It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
W wielu grach na GOG nie ma osiągnięć. Takich przykładów jest mnóstwo np. "Metro 2033 Redux" i "Metro: Last Light Redux" na innych platformach mają osiągnięcia, a nawet co jest dla mnie paradoksem "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów" - na Steamie są osiągnięcia a na GOG nie. Ciekawi mnie czy jest szansa na to, by te osiągnięcia były na GOG wreszcie dodawane tak jak na innych platformach. Za grę Metro: Last Light Redux platforma GOG życzy sobie 71,99 zł. Na Steam gra kosztuje też 71,99, tyle że tam osiągnięcia są wspierane a tu nie. Nie dziwi mnie, że sklep GOG słabo zarabia... Kiedyś nie było osiągnięć i jakoś z tym wszyscy żyli, jednak świat się zmienia. Dziś jest to standard, a wielu graczy lubi zdobywać osiągnięcia, bo sprawia im to dodatkową frajdę. Z mojej strony to nie jest złośliwość a jedynie uwaga, dlaczego ciągle jesteście w tyle. Brak mi też nowych gier. Oferujecie stare gierki to fajnie, ale dlaczego nie mogę zakupić wielu nowości? Jak wy chcecie przetrwać na tym rynku?
Post edited July 14, 2019 by Zuchwalec
Pomijając już to, że bez osiągnięć da się przeżyć....
Dla mnie najlepiej jest wtedy, jak osiągnięcia są zaprojektowane WEWNĄTRZ danej grze przez jej autorów, (np. Terraria), a nie zewnętrznie przez zewnętrzne platformy. Podejrzewam, że wtedy nie byłoby takich problemów jakie opisujesz.

Oczywiście też jestem za tym, aby GOG dodał te osiągnięcia z jak największej ilości gier do Galaxy, ale uważam, że to nie jest akurat sprawą najważniejszą.

A co do nowych gier, które rzeczywiście uważam za sprawę ważniejszą od osiągnięć, to przede wszystkim zależy od ich samych producentów/wydawców.
Więc może zamiast po raz kolejny pisać o braku nowych gier tutaj na forum, to może jeden z drugim zaczęli pisać do autorów/wydawców tych gier? Może wtedy wreszcie wydawcy zobaczą bezpośrednie, większe zainteresowanie ich tytułami z waszej/naszej strony, co skłoni do poważniejszego rozważenia ew. wydania swoich gier na GOGu? Bo jak napisze tylko jedna bądź dwie osoby, to ten może odpowiedzieć tylko "kup na Steamie".
GOG widzi(i pewnie sprawdza) akurat wishlist'y dotyczące danych gier, ale ich autorzy/wydawcy już nie koniecznie.

A podejrzewam, że gdyby każdy, kto na wishliście głosował na daną grę, napisałby do wydawców, to możliwe że do tej pory znalazłoby się tutaj o kolejnych kilkanaście/kilkadziesiąt tytułów więcej.
Tylko problem w tym, że gog to jedyny serwis dystrybucji elektronicznej z polityką brak drm-u, a niektórym wydawcom niestety to nie odpowiada. Co do osiągnięć, wszystko też zależy od twórców gier, serwis gog nie ma w tej kwestii nic do gadania. Mi one do szczęścia nie są potrzebne.

A co do braku nowych gier, serwis daję takie gry, z jakimi wydawcami uda się dogadać. Nie zapominajmy też, że pierwotnie gog oferował klasyczne gry, które nie można było dostać w cyfrowej edycji nigdzie indziej. Oni też testują różne produkcje i dostosowują je do współczesnych systemów operacyjnych poprawiająć w kodzie gry to i owo.

Dzięki ich staraniom takie klasyki, jak pierwsze Diablo, oba Warcrafty, obie odsłony The Suffering, Throne of Darkness, Lew Leon można dostać tylko w tym serwisie, w dodatku wsparcie dla lokalnych wersji jężykowych powoduję, że polskie wersje cyfrowych wersji takich produkcji, jak piąte Hirołsy, Najdłuższa Podróż, Anno 1404 Gold dostanie się tylko tutaj.
avatar
GrzechuGrek: Pomijając już to, że bez osiągnięć da się przeżyć....
Dla mnie najlepiej jest wtedy, jak osiągnięcia są zaprojektowane WEWNĄTRZ danej grze przez jej autorów, (np. Terraria), a nie zewnętrznie przez zewnętrzne platformy. Podejrzewam, że wtedy nie byłoby takich problemów jakie opisujesz.
To akurat nie najlepsze rozwiązanie. Co z tego, że zdobędziesz osiągnięcia, jak po odinstalowaniu gry wszystkie znikną. Chyba że chodzi Ci o osiągnięcia, które są zapisywane na serwerze dedykowanym pod daną produkcję i które nie znikają dopóki działają wspomniane serwery. Zdaje się, że podobne rozwiązanie miało Dragon Age: Origins, jeśli tylko zalogowałeś się wewnątrz gry na swoje konto BioWare.
avatar
GrzechuGrek: Oczywiście też jestem za tym, aby GOG dodał te osiągnięcia z jak największej ilości gier do Galaxy, ale uważam, że to nie jest akurat sprawą najważniejszą. A co do nowych gier, które rzeczywiście uważam za sprawę ważniejszą od osiągnięć,
Otóż to. GOG-owi potrzebna jest przede wszystkim większa liczba nowych, możliwie głośnych tytułów. Nawet bez osiągnięć, byle były możliwe tutaj do kupienia. Z tym bywa różnie, choć ostatnio powodów do narzekania na to jest mniej (jak nic się nie zmieni, to na premierę otrzymamy tutaj Vampire The Masquerade Bloodlines 2, Baldur's Gate 3 oraz oczywiście Cyberpunka 2077). Do tego dołóżmy exclusivy starszych tytułów od Blizzarda. Uważam, że jest się czym chwalić.
avatar
GrzechuGrek: Więc może zamiast po raz kolejny pisać o braku nowych gier tutaj na forum, to może jeden z drugim zaczęli pisać do autorów/wydawców tych gier? Może wtedy wreszcie wydawcy zobaczą bezpośrednie, większe zainteresowanie ich tytułami z waszej/naszej strony, co skłoni do poważniejszego rozważenia ew. wydania swoich gier na GOGu? Bo jak napisze tylko jedna bądź dwie osoby, to ten może odpowiedzieć tylko "kup na Steamie".
GOG widzi(i pewnie sprawdza) akurat wishlist'y dotyczące danych gier, ale ich autorzy/wydawcy już nie koniecznie.
Przyszedł mi do głowy pomysł zorganizowanej akcji mailowej do określonych developerów/wydawców. Jak sam piszesz, jeden czy dwa maile sprawy nie załatwią, ale gdyby udało się zorganizować społeczność GOG-a do masowego wysyłania maili, można byłoby coś tutaj ugrać.