It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Mam zakupioną pudełkową wersję Baldur's Gate EE na której nie ma kompletnego spolszczenia(nie ma dubbingu), więc moje pytanie jest następujące - czy mogę w jakiś sposób updateować swoją wersję do wersji z dubbingiem ze strony gog ? Drugie pytanie jest takie, czy jeżeli kupie dodatek Siege of Dragonspear to zpatchuje obie wersje gry(podstawkę i dodatek) do kompletnej wersji polskiej ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.
No posts in this topic were marked as the solution yet. If you can help, add your reply
Nie ma opcji update Twojej gry. Możesz jedynie zakupić pełną wersję gry by cieszyć się lokalizacją. To samo tyczy się dodatku, by go zakupić do swojej biblioteki musisz posiadać podstawkę zakupioną na gog.
Głowa do góry, tak nieco spoza GOG:

Jeżeli jest się posiadaczem swego czasu obecnej na rynku (i wciąż na aukcjach) pudełkowej Legendy RPG, to PODOBNO da się dograć dubbing z klasycznej wersji Baldur's Gate do edycji EE.

Szukając przed chwilą potwierdzenia tej informacji w necie, natrafiłem też na taką wypowiedź:
----
"
DarkWoland Wystawiono 4 miesiące temu

Juz jest wsparcie dla wersji pudełkowej ( Cenega BG 1 EE v.1.3 ) Trzeba zainstalowac aplikacje Beamdog Client i zalogowac sie w serwisie. Beamdog po sprawdzeniu plików naszej gry zainstaluje nową wersje ( 2.5 ) ze spolszczonym dzwiekiem. Co ciekawe to nie modyfikacja plików tylko nowa instalacja, tak wiec mam teraz 2 wersje 1,3 i 2,5 :) i moge odpalac jedną bądz drugą :) Jest kilka zmian ( dziennik np. mi sie nie podoba ) i np. w wersji 1.3 grajac Łowcą moglem uzywac Zbroji Płytowej z Ankhega a w wersji 2.5 juz nie :( Cenega oczywiscie nie podaje zadnych informacji co i jak, wiec jestesmy zdani na siebie. Lepiej chyba zainwestowac w wersje Steam ( choc jest 2 razy drozsza ) bo mamy pelną obsluge.
"
Może teraz to zmieniło się skoro aplikacja beamdoga sama obsługuje instalacje i update gier, ale kiedyś po internecie krążyła instrukcja, dzięki której można było uzyskać kod steam do pudełkowych wersji drm free za pomocą w/w aplikacji i kontaktu z supportem beamdog.

Dzięki takiemu postępowaniu trochę odzyskali w moich oczach po tym co zrobili z BG1.
avatar
topolla: Dzięki takiemu postępowaniu trochę odzyskali w moich oczach po tym co zrobili z BG1.
A co takiego strasznego zrobili z BG1 według Ciebie? Bo według mnie EE to naprawdę dobra wersja gry, kiedy już wszystko solidnie spatchowali. :)
avatar
Sarafan: A co takiego strasznego zrobili z BG1 według Ciebie? Bo według mnie EE to naprawdę dobra wersja gry, kiedy już wszystko solidnie spatchowali. :)
Nie wiedziałem, że jakiś patch usuwał wprowadzone przez nich w imię tzw. poprawności zmiany fabularne i postacie nie pasujące do klimatu gry, dzięki za info.
BG1 podałem zresztą tylko jako przykład, wystarczy wejść na recenzje lub fora dotyczące którejkolwiek gry przez nich "unowocześnionej" i sobie poczytać.
avatar
topolla: Nie wiedziałem, że jakiś patch usuwał wprowadzone przez nich w imię tzw. poprawności zmiany fabularne i postacie nie pasujące do klimatu gry, dzięki za info.
BG1 podałem zresztą tylko jako przykład, wystarczy wejść na recenzje lub fora dotyczące którejkolwiek gry przez nich "unowocześnionej" i sobie poczytać.
Jakie zmiany fabularne? Cały oryginalny content jest nieruszony, z wyjątkiem poprawy błędów w tekstach. Chyba że chodzi o nowe filmiki, ale mi się akurat podobają. Dodano też parę nowych postaci niezależnych, których można w ogóle nie rekrutować. Z tego, co zauważyłem interakcje z nimi pod względem rozbudowania przypominają te z BG2, więc może dlatego według niektórych nie pasują do klimatu. Bo co niby nie pasuje w tym, że dzika magiczka jest ścigana przez czarodziejów z Thay? Albo to, że mamy mnicha, który był członkiem zakonu w Athkatli?
Post edited January 08, 2019 by Sarafan
avatar
ancientmama: Mam zakupioną pudełkową wersję Baldur's Gate EE na której nie ma kompletnego spolszczenia(nie ma dubbingu), więc moje pytanie jest następujące - czy mogę w jakiś sposób updateować swoją wersję do wersji z dubbingiem ze strony gog ? Drugie pytanie jest takie, czy jeżeli kupie dodatek Siege of Dragonspear to zpatchuje obie wersje gry(podstawkę i dodatek) do kompletnej wersji polskiej ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.
Polski dubbing do Baldur's Gate EE można pobrać z forum beamdog:
https://forums.beamdog.com/discussion/40588/polska-wersja-oraz-dubbing-download
avatar
Sarafan:
Według tego co czytałem, to gra nakłania do rekrutacji tych odstających od świata stworzonego przez oryginalnych twórców gry postaci i nieświadomy gracz nie może tego pominąć. Pomijasz wiele innych zmian świata przedstawionego w grze. Recenzje i działy tych gier każdy może przejrzeć i sam wyciągnąć wnioski.
Post edited January 09, 2019 by topolla
avatar
topolla: Według tego co czytałem, to gra nakłania do rekrutacji tych odstających od świata stworzonego przez oryginalnych twórców gry postaci i nieświadomy gracz nie może tego pominąć.
Zdaje się, że mylisz BG EE z dodatkiem Siege of Dragonspear. Na temat tego drugiego szerzej się nie wypowiem, bo jeszcze nie grałem, ale w BG EE interakcja z nowymi NPC przebiega z grubsza w ten sam sposób, co ze starymi tzn. poprzez dialog dostajemy wybór, czy chcemy ich przyłączyć do drużyny, czy też nie. Zazwyczaj przed dialogiem jest jakaś scenka np. w przypadku Neery możemy, ale nie musimy ocalić ją przed thayańskimi czarodziejami. Jeśli ją uratujemy, to wtedy można dokonać wyboru, czy wcielić ją do drużyny. Jestem gotów się założyć, że ten, kto nigdy nie grał w oryginalnego Baldura, nawet nie zorientuje się, że to są jakieś nowe postacie (o ile nie odpali gry w języku polskim, bo nowi NPC są w pełni udźwiękowieni, ale polskiego dubbingu do nich nie ma).
avatar
topolla: Pomijasz wiele innych zmian świata przedstawionego w grze. Recenzje i działy tych gier każdy może przejrzeć i sam wyciągnąć wnioski.
Nie zauważyłem takich zmian, ale ostatni raz pierwszego Baldura przechodziłem jakieś 13 lat temu, więc mogę czegoś nie pamiętać. W każdym razie tutaj masz wypowiedź jednego z pracowników Beamdoga na temat zmian w oryginalnym contencie: https://steamcommunity.com/app/228280/discussions/4/364042063117116254/#c364042262872385578.
Post edited January 09, 2019 by Sarafan