It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Jest taka. To wymarzona konsola na której pójdą ulubione gry.

Co to znaczy przenośna i po co?
Oszczędzając komentarzy, badając rynek, określając cele....
Wszystko można emulować na wszystkim. kropka.
Wygodne to kwestia gustu. dwie kropki

No i co? Zostajemy bez konsoli przenośnej bo można wszystko ale konkretnie nic nie ma bo ktoś komuś w coś wierzy...

A ja wierzę w Naszą Przenośną Konsolę do Gier Które Tu Są :D
za długa nazwa...

NPKDGKTS ?

samogłosek brakuje, może są domyślne ?

npkd to zapakowane po hindusku dobra sa Indie dalej...

gkts??? npacked goksts ,.....npak goats ? ngats? ngax... Co Ty pleciesz to po prostu Gox!

Gox? Gox! Gox!? Gox! Gox! Gox! Gox!

GOX!? GOX! GOX! GOX! :D ^ (jakk w Spore :D)

Ale to pusta nazwa co dalej?
Dalej jest dalej.... sam jestem ciekaw..... jakiś hardware...wymiary jakieś... do czego to jest potrzebne...kontrolery przenośne? klawiarura jest kontrowersyjnym arcade multipad czy wystarczy mysz i xpad? a to ma być tablet jakiś czy latpop? ja biorę całego Peceta! Co to jest GOX? Dopiero się zaczęło... ale czuję, że to będzie hit!
Post edited September 26, 2023 by Seb3.7
GOX 1.0 prototyp (seria 1.x odpowiada za laptopy)

Latop 15" w stanie wielokrotnego trafienia siłą Niutonów umożliwiającą przetrwanie. Ekran nie wytrzymał ani dysk. Trzeba podłączać przez hdmi do led tv na ścianie, taki cyberpunk ale działa, dysk ssd, dedykowana nvidia, gram na tym.
Wysoka mobilność, ruchome części można łączyć czarną taśmą, brak części wrażliwych na ruch.
Planowana wersja GOX 1.1 z działąjącym ekranem. Planowany zasięg 2-5 godzin gry w dowolnym miejscu.
Galaxy nie przeszkadza. W przypadku braku internetu grając np. 1000km od lądu) Grę można uruchamiać z oryginalnego pliku *.exe z folderu gry a nawet wywlec sobie na pulpit skrót. System również dowolny w miare możliwości wszystkie trzy uruchamiane z bootloadera. GOX to jest konsola przenośna, ładowana stale lub okazjonalnie (ewaluacja źródeł zasilania)
GOX 2.0 prototyp (seria 2.x odpowiada za tablety, co to jest tablet?)

Tablet 10" na Windows10. Tabliczka gliniana z wyrytym napisem. Może, ze zmazywaczem i niezwykle szybkim procesem zmian zachodzących na ekranie i efekty świetlne. Gry na konsole przenośną to nie są te same gry co na wersję PC? Tutaj jest inaczej, po prostu gonimy hardwerem gry i już za rok za dwa albo co pięć jest nowy hardware przenośny dorównujący staremu hardwerowi stacjonarnemu. Bateria jest w porządku, można plnaem zarządzania energią regulować jak szybko chodzi gra/na jakich detalach. Klawiatura i mysz chodzą przez usb radio (bez kabla) ale przecież nie o to chodzi, bo po co grać na 10" z klawiaturą, te zostawiamy przy GOX 1.x Tu przyda się zaawansowana mysz lub kontroler na kablu lub bez ( z własną baterią) im bardziej przenośnie tym więcej baterii ale można ładować z usb i to jest uproszczone przez banki energi (używam latarki z wyjściem na ładowanie telefonów) GOX 2.x to gra w plenerze na maksymalnie dużym mobilnym ekranie typu tablet, gdzie system chodzi na ekranie dotykowym ale gry Windows nie są pisane pod ekran dotykowy, zewnętrzny pad lub siatki/nakładki na ekranie z grą. Ludzie z Linuxa i tak wszystko zhakują i tu rodzi się gałąź
GOX 2.2.x dla Tabletów na Linuxie na który są Gry, oraz
GOX 2.3.x dla Tabletów na Macu na który jest Galaxy i Gry, oraz
GOX 2.1.x dla Tabletów na Widowsie i Galaxy i Gry,
Ta klasa konsoli przenośnej to Tablet 8"-12", spodziewając się gier retro możemy zagrać w Gothic 1 , akurat przetestowane. Gra myszką i klawiaturą sprawia że chce się przesiąść na coś większego. Tu pomaga program typu JoyToKey gdzie ustawiamy sobie klawisze pod kontroler i możemy grać w Gothica na padzie....w zasadzie...możemy grać w każda grę na padzie tyle tylko że klawiatura mieści naprawdę dużo przycisków.

Odczucie jest że to dobra droga, ekran plus kontroler jakiś dziwny na maxa, nic co jest teraz dostępne, coś między myszą, a padem a klawiaturą a tym pointerem do tv, i to by właśnie mogło wspierać galaxy jakiś czaderski kontroler (ej...nikt już nie mówi czaderski) A ja nie wiem to mówię :D
Post edited September 26, 2023 by Seb3.7
GOX 3.0 prototyp (seria komputerów stacjonarnych razem z kokpitem i fotelem)

Duże PC i biurko. Ta konsola jest przenośna pod warunkiem, że obuduje się powierzchnię jak w przypadku łóżek z biurkiem, kosmicznych kokpitów, symulatorów lotu,... tak...to aż taka klasa konsoli w której wygoda i komfort oraz rozbudowane audio i wypasiona grafika (chociaż dobre słuchawki są dobre) to możliwość robienia tego w sposób hałaśliwy (czego?) no grania przecież. Fajnie sobie dać po głośniku czasem siedząc/leżąc na czymś wygodnym : ) Ta kategoria konsoli to podróż która się nigdy nie skończy. Widziałem serwerownię... piękne miejsce na Wigilię.
GOX 4.0 prototyp (kostka USB z zainstalowanymi grami z GOG, ustawienia i save) Konsola Wirtualna z nośnikiem.

GOX 4.1 Jako karta Micro SD o pojemności odpowiadającej potrzebom. Gry w postaci instalatorów offline lub gotowych folderów. To także dostęp do strony Gog.com, Biblioteka Gier, Profil, Znajomi i Forum.

GOX 4.2 Wyposażona w doskonalsze przejściówki Karta Micro SD o zwiększonej pojemności.
W komplecie z Pendrive z własną baterią i z czytnikiem MP3 oraz wyjściem na słuchawki.
Osobne karty do gier na osobne systemy. Wkładam kostkę z grą i z niej gram. Szczyt techniki. ^
Post edited September 26, 2023 by Seb3.7
GOX 5.0 już jest. Konsola Wirtualna bez nośnika.

Doszliśmy do momentu w którym wszystkim czego potrzebujemy jest login i hasło i mail może.

GOX 5.x to Galaxy, i wszystko przez internet. Zapisy w chmurze. Historia. Osiągnięcia.
Post edited September 26, 2023 by Seb3.7
Może i nie jest to GOG-konsolka sensu stricte, ale ja osobiście do starszych gier używam od jakiegoś czasu GPD Wina (najdłużej pierwszej odsłony z 2016, ot paradoks), potem przesiadłem się na nowszy model. I musze przyznać, że bardzo przyjemnie ogrywa się na takim urządzeniu gry z GOG (a i kombinowałem z uruchamianiem gier które mam w wersji fizycznej).

Niestety, mniej więcej od czasów GPD Win 2 firma wydaje kolejne odsłony urządzenia w dość zaporowych cenach. Nie mówię, że nie są warte tej ceny (tu można pewnie dyskutować), ale po prostu nie są zbyt przystępne (po części dlatego, że starają się pakować za każdym razem coraz mocniejsze komponenty).

Na szczęście powoli pojawiają się tańsze alternatywy (jak AYN Loki Zero), więc robi się coraz ciekawiej. I cieszy fakt, że powoli ktoś zauważa, że poza Switchem i Steam Deckiem istnieją też inne urządzenia, od mniej znanych firm.

Gdyby jeszcze nie trzeba było kombinować z dodatkowym softem (gł. pozycje rodem ze starszych wersji windowsa) celem naprawienia "uciętego ekranu", byłoby fantastycznie. Ale i tak jest dobrze.
Post edited September 28, 2023 by MartiusR
avatar
MartiusR: (...)
https://en.m.wikipedia.org/wiki/GPD_Win
Super ciekawe urządzenie i mówisz, że działa!

Rozważając taką typową konsolę, wszystkie były podłączane do telewizora, a kontrolery musiały sięgać kilka metrów (albo 1.2m i konsola na środku na krześle).
Bez ekranu nie jest samowystarczalna. Np NES albo Atari65xe albo Amigacd32 lub PS3 lub Xbox albo Nintendo 64 czy taka mała konsola typy Gameboy ale z grami z Pegasusa i można podłączyć do tv i grać na 4"wyświetla czy, może działać na baterie i zasilacze, ma swój kontroler ale i zewnętrzny taki mix z Chin, ja to wszystko testuję, tak jak Raspberry pi 3b też skrzynecka ale można wkleić mini ekran coś tędy... a napiszę do nich... tylko jeśli dochodzi do gier typu Cyberpunk to przestają wystarczać najlepsze laptopy, więc potrzebna skrzynka typu prawdziwa konsola/pc która to pociągnie. Niestety X-box nie jest dla mnie, tak jak pozostałe konsole, nie mogę za bardzo nic z tym zrobić. To musi być laptop albo piecet albo skrzynka(piecet z rączką, może z przyklejonym monitorem do boku i klawiaturą od góry, grająca pufa może GOX6.x w zasadzie wieża pc ale mobilna i rekonfigurowalna i odporna na transport i podłaczalna do wszystkiego)
Jakie GOX? czemu musi być X? W j polskim nie ma x a nawet mówi się rentgen a nie x-ray oraz Ksawery a nie Xavier...

To musi być GIT .... GITech GTessGITS GOGEETECH
Gogitek? Kurtka no Stefan proszę Cię...
Ej ale czemu Stefan zaraz.. Miała być burza mózgów!
No to burza a nie pranie, normalnie też w deszczu pierzesz?!
Wiesz co, sam jesteś ze wsi, ja ma dyplom z obozu harcerskiego!
I co? Zaprawa najważniejsza?
Grasz czy nie?
Nie wiem, spać przez to wszystko nie mogę, tyle sprzętu i nowych nazw.
Może Gift?
A Mama Polskiego nie uczyła?
Przecież pamiętam, że uczyła.
To jak by nazwała konsolę?
Mówiła: wyłącz to i idź spać.
"TO" ... może być... TO7.x dopasowane w czasie, retro system może Windows XP 32bit Ubuntu 18.40, miło gdy są tutaj instalery takie, podłączenie przez VGA, Mac nie jest kompatybilny, trzeba TO7.3.x z odpowiedniego sprzętu zrobić.
Kabel VGA nie przewodzi dźwięku ; ) dużo gier (ale ze starych instalerów) chodzi dobrze... zrobię screena...

TO7.x inspirowane Twoim postem MartiusR, to jest linia retro z dobrym tysiącem gier. Zakładam, że masz drugi sprzęt do poważnych operacji? : D
...i rzeczywiście, Ciemnogrodzianin, można pracować na odległość : D a jakie jest Twoje "TO" ? i co trzeba udoskonalić? Czy TO jest na Linuxa?
Post edited September 29, 2023 by Seb3.7
avatar
MartiusR: (...)
avatar
Seb3.7: https://en.m.wikipedia.org/wiki/GPD_Win
Super ciekawe urządzenie i mówisz, że działa!

Rozważając taką typową konsolę, wszystkie były podłączane do telewizora, a kontrolery musiały sięgać kilka metrów (albo 1.2m i konsola na środku na krześle).
Bez ekranu nie jest samowystarczalna. Np NES albo Atari65xe albo Amigacd32 lub PS3 lub Xbox albo Nintendo 64 czy taka mała konsola typy Gameboy ale z grami z Pegasusa i można podłączyć do tv i grać na 4"wyświetla czy, może działać na baterie i zasilacze, ma swój kontroler ale i zewnętrzny taki mix z Chin, ja to wszystko testuję, tak jak Raspberry pi 3b też skrzynecka ale można wkleić mini ekran coś tędy... a napiszę do nich... tylko jeśli dochodzi do gier typu Cyberpunk to przestają wystarczać najlepsze laptopy, więc potrzebna skrzynka typu prawdziwa konsola/pc która to pociągnie. Niestety X-box nie jest dla mnie, tak jak pozostałe konsole, nie mogę za bardzo nic z tym zrobić. To musi być laptop albo piecet albo skrzynka(piecet z rączką, może z przyklejonym monitorem do boku i klawiaturą od góry, grająca pufa może GOX6.x w zasadzie wieża pc ale mobilna i rekonfigurowalna i odporna na transport i podłaczalna do wszystkiego)
Oj tak, zdecydowanie bym każdemu polecił pierwszego GPD Win (mimo swoich wad), ale niestety już dawno go nie produkują. Co prawda ostatnio GPD ogłosiło z pompą, że "wracają do korzeni" i rozpoczęli akcję na indiegogo z GPD Win Mini (który ma być "odnowionym" GPD Win 2), tyle że z dużo mocniejszym podzespołami... I oczywiście odpowiednio wysoką ceną (699$ za najtańszy wariant). Dla ciekawych - link poniżej:
https://www.indiegogo.com/projects/gpd-win-mini-7-inch-120hz-gaming-handheld-console/x/26755379#/

Sam nigdy nie próbowałem, ale czytałem na forach, że w kolejnych urządzeniach GPD da się bez problemu podłączać różne zewnętrzne peryferia, podobnie jak i da się podpiąc pod monitor, jak ktoś lubi.

AYN Loki Zero wygląda w obecnej chwili na najfaniejszą, tańszą alternatywę, ale nie miałem go nigdy w rękach i nie moge go polecić/odradzić jednoznacznie.

P.S. Sam wykosztowałem się jakiś czas temu na GPD Win 4, jakkolwiek jest to świetne urządzenie, to jednak ze względu na zaporową cenę miałbym opory przed polecaniem go "wszem i wobec" (nie mówiąc już o tym, że nabycie przez kampanię IGG daje niższa cenę, potem w sklepach jest jeszcze wyższa).
Post edited September 29, 2023 by MartiusR
avatar
MartiusR: (...)jakiś czas temu na GPD Win 4,(...)
Jesteś zatem lokalnym gURU :D od GPD. Mnie się bardzo podoba, kontrolery wbudowane i moc. To nie jest składak tylko bolid!
Jeśli możesz to wklej screena z pulpitu.

Zmontowałem urządzenie które jest konsolą z wgranymi grami.

Wpierw było GOX, później TO, a teraz jest GO, ale dlatego, że seria będzie co dekadę czyli dekadencka taka :D

I tak oto GO90 jest gotowe. Urządzenie obsługuje wszystkie znane mi gry na PC w które chciałbym zagrać a które wyszły do 1999r, plus kilka gier z lat 00`
czyli z urządzenia GO100 które obsługuje wszystkie gry PC do 2009 plus kilka gier z lat 10`
czyli z urządzenia GO110 które obsługuje wszystkie gry PC do 2019 plus kilka z lat 20`
czyli z urządzania GO120 które będziemy apgrejdować do 2029....itd...itd...

GPD Win 4 jest niewątpliwie urządzeniem GO110.

Moje GO90 to również Mini Laptop, Toshiba 10.1" NB200 z większa baterią, wyjściem vga i słuchawkowym, podłączone do 24" led blaupunkt tv i klawiatura z myszką na radiu, bez internetu (celowo) na Windows XP i Ubuntu 18.04 (z internetem), ale gry i programy dostarczam na kostkach ( https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Toshiba-NB200.18728.0.html )

Zainstalowałem na tym wszystko co widać na screenie, a co ważniejsze uruchomiłem każdy tytuł i konsola GO90 jest gotowa do gry i grana.

Teraz zabieram się za GO100 czyli Lenovo Flex15 z ssd i nvidią podłączone do 32" led samsunga bez pilota : )

edit: wszystkie licencje obecne, płyty (pełne i z gazet), offline instalatory z gog.com, kilka gier abandonware których nikt nie sprzedaje, kilka gier kupionych na innych serwisach tylko dla posiadania "podkładki" ale w użyciu własne zmodyfikane instalatory dopasowane pod użyty system ktory również ma licencję (naklejkę XP pod laptopem), nawet lifetime licence na Alcohol i naprawdę kupiłem kiedyś tuneup, tak jak eset, jedyne czego nigdy nie kupiłem to winrar i wstyd mi jak każdemu...
Jeszcze zrobię wpis o G90... jak dokończę samostartującą kartę sd64gb... namawiam każdego, to zamrozi w czasie system i instalatory... doświadczenie oryginalne jest tego warte... już prawie tydzień zeszło ale do głowy przychodzą nowe/stare gry...

07/10/2023 G90v3.0
Attachments:
go90.png (175 Kb)
th.png (15 Kb)
tc.png (219 Kb)
g90v30.png (207 Kb)
Post edited October 07, 2023 by Seb3.7
Konsola na kartridże jest przecież... ma dalekosiężne kontrolery... jest podłączona do dużego ekranu...

taka offline konsola rzecz jasna, zbudujemy też wersję online podłączoną do Portable Galaxy ale jeszcze nie teraz...

...teraz tłuczemy G90 i jesteśmy już na wersji 4.0

skoro to G90 to ściśle trzymamy się zasady / wydane do 1999 /

w dzisiejszym odcinku nasza konsola jest kartridżem najnowszej generacji,
skupiamy się na grach bez zbędnej kombinacji,
wierzę w ostateczną intencję kompatybilności GOGa
i od naszych instalerów nie powinna boleć głowa,
instaluję gry w folder "games" na Win XP,
za chwilę skopiuję cały folder na kartę i podłączę pod WIN10,

czy gry będą działały z karty na nowszym systemie ?

...

....tak sobie myślę, że litera dysku będzie G

...windows sobie wzięło G: na systemowy wirtualny cd-rom, gdy to zmienię będzie G a chwilowo jest F:

... działa... działa....działa...i działa.... stara wersja nie działa bo chce stary direct x, nowa działa, ....

....Daggerfall...działa po zamianie opisu skrótu z C:\games\Daggerfall\DOSBOX\DOSBox.exe -conf "..\dosbox_daggerfall.conf" -conf "..\dosbox_daggerfall_single.conf" -noconsole -c "exit" na F:\games\Daggerfall\DOSBOX\DOSBox.exe -conf "..\dosbox_daggerfall.conf" -conf "..\dosbox_daggerfall_single.conf" -noconsole -c "exit" oraz C:\games\Daggerfall\DOSBOX na F:\games\Daggerfall\DOSBOX

to w zasadzie cała podpowiedź dla Dosbox

Najlepiej Instalować od razu na odległy dysk, chodzi z prędkością karty sd/kostki usb a save i tak sobie wrzuci gdzie ma wpisane w programie... albo od razu zrobić kopie skrótów z ikonami na kilka różnych liter dysków

bardzo ciekawe ze Win10 nie chciało instalować starych gier ze starych instalerów niektórych, podobnie jak XP z nowych offline instalerów niektórych, natomiast zainstalowana gotowa gra działa na obu systemach jak trzeba,..

Compatibility Team zasłużyło na pączki z alkoholem : D nie występują wszak przede mną a przed Wszystkimi!

...

wszystkie gry ustawione na minimalne detale aby można było na kolejnych maszynach podkręcać...

działa Kingpin... co ja się kiedyś namęczyłem... a teraz leci z kostki wszystko... piękna konsola, znaczy kartridż własnej produkcji/licencji... misja udana! o to mnie chodziło o te wolność grania... a jeśli masz nowy komputer i i tak dysk hdd to grając z kostki/karty jest szybszy transfer.... powinni sprzedawać gry na kostkach usb/kartach sd

Każdy szanujący się Gracz może mieć Backup nowej generacji. Wkładasz i działa. Prawda? : D Czasem G czasem F czasem C .... literki to już kwestia gustu

Nigdy więcej instalacji! i pobiegł z radości do kuchni...i wrócił... rozumiejąc piękno personalizowanych ikon... wolnego giercowania po różnych maszynach... kompatybilności międzysystemowej... konsola jest kartridżem pasującym do wszystkich maszyn... wszystkich maszyn... a wszystkie maszyny są tylko echem w umyśle... jest tylko gra... nie powiem nic więcej...

10.10 G90v5.0 (studia nad dosbox, dgvoodoo, ścieżki plików, pliki.bat, com, portability, emulatory, porting, D3d, 3dfx, programowe wideo, tworzenie ikon, gry wideo do `99)

14.10 G90v6.0 (personalizacja ikon, ostateczne wybory gier, rozróżnianie licencji komercyjnych, shareware, abandonware, freeware, możliwość uruchomienia każdej gry z dowolnej maszyny oraz tej gry na dowolnej maszynie, studia nad stronami archiwizującymi stare gry, lost games, przyszłość starych gier)
Attachments:
g90v40.png (189 Kb)
pass.png (180 Kb)
g90v60.png (167 Kb)
Post edited October 23, 2023 by Seb3.7
Śpicie? Dokończone G90, na obrazku wersja 7.2.
Ta konsola nie ma żadnych ograniczeń, wszystko zależy od Ciebie.
Teraz gram z kostki usb, savy na kostce, ikony/skróty w folderze, zajęło ok 50giga.
Ikony powiększyłem do 48x48 i zmniejszyłem przerwy, jest bardziej konsolowo.
Można zrobić bootowalny dysk XP lub Xubuntu z wgranymi grami.
Potencjalnie każda gra, z dowolnej maszyny, może się pojawić na GOGu, instalki są tu najlepsze, małe dzieła sztuki, ocalić.
Namawiam na stworzenie własnej G90 ! ^
-zalety
same zalety
-wady
brak

18.10 G90v7.3 emulacja emulacji czyli gra Kulki uruchomiona w Windows 95, uruchomionym w DosBox, uruchomionym w Win10, zdany egzamin z emulatorów czyli gry działają jako łańcuch czarów od skrótu, nadmiar ikon/skrótów wrzucam do folderu "ikony" więc ilość gier/programów nieskończona, odpalanie gier na XP i Win10 celem zmaksymalizowania kompatybilności, np. grę Mortyr można uruchomić w 30fps przy pomocy RivaTuner Statistics Server, a za szybkie gry w DosBox za pomocą ctrl+F12 szybciej lub ctrl+F11 wolniej, można też włączyć oszczędzanie baterii i wtedy wszystko chodzi wolniej : )

19.10 G90v7.4 emu Amiga, nie emu ScummVM, kiedy hardware staje się softwarem a kiedy software hardwarem, gdy jedni idą w deka, inni w boxa, GOG jest dla Windowsa i Linuxa i Maca i szkołą E=mc2 gdzie Emaszyna=maszyna*Prędkość Światła2 czyli Program to najszybsza wersja Maszyny ale musi zgadzać się z równoległym światem bardzo szybkiej maszyny na której działa, i tak wkoło Macieju!... :D albo Egra=mac*linucs⊞ xD wtedy Mac jest Egrą uruchomioną/ na Linuxie pod Windowsem... i jeśli tak spojrzeć na bootloader komputera z wgranym fabrycznie systemem MS to można powiedzieć, że Linux jest odWindowsowaną Egrą chodzącą na Macu... najbardziej mistyczny jest jednak Windows, tajemniczy kwadrat który zmienia się w pierwiastek by nadać grze wiekszą wartość... czy coś... prawdopodobnie całe to zajście można oglądać na innych systemach odpalonych na niezwykłych maszynach... na koniec będzie początek czyli maszyna i energia staną się tym samym byśmy mogli z prędkością światła podróżować w czasie... i tak się dzieje w G90v7.4... każda gra z każdej maszyny do `99 chodzi, bo już wszystko jest niezwykłe i niewyobrażalne dla maszyn z przeszłości które nie wiedząc o sobie (emulacja) dalej działają swoim trybem like it`s 1999 : D z punktu widzenia człowieka to szaleństwo, takie miłe i retro... w każdym razie jeśli żyjemy w symulacji to tylko dlatego, że są miłośnicy którzy w ogóle chcieli te symulację uruchomić, jeśli gusta tych istot są dobre to musi być dobra gra, nie chciałbym żyć w jakimś gniocie, całe szczęście Świat stworzył Bóg albo jeśli o tym zapomnieć to Wszechświat sam się stworzył... był wielki bootloader na początku i 30megasekund dobiegło do zera i uruchomił się pierwszy system na liście i jesteśmy! xD Bóg gra w Gry! te śmiałą teorię wspieram ogólno przyjętą Chrześcijańską tezą, że stworzył(a) nas na swoje podobieństwo... (obecnie pewno wynosi jakieś 0,05% ale dobrze nam idzie xD )
.... co ja czasem nawypisuję jak tak czytam, chyba twórczość, nawet porządkowa, wymaga inspiracji jak ziemia wody : )

obrazkiem z G90v4.0 podsumowuję i namawiam! ^

... G90v5.0 udało się zmniejszyć przerwę między ikonami o 3 pixele! i wcisnąć całą kolumnę gier, dopracowane 90% ikon,
100% gier/emulatorów uruchamia się na jeden lub dwa sposoby, bardzo ciekawa podróż... 44gb, jest promocja na metalowe kostki 128gb usb3.0 i wychodzi akurat taniej niż karty więc będę mógł je ... nie wiem... wygrawerować w symbole : D nie żałuj sobie... wszystkie gry jakie lubisz... cztery kostki do gry... G90... G2... G10... G20...
Attachments:
g90.png (234 Kb)
Post edited October 23, 2023 by Seb3.7
To teraz Giedwa!

Aż przechodzi dreszczyk emocji na samą myśl o niej. Miało być koniec świata, komputery miały nas zjeść. Kilka końców świata jeden za drugim i nic się działo. 2000 co to będzie... ze 150 końców świata było do dzisiaj... a Giedwa nic!

To ostatnia retro dziew... znaczy konsola jaka dzisiaj istnieje... następne dziesięciolecie jeszcze nie jest ani retro ani abandoned i będziemy musieli czekać jakieś sześć lat i trochę zanim Gietrzia będzie pełnoletnia...

A teraz G2...

chwilowo pusta przestrzeń, potencjał, pulpit, pomysły, chęć gry w gry z `00 -`09, ooo co to są za gry... co to są za gry... wielkie gry wideo... Giedwa jest bardzo stylową konsolą... ma folder bez dna... ma Windows 10... chomik czyta gazetę... 32" na ścianie przez hdmi, bezprzewodowa klawiatura i myszka, wygodny leżak, nvidia, internet, 128gb na pierwszą kostkę, przeglądarka, powstał GOG w 2008!, powstały konsole i komputery, Giedwa goni również na Linuxie i Macu, co się nie da uruchomić od razu da się uruchomić za chwilę, jest najlepsza w swojej klasie, uderza w lata zerowe dwadzieścia lat później bez precedensu, tańczy od razu jak Dziewięćdziesiątka ale jest bardziej wyrafinowana, bardziej techniczna i wciąż ma w sobie co najmniej połowę czaru poprzedniczki czyli zdolności emulacji lat 90, natomiast poprzedniczka potrafi kilka ważnych sztuczek z lat zero... co było minęło, ale nie dla konsol zamrożonych w czasie, tam wszystko jest zawsze tak samo... zegar ukryty jest w biosie

G2v1.0

G2v1.1
- przygotowanie listy chcianych gier z lat 2000 do 2009, przeglądanie własnych zasobów na płytach, na GOG, na kopiach zapasowych, oraz w razie potrzeby dokupienie licencji https://www.gog.com/en/games?2000,2009 wspieramy artystów i przy okazji wydawców, instalery tutejsze najlepsze szczególnie, że równamy do Win10(2015) więc dobrze ogarnie badane lata. Udoskonalimy ikony i kompatybilność, instalki gogowe same robią co trzeba, chociaż ikony mogłyby być większe i bardziej artystyczne. Galaxy(2014) portable pojawi się w G10 ale teraz... teraz budujemy Nowoczesną Retro Domową Konsolę w skrócie NeRDKa! Tak! bo Giedwa to niezła Nerdka jest! ^ Jej specyfikację techniczną określą Gry które uruchomi. *80% stąd, a co do gier których tu nie ma... w końcu i tak będą, a póki co *Płyty z aukcji internetowych; *Gry prawdziwie abandonware, nie sprzedawane nigdzie, pielęgnowane na serwisach typu myabandonware przez graczy; *Wszystko inne legalnie kupione ale uwolnione od starterów innych serwisów; bo nie pozwolimy uwiązać Giedwy. Ma być wolna i dzika i portable : D Będzie grała w co chciała... Ihaaaa,,.....
Attachments:
g2v10.png (156 Kb)
Post edited October 20, 2023 by Seb3.7
Słowo o kostkach.

Więc nie zawsze jest czytnik kart SD a czytnik kostki USB na sprzęcie do grania jest zawsze.
Standard to 2TB aby nie skończyć z pełnym pudełkiem. Cztery to dużo, muszą się różnić i być ciekawe.
Najczęściej są na exFAT ale to do G90, a do G2 wzwyż 2TB na NTFS.
Kompatybilność samej kostki jest wsteczna USB2.0=3.0 z tym, że przybliżone transfery to 2.0=50MB/s a 3.0=500MB/s.
Dlatego myśląc już o konsoli G10 czyli Gry 2010-2019, DwuTeraBajtowy (1.8TB), do
500 MegaBajtów/sekundę dysk, odporny na wstrząsy i czasami nawet wodę, powinien wystarczyć.
Zamówiłem kilka klasycznie wyglądających ale style idą w różnorodność jak na obrazkach.

Kostki USB nazywa się również Flash Drive, Pen Drive, Memory Stick, U Disk, Data Storage...
Istnieją zewnętrzne dyski SSD podłączane przez kabel USB, oraz większe HDD z własnym zasilaniem,
a także przejściówki na karty SD pod USB i wszelkie własne pomysły.

Jednak na potrzeby konsoli G2 wybieram Flash Drive/Kostkę USB 3.0, 2TB, +odporności na żywioły, czyli nasz Kartridż z Grami.
Attachments:
takie.png (193 Kb)
Post edited October 25, 2023 by Seb3.7