It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Fajny konkurs! :)
Pani koleżanko, przekazuję wyniki zleconego eksperymentu!

– – – – –

Wytrenowałem sieć neuronową na stu najlepszych erpegach wszech czasów. Przeanalizowałem wymagania i zbudowałem wektor kilku tys. zmiennych. Mój PC Deep Thought miał zwrócić roboczy projekt gry. Życzyłaś sobie, aby:
• fabuła była porywająca, ale nie przytłaczająca
• walka była dynamiczna, ale przy pełnej kontroli poczynań drużyny
• świat wyglądał oryginalnie, ale należał do znanych uniwersów fantasy
• klimat ma być mroźny, ale rozgrywka – gorąca
• zasady mają być kompleksowe jak samo AD&D, ale do czerpania frajdy ma wystarczać intuicja
• muzyka ma zachwycać i czarować, ale nie rozpraszać
• gra ma olśniewać grafiką, ale działać płynnie na starym sprzęcie

Po 7 dniach Deep Thought wydrukował mi komunikat:
"Każ jej zagrać w Icewind Dale."

– – – – –

PS. Następnego dnia na drukarce znalazłem jeszcze jedną kartkę:
"A ty pograj sobie w Pathfinder: Kingmaker."
Dla przyjaciół – tylko co najlepsze. A jak najlepsze – to Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi. Jeśli w danej grze wątki poboczne są tak pieczołowicie dopracowane i zaskakujące, że spokojnie mogłyby pełnić rolę głównego wątku fabularnego w innej grze, to ciężko byłoby ją przebić pod względem tak bogatego świata przedstawionego. Tutaj wszystko, począwszy od rasy i intelektu postaci, do odzienia (lub jego braku) zmienia reakcję świata na naszą skromną osobę. Jak to w życiu, raz dostaniesz po głowie (tudzież tyłku) kijem, innym razem ktoś sypnie groszem za dobrze wykonane zlecenie, ale w większości przypadków pretensje możesz mieć tylko do siebie, bo to twoje działania (i zaniechania) czynią otaczający cię świat takim, a nie innym.

(jako potencjalną nagrodę wybieram Wasteland 3)
Wybór był ciężki, było naprawdę wiele fajnych zgłoszeń! Dlatego postanowiliśmy ostatecznie nagrodzić nie 7, a 12 osób :) Oto lista zwycięzców:

Zgłoszenia na forum:
- mihuk
- erbello
- Mroziciel
- Topolla
- moonfall84
- Sarafan
- NewPyk
- Poeta_Fantom
- ciemnogrodzianin

Zgłoszenia na Facebooku:
- Marcin Tomiczek
- Paweł Pe
- Karol Król

Zwycięzcy z naszego forum otrzymają wybrane nagrody poprzez czat GOG.
Zwycięzców Facebookowych prosimy o wysłanie nam wiadomości prywatnej na oficjalnym profilu GOG.COM :)

Kody z nagrodami są ważne tylko do końca stycznia!
Post edited January 26, 2021 by ponczo_
Łooooo udało się! :-) Cieszę się bardzo i dziękuję!
Gratulacje dla wszystkich pozostałych uczestników!
Dzięki wielkie :D
Gratuluję pozostałym zawodnikom :)
Dziękuję ale również gratuluję pozostałym osobom.
Gratulacje dla wszystkich laureatów! :) Sam jestem zaskoczony wygraną, bo nie byłem do końca zadowolony ze swojego zgłoszenia. Ale super, że się udało! Dzięki za Wastelanda 3. :)
Miło się przyjrzeć profesjonalnemu konkursowi :D Gratuluję organizatorom, i wszystkim uczestnikom!

(Poza konkursem)
Pozwoliłem sobie nie brać udziału bo chciałem przekonywać, że Hunie Pop 2 Double Date to gra silnie rpg ... a lepiej takie uwagi zachować dla siebie...albo, że skasowałem konto fb i to fajne uczucie... przypomniałem sobie dlaczego Gothic (a był na liście konkursowych gier) jest taki wyjątkowy, promocje miał dobrą to fakt, ale wyszedł w 2002 roku z dobrym jeśli nie bardzo dobrym dubbingiem, wkrótce po serii BG i gra dawała naprawdę wspaniałe doświadczenie trójwymiarowego otwartego świata w którym można było robić praktycznie cokolwiek... i bez różnicy czy druga część ma lepszą grafikę i wszystko inne...szok jaki przeżyłem przechodząc z izometrycznego świata BG w trójwymiarowy leśny pełen zwierząt i stworów świat Gothic, pozostawił trwałe ślady do dzisiaj... dodatkowo mod Mroczne Tajemnice przedłuża przygodę

...jednak dzisiaj poleciłbym na start Gothic 2 również z 2002 roku z modem High textures oraz dowolnymi dodatkami po przejściu podstawy gry (Noc Kruka, Velaya, Returning)

tego typu trójwymiar nie był wielką nowością, gra Tomb Raider ukazała się w 1996, ale raz że bliżej normalnemu chłopakowi do bezimiennego skazańca niż do zgrabnej archeolog, to jeszcze sprawa dotyczy gier (computer)RPG a na Wiedźmina przyszło czekać do 2007 roku...

dlatego dzisiaj Gothica 1 nie doceni za bardzo nikt, kto wtedy tego szoku nie przeżył, trzeba by innych gier nie widzieć, a po 2015/16 roku Wiedźmin 3 to najwspanialszy trójwymiarowy (c)RPG jakiego uwolniono ze studia... bez cukru... na miodzie...
Fantastycznie! Przeogromne dzięki! :D Gratulacje dla zwycięzców.
I dziękujemy, GOG, za nagięcie zasad i cudowne rozmnożenie nagród!

avatar
Seb369: ...
A ja jestem jakoś kompletnie impregnowany na magię 3D. Może to dlatego, że zawsze mam sprzęt o dwie epoki do tyłu i nie gram w gry wtedy kiedy ich grafika jest jeszcze zachwycająca? A może to ślad traumy, jaką dla mnie były pierwsze gry 3D, które uważałem za szkaradne i pęd ku 3D był dla mnie jakimś koszmarnym downgrade (przejście Monkey Island do 3D opłakiwałem).

W każdym razie Baldur's Gate to był dla mnie niewyobrażalny klimat. Do dziś tytuły z tej serii generują we mnie niesamowite emocje. Od paru tygodni chodzi za mną zresztą Icewind Dale (gdzieś zobaczyłem screenshot i chcę tam wrócić!). Gothic tak na mnie nigdy nie działał...
Gratulacje dla zwyciezcow i dzieki wielkie za gre!
Dzięki wielkie za super gierkę i gratulacje dla pozostałych szczęśliwców.