It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Czas na zimowy konkurs! Tym razem połączyliśmy siły z firmą Corsair i dzięki ich uprzejmości przygotowaliśmy dla was kilka zestawów gier i sprzętu.



Aby wygrać, odpowiedz w komentarzu na forum GOG.COM (lub na naszym Facebooku), na pytanie:
Gdybyś tej zimy mógł/mogła grać w tylko jedną grę, to jaki tytuł byś wybrał/a i dlaczego?
Swoją odpowiedź uzasadnij! Pamiętaj, żeby nie przekroczyć 700 znaków.

Wybierzemy pięć najciekawszych i najbardziej kreatywnych odpowiedzi, których autorzy zgarną...
• 1. miejsce: klawiatura Corsair K65 RGB MINI i słuchawki Corsair HS80 RGB Wireless oraz Pakiet Gier,
• 2. miejsce: myszka Corsair Dark Core RGB PRO i podkładka pod mysz Corsair MM300 PRO Extended oraz Pakiet Gier,
• 3 nagrody pocieszenia: Pakiet Gier.

Pakiet Gier do odebrania na GOG.COM zawiera: Blair Witch, Chernobylite, INMOST, The Medium i Vesper. Wszystkie gry posiadają integrację oprogramowania CORSAIR iCUE.

Zgłoszenia przyjmujemy do 22.12, do godz. 23:59.

Życzymy powodzenia!

Pełen regulamin znajdziecie tutaj.
Konkurs [Corsair]

Regulamin konkursu: „[Corsair]” (14.12.2021) (“Regulamin”)
Konkurs. Konkurs jest przeprowadzany przez Organizatora zgodnie z postanowieniami Regulaminu. W ramach konkursu Uczestnicy wykonują Zadanie Konkursowe. Uczestnicy, którzy w ocenie Komisji najlepiej wykonają Zadanie Konkursowe, otrzymają jeden z zestawów Nagród. (“Konkurs”) Przed przystąpieniem do Konkursu, Uczestnik powinien zapoznać się z niniejszym Regulaminem. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w nim zasad i potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.
Warunki udziału: Konkurs jest skierowany wyłącznie do pełnoletnich osób fizycznych mających miejsce zamieszkania na terytorium Polski, posiadających konto na Facebooku lub GOG.COM („Uczestnicy”).
W Konkursie nie mogą brać udział: Pracownicy i współpracownicy Organizatora lub Sponsora, ich członkowie rodzin, a także osoby pośrednio lub bezpośrednio zaangażowane w organizację Konkursu.
Organizator: Organizatorem Konkursu jest GOG sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 74, (03-301), wpisana do rejestru przedsiębiorców KRS prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS: 0000029514, NIP: 1132177807, REGON: 016078840, kapitał zakładowy 135 750 złotych. (“Organizator”).
Z Organizatorem można kontaktować się za pośrednictwem adresu email support@gog.com, w tytule maila wpisując „Konkurs Corsair”
Czas trwania konkursu: Konkurs rozpoczyna się w dniu 14.12.2021 r. o godzinie 13:00 czasu polskiego i trwa do dnia 22.12.2021 r. do godziny 23:59 czasu polskiego („Okres Konkursu”).
Nagrody: W puli nagród znajdują się nagrody rzeczowe i pakiet 5 gier do odebrania na GOG.COM (tj. Blair Witch, Chernobylite, INMOST, The Medium (Standard Edition) i Vesper), łącznie jako “Pakiet Gier”.
Do wygrania w Konkursie są następujące zestawy nagród:
1 nagroda główna - nagrody rzeczowe: klawiatura Corsair K65 RGB MINI i słuchawki (headset) Corsair HS80 RGB Wireless oraz Pakiet Gier (“Zestaw nr 1”);
1 nagroda 2. poziomu - nagrody rzeczowe: myszka Corsair Dark Core RGB PRO i podkładka pod mysz Corsair MM300 PRO Extended oraz Pakiet Gier (“Zestaw nr 2”);
3 nagrody pocieszenia - Pakiet Gier (“Nagrody Pocieszenia”);
(łącznie „Nagrody”).
Pakiety Gier są ufundowane przez Organizatora. Organizator ponosi również koszt dostawy nagród rzeczowych zwycięzcom. Sponsorem nagród rzeczowych w Konkursie jest CORSAIR Memory Inc., 47100 Bayside Parkway, Fremont CA 94538, USA (“Sponsor”).
Miejsce odbywania Konkursu: Konkurs jest organizowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, na fanpage’u GOG.COM na Facebooku (https://www.facebook.com/GOGcomPL, “Fanpage”) oraz na forum GOG.COM (https://www.gog.com/forum/general_pl#1637824172).
Zasady uczestnictwa w Konkursie: W celu wzięcia udziału w Konkursie, w Okresie Konkursu, Uczestnik musi zamieścić we wpisie pod postem konkursowym (zamieszczonym na fanpage’u GOG.COM lub na forum GOG.COM), odpowiedź na pytanie "Gdybyś tej zimy mógł/mogła grać w tylko jedną grę, to jaki tytuł byś wybrał/a i dlaczego?” („Zadanie Konkursowe”). Odpowiedź powinna charakteryzować się jak największą kreatywnością i oryginalnością i nie może przekraczać 700 znaków (“Odpowiedź”).
Komisja: W Okresie Konkursu, Organizator powoła komisję konkursową, składającą się z pracowników i współpracowników Organizatora, którzy będą dbać o zgodność przeprowadzenia Konkursu z Regulaminem oraz wykonanie przez Organizatora wszystkich zobowiązań wynikających z niniejszego Regulaminu (“Komisja”). W szczególności zadaniem Komisji będzie ocena Odpowiedzi oraz rozpatrywanie reklamacji.
Wybór Zwycięzców: Po zakończeniu Okresu Konkursu, w przypadku spełnienia warunków określonych w Regulaminie, Organizator wyłoni zwycięzców Konkursu za pośrednictwem Komisji. Komisja oceni przesłane Odpowiedzi w oparciu o następujące kryteria: (1) oryginalność Odpowiedzi; (2) spełnienie pozostałych wymogów Konkursu wskazanych w Regulaminie, a w szczególności w pkt 2, 3, 8, 12 i 13. Komisja oceni przesłane przez Uczestników Odpowiedzi, biorąc pod uwagę kryteria oceny wskazane powyżej i na tej podstawie wybierze 5 najciekawszych Odpowiedzi. Wśród 5 wybranych Odpowiedzi, Komisja wskaże 2 najciekawsze i przyzna im 1. i 2. miejsce. Uczestnikom, którym zostanie przyznane 1. i 2. miejsce zostanie przyznane odpowiednio prawo do Zestawu nr 1 i Zestawu nr 2, natomiast pozostałym Uczestnikom, których Odpowiedzi zostaną wybrane jako najciekawsze, zostaną przyznane Nagrody Pocieszenia. Komisja dokona weryfikacji zgodności Odpowiedzi z Regulaminem. Jeśli dane Zadanie Konkursowe nie spełnia warunków Regulaminu, Organizator ma prawo wykluczyć je z Konkursu.
Ogłoszenie wyników. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone do dnia 29.12.2021 we wpisie pod postem konkursowym. Zwycięzcy zostaną także poinformowani o wygraniu Nagrody przez Organizatora. Zwycięzcy w celu odbioru Nagrody, w terminie 2 dni od momentu ogłoszenia wyników Konkursu pod postem konkursowym, zobowiązani są przesłać do Organizatora prywatną wiadomość z danymi osobowymi w celu przekazania Nagrody. Zwycięzcy powinni wskazać imiona i nazwiska oraz adres korespondencyjny - chyba że z Organizatorem ustalą inny sposób przekazania Nagrody (wymagający przekazania innych danych osobowych), a także ewentualne dane niezbędne do wykonania obowiązków podatkowych przez Organizatora. Wygrane Nagrody nie podlegają wymianie i nie przysługuje za nie ekwiwalent pieniężny. Aby odebrać Pakiet Gier, Uczestnik musi posiadać bezpłatne konto GOG i zaakceptować Umowę Użytkownika GOG. Jeżeli zwycięzca nie skontaktuje się z Organizatorem w terminie, nie dostarczy wymaganych danych lub odmówi przyjęcia Nagrody, Organizator zachowuje prawo do przekazania takiej Nagrody innemu Uczestnikowi lub nieprzyznania danej Nagrody żadnej z osób. Organizator zastrzega sobie prawo do zastąpienia dowolnej Nagrody nagrodą alternatywną o takiej samej lub wyższej wartości.
Odrzucenie Zadania Konkursowego. W Konkursie odrzucone zostaną prace, które:
zawierają treści powszechnie uznane za obraźliwe, wulgarne, nawołujące do nienawiści lub nietolerancji na jakimkolwiek tle, treści erotyczne, propagujące przemoc;
zawierają treści nawiązujące w negatywny sposób do płci, wieku, niepełnosprawności, rasy, narodowości, przekonań politycznych, pochodzenia etnicznego, wyznania, orientacji seksualnej, religii, organizacji o charakterze religijnym;
zawierają treści niezgodne z prawem;
zawierają treści godzące w powszechnie uznane wartości chronione prawem;
naruszają prawa osób trzecich, w tym w szczególności: prawa własności intelektualnej, godność, cześć, dobre imię, wizerunek;
naruszają dobre obyczaje;
naruszają zasady netykiety lub jakiekolwiek zasady dot. treści publikowanych na Facebooku, lub na forum GOG.COM;
nie spełniają innych warunków opisanych w niniejszym Regulaminie.
nie spełniają innych warunków opisanych w niniejszym Regulaminie.
Wiele Odpowiedzi: W czasie trwania Konkursu dany Uczestnik może zgłosić jedno Zadanie Konkursowe. Ponadto jeden Uczestnik może otrzymać maksymalnie jeden zestaw Nagród.
Dane osobowe: Organizator (tożsamość i dane kontaktowe Organizatora są podane w pkt 4 powyżej) przetwarza dane osobowe Uczestników (imię i nazwisko, pseudonim na forum GOG.COM, dane osobowe podane w Zadaniu Konkursowym, dane adresowe i kontaktowe konieczne do przekazania Nagrody) wyłącznie w celu dokonania czynności niezbędnych do prawidłowego przeprowadzenia Konkursu, w szczególności w celu poinformowania o wygranej oraz wydania Nagrody. Dane te są przetwarzane przez Organizatora na podstawie jego prawnie uzasadnionego interesu (jakim są czynności wskazane powyżej), tylko przez Okres Konkursu, a następnie jedynie przez czas, jaki wymagają tego obowiązujące przepisy prawa (w szczególności przepisy podatkowe). Organizator może powierzyć przetwarzanie danych osobowych Uczestników Konkursu wyłącznie podmiotom, które współpracują z nim przy organizacji Konkursu i wyłącznie w zakresie niezbędnym do jej prawidłowego przeprowadzenia. Innymi odbiorcami danych osobowych uczestników związanych z Konkursem jest Facebook Ireland Ltd., oraz jego podmioty powiązane (“Facebook”), a także doradcy lub współpracownicy Organizatora. Uczestnicy mają prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych przez Organizatora. Uczestnicy podają dane osobowe na zasadach dobrowolności, przy czym podanie danych osobowych jest warunkiem uzyskania możliwości wzięcia udziału w Konkursie. W razie wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości w przetwarzaniu danych osobowych Uczestników w ramach Konkursu Uczestnicy mogą wnieść skargę do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności GOG.
Post edited December 14, 2021 by Framboos
Reklamacje: Każdemu Uczestnikowi przysługuje prawo wniesienia reklamacji na adres mailowy Organizatora podany w pkt. 4 powyżej. Zgłoszenie reklamacyjne musi zawierać dane Uczestnika zgłaszającego reklamację (imię i nazwisko), datę i miejsce zdarzenia, którego dotyczy reklamacja oraz przyczynę reklamacji, treść żądania oraz opis okoliczności uzasadniających reklamację. Reklamacje należy kierować na piśmie do Organizatora. Osoba wnosząca reklamację zostanie powiadomiona o rozstrzygnięciu najpóźniej w terminie 30 dni od daty otrzymania reklamacji przez Organizatora.
Prawo autorskie: Uczestnik oświadcza i gwarantuje, że jest jedynym i wyłącznym uprawnionym do Odpowiedzi, a prawa do Odpowiedzi nie są obciążone na rzecz osób trzecich. Zamieszczenie Odpowiedzi przez Uczestnika w poście zgodnie z Regulaminem jest równoznaczne z oświadczeniem, że Uczestnik jest autorem Odpowiedzi, oraz że w żaden sposób przy jej tworzeniu nie naruszył praw autorskich, ani innych praw osób trzecich. Organizator zastrzega sobie prawo do uzyskania wyraźnej zgody Uczestników, do korzystania i publikacji Odpowiedzi mających charakter utworu w rozumieniu ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych, bez żadnych ograniczeń czasowych i terytorialnych na warunkach ustalonych z Uczestnikiem (autorem Odpowiedzi).
Facebook nie jest twórcą, administratorem ani sponsorem Konkursu oraz nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zgodność Konkursu z powszechnie obowiązującym prawem, w tym za ewentualne roszczenia Uczestników. Facebook oraz Instagram są znakami towarowymi zastrzeżonymi przez Facebook.
Organizator ponosi pełną odpowiedzialność za treść Regulaminu, przebieg, realizację i obsługę Konkursu, wydanie Nagród oraz rozpatrzenie ewentualnych reklamacji dotyczących Konkursu.
W zakresie dopuszczalnym przez prawo Organizator, jego pośrednicy i dystrybutorzy w żadnych okolicznościach nie ponoszą odpowiedzialności za żadne straty, szkody, uszkodzenia ciała lub śmierć zwycięzcy, lub Uczestnika związane z przyjęciem Nagrody, chyba że zostały spowodowane zaniedbaniem Organizatora, jego pośredników, dystrybutorów lub ich pracowników. Prawa ustawowe przysługujące Uczestnikowi pozostają ważne i obowiązujące. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za Odpowiedzi, które zostały zagubione, błędnie złożone, uszkodzone lub opóźnione podczas ich dostarczania, niezależnie od przyczyny.
Organizator nie ponosi odpowiedzialności ani nie jest zobowiązany do wykonania swoich zobowiązań wynikających z Regulaminu, a także zastrzega sobie prawo do anulowania, zawieszenia lub modyfikacji Konkursu w sytuacji:
jakiegokolwiek zakłócenia w działaniu łącz teleinformatycznych, serwerów, interfejsów oraz przeglądarek w trakcie trwania Konkursu;
czasowego lub stałego zablokowania Fanpage’a przez Facebooka;
awarii technicznych lub innych czynników wykraczających poza racjonalną kontrolę Organizatora, wpływających na prawidłowe przeprowadzenie Konkursu.
Podatek. W przypadku konieczności poboru podatku dochodowego od wartości Nagrody przez Organizatora przyznana może zostać dodatkowa nagroda pieniężna w równowartości należnego podatku dochodowego. Część pieniężna nie podlega wypłacie; zostanie ona pobrana przez Organizatora i wpłacona do właściwego urzędu skarbowego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
Uczestnik, biorąc udział w Konkursie potwierdza, że jest świadomy, iż o wygranej Nagrodzie nie decyduje przypadek, lecz działanie Uczestnika. Konkurs nie jest grą losową ani zakładem wzajemnym, których wynik zależy od przypadku (przeprowadzenie losowania) w rozumieniu ustawy o grach hazardowych.
Wszelkie spory wynikające z niniejszego Regulaminu będą rozpatrywane przez właściwy sąd powszechny. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie zastosowanie mają przepisy prawa polskiego.
Gralbym w Strategic Mind: Blitzkrieg (lub inne gry z tej serii), ponieważ interesuję się wojskowością, szczególnie II Wojną Światową. W tej grze mozna nadawac nazwy własne dowodzonym jednostkom ... ja nadaje takie nazwy jakie były w rzeczywistości. Jestem z tego powodu ("zmuszony :-)" do studiowania literatury dotyczącej danego etapu tej wojny, w tym szcsególnie struktury organizacyjnej biorących w niej udział jednostek wojskowych. Ponadto ta gra przypomina mi " Panzer Genaral", od której moja miłość do takich gier się zaczęła. To wszystko - znając moją dbałość o szczególy i perfekcyjność przejście tej gry, tak aby mnie zadowolic, zajęłoby mi całą zimę, a nawet wiosnę!
Shadow Tactics: Blades of the Shogun oczywiście. Dostaliśmy ją w prezencie, więc trzeba chociaż sprawdzić o co w niej chodzi; a z tego co widziałem to chodzi o grę w stylu Commandos (wow), w Kraju Kwitnącej Wiśnii (WOW), która starczy na wiele zimnowych wieczorów więc wybór jest prosty.
Heroes of Might and Magic III. W tę grę można grać niemal bez końca dzięki wielu kampaniom, generatorowi map losowych, edytorowi poziomów, trybowi online i modom. Jedyny problem jest taki że nie starczy na zimę, starczy na 20 zim :).
Post edited December 14, 2021 by GlitchMr
Granie w tylko jedną grę przez całą zimę?! To chyba tylko Frostpunk!
Dlaczego?
Po pierwsze „Zimowa aura”:
Niezależnie czy na dworze będzie śnieg, u mnie w domu na pewno go nie zabraknie, mróz? I to jaki!
Po drugie „Na długie godziny”:
Strategia łącząca w sobie cechy survivalu to samo nasuwająca się odpowiedź, czyli przewodnik jak przeżyć i prawidłowo rozłożyć godziny gry przez całą zimę żeby czerpać z niej jak najwięcej frajdy, zdobyć wszystkie możliwe osiągnięcia i wytrzymać do wiosennych premier.
Po trzecie „Nadrobić zaległości”:
Jeszcze w nią nie grałem... a zebrała mnóstwo świetnych recenzji i nagród.
Całą zimę w jedną grę? Fallout 2.
W dobie sandboxów i otwartych światów, Fallout 2 przypomina, jak wyglądał postapokaliptyczny, otwarty świat. Świetna historia. Ciekawie napisane postacie. Znakomity system SPECIAL. Muzyka. Ogólny klimat postnuklearnego pustkowia.
Już mi się zdarzało - skończyć tę grę i natychmiast zacząć następną postać. Czemu by nie - jeszcze raz?
Kiedy zimą tak wcześnie zapada zmrok, lubię szczególnie te wieczory, kiedy gęsta kołdra chmur się rozwiewa, a ponad nią widać te małe punkciki, będące tak naprawdę ogromnymi gwiazdami, niezwykłymi planetami czy też wielobarwnymi mgławicami. Wyobraźnia, puszczona ze smyczy, nakarmiona wizjonerską literaturą… Choćby Lema, sama zaczyna tworzyć opowieści o wielkich bitwach, szalonych pilotach oraz o tym co jeszcze nieznane. Dlatego, z tego patrzenia w gwiazdy, sam sięgam po Stellaris. Aby przekuć fantazję w czyn. I dać się pochłonąć wizji pustego kosmosu gotowego przyjąć, prowadzoną przez moją skromną osobę cywilizację.
Jedną zimę już grałem to czemu nie dwie? Genialny acz nie doceniony hack and slash
Vikings - Wolves of Midgard który wnosi powiew świeżości go gatunku w postaci np slow motion.
A dlaczego? Mało jest gier które tak oddają klimat zimy jak ta gra, ślady butów na śniegu, padający śnieg,
sople lodu, a najlepsze że co jakiś czas musisz się ogrzać przy ognisku bo inaczej zaczynasz zamarzać mega!
A do tego świetna Vikingowa muzyka. Podczas kiedy ty siedzisz sobie przed monitorem, w ciepłym pokoju,
wcinasz świąteczne ciasto popijając aromatyczną kawę. Lepszej mieszanki na zimę i święta nie widzę.
Ciężko chyba wybrać tylko jedną grę, ale jeśli muszę to wybrałbym "Settlers 3 gold edytion" nic mnie tak nie wciągneło i wciąż wracam do tej pozycji.
Grą, którą wybrałbym... A właściwie już wybrałem ;) do zagrania tej zimy byłby Redout, gdyż ma mnóstwo tak bardzo zróżnicowanych leveli, że na pewno szybko bym się nie znudził. Poza tym jest bardzo wymagająca, więc spędziłbym wiele czasu na biciu swoich rekordów, aż w końcu zbliżyłbym się chociaż do połowy tabeli ;) Na szczęście do odblokowania kolejnych tras nie jest wymagane miejsce na podium, więc nawet jeśli słabo bym sobie radził, to prędzej czy później dojdę do końcowych etapów, gdzie wybrzmiewa oszałamiający chórowy apokaliptyczny epicki utwór, który niedawno zasłyszałem na YT i moja chęć przejścia gry znacząco zwrosła, aby znów móc poczuć te ciary w akcji. Także bajo szerokości xd
Najchętniej grałabym w retro gierkę na Amigę Santa's Xmas Caper, dlaczego? Dostałam ją ze 27 lat temu pod choinkę, jak tylko rozpakowałam prezent i zobaczyłam pudełko, to zaświeciły mi się oczy. Od razu pobiegliśmy do telewizora, do którego podłączona była Amiga, a ja przepadłam przemieniając się w Mikołaja, który gania i zbiera zagubione prezenty. Gierka miała fajny świąteczny klimat, a ja bardzo mile wspominam te święta, jak tylko o tym myślę, to czuję czuję ciepło w środku! Ta gra już zawsze będzie mi się kojarzyć ze świętami :)
Post edited December 14, 2021 by Andziorka
Byłby to zdecydowanie Borderlands 2, świetne postacie, niesamowity humor. Jest tam bardzo dużo do zrobienia i pomimo, że wiele rzeczy może być dość powtarzalna mechaniki dalej dają bardzo dużo frajdy. A jeśli jeszcze znajdzie się kogoś do coop'a, Ahh!! *chef's kiss* można spędzać godziny grając i śmiejąc się razem.
jagged alliance 2 !!!!!!! ponieważ stęskniłem sie za najemnikami typu steroid gontarsky i inni, klimat tej gry z przed lat bez miliarda dodatków i innych nie potrzebnych rzeczy.... stara gra i stare dobre czasy ;)