It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Większość z nas siedzi obecnie w domu, co wiąże się z tym, że wiele osób ma więcej wolnego czasu i może nadrobić fascynujące gry, w które wcześniej nie miało okazji zagrać. Oto trzy powody, dla których warto aktualizować swoją listę życzeń na GOG.COM oraz kilka wskazówek, jak w pełni wykorzystać jej możliwości.

Na platformach gamingowych nieustannie pojawiają się nowe gry, co sprawia, że łatwo przegapić jakiś nowy hit albo zapomnieć o tym, że jakaś pozycja kiedyś zwróciła naszą uwagę, ale była wtedy za droga. Jeśli będziesz aktualizować swoją listę życzeń na bieżąco, łatwiej będzie ci ogarnąć te wszystkie tytuły, a do tego dowiesz się, kiedy będą objęte promocją.



Twoje wymarzone gry w jednym miejscu
Podoba ci się jakaś gra, ale nie możesz w tej chwili dokonać zakupu? Kiedy pojawi się promocja na grę zapisaną na twojej liście życzeń, poinformujemy cię o tym poprzez powiadomienie na naszej stronie oraz wiadomość e-mail. Ta funkcja jest wyjątkowo przydatna w czasie wielkich sezonowych wyprzedaży, takich jak Letnia Wyprzedaż czy Zimowa Wyprzedaż, ponieważ pozwala skoncentrować się na grach, które najbardziej cię interesują, gdy mnóstwo tytułów jest przecenionych.

Aby dodać grę do listy życzeń, kliknij ikonę serduszka poniżej przycisku „Dodaj do koszyka”. W ten sposób wszystkie gry, które cię interesują, będą w jednym miejscu. Możesz również ustawić swoją listę życzeń w taki sposób, aby była widoczna dla innych osób. Dzięki temu udostępnisz ją swoim znajomym albo wszystkim użytkownikom GOG.COM. Możesz też wysyłać i wrzucać na media społecznościowe bezpośredni link do swojej listy życzeń – w ten sposób podpowiesz innym, jaki prezent sprawiłby ci radość.

Sugerujemy przynajmniej raz w miesiącu aktualizować listę życzeń po przejrzeniu sklepu, listy bestsellerów, premier i nadchodzących wydań na GOG.COM. Jeśli wolisz to robić rzadziej, wystarczy początek maja i grudnia – wtedy najlepiej przygotujesz się do największych wyprzedaży w roku.



Zdobądź jeszcze więcej dzięki specjalnym zniżkom dla subskrybentów newslettera
Lista życzeń przydaje się nie tylko do monitorowania bieżących wyprzedaży. Możesz dzięki niej otrzymać jeszcze lepsze, dodatkowe zniżki! Co miesiąc wysyłamy specjalne oferty do subskrybentów naszego newslettera. Tworzymy je na podstawie listy gier, które już posiadasz i te, które są zapisane na twojej liście życzeń.

W ostatnich tygodniach takimi zniżkami były objęte Darkest Dungeon, Diablo + Hellfire, Tropico 6, Pathfinder: Kingmaker - Royal Edition i inne tytuły. Gwarantujemy, że to największe możliwe obniżki i okazje, jakich nie znajdziesz na żadnej innej platformie. Naprawdę warto zapisać się do newslettera i regularnie go przeglądać oraz aktualizować swoją listę życzeń.



Miej na oku to, co nadchodzi
Nie możesz się już doczekać, aż zagrasz w Desperados III czy Gamedec? Dzięki liście życzeń będziesz na bieżąco z datami nadchodzących premier i najlepszymi promocjami!

Możesz dodawać do listy życzeń pozycje będące w przedsprzedaży i dostawać na ich temat powiadomienia, podobnie jak w przypadku pozostałych gier. Przy grach, które nie są jeszcze dostępne, znajdziesz przycisk „Powiadom mnie”. Po jego kliknięciu otrzymasz jednorazowe powiadomienie, gdy gra stanie się dostępna. Ta funkcja działa najlepiej w połączeniu z dodaniem gry do listy życzeń, szczególnie jeśli zamierzasz kupić ją później na promocji.

Mamy nadzieję, że ta krótka przypominajka zachęci was do korzystania z listy życzeń, zwłaszcza że pracujemy już nad niesamowitymi okazjami, którymi wkrótce się z wami podzielimy.

Jak często korzystacie z listy życzeń na GOG.COM? Jakie gry dodaliście do niej ostatnio? Dajcie znać w komentarzach![/i]
Miliony użytkowników, dla których warto zaktualizować funkcjonalność listy życzeń (i całej reszty).

Już mi się wydawało, że jakiś update o dodatkowe funkcje czy ulepszenia a tu nic.
Dalej stara lista, bez sortowania po cenie od najtańszych i archaiczna paginacja z lat 90 zamiast infinite scroll.
avatar
SzmaragdowaEnklawa: ... i archaiczna paginacja z lat 90 zamiast infinite scroll.
Z reszta twoich uwag sie zgodze, ale dla mnie infinite scroll moze spokojnie odejsc w zapomnienie.

No moze ewentualnie w smartfonach na to jakis sens.
Post edited April 28, 2020 by mihuk
avatar
SzmaragdowaEnklawa: ... i archaiczna paginacja z lat 90 zamiast infinite scroll.
avatar
mihuk: Z reszta twoich uwag sie zgodze, ale dla mnie infinite scroll moze spokojnie odejsc w zapomnienie.

No moze ewentualnie w smartfonach na to jakis sens.
Przy obszernych listach życzeń na 5+ stron również ma sens, bo przeglądanie jest szybsze i czytelniejsze.
Tym bardziej że filtr discounted nie zawsze działa tak jak powinien. Tzn., przy wyborze filtra discounted podczas dużych wyprzedaży niektóre gry ze zniżką są całkiem ukrywane, a niektóre bez zniżki pozostają na liście. Dlatego wtedy, żeby nie przegapić zniżki i tak trzeba przeglądać listę bez żadnych filtrów. A paginacja tylko spowalnia i irytuje, bo trzeba najpierw zjechać na sam dół, kliknąć w strzałkę, zjechać w dół kliknąć w strzakłę, zjechać w dół + x10 ...... zamiast po prostu raz przewinąć listę scrollem myszy.
avatar
SzmaragdowaEnklawa: Przy obszernych listach życzeń na 5+ stron również ma sens, bo przeglądanie jest szybsze i czytelniejsze.
Tym bardziej że filtr discounted nie zawsze działa tak jak powinien. Tzn., przy wyborze filtra discounted podczas dużych wyprzedaży niektóre gry ze zniżką są całkiem ukrywane, a niektóre bez zniżki pozostają na liście. Dlatego wtedy, żeby nie przegapić zniżki i tak trzeba przeglądać listę bez żadnych filtrów. A paginacja tylko spowalnia i irytuje, bo trzeba najpierw zjechać na sam dół, kliknąć w strzałkę, zjechać w dół kliknąć w strzakłę, zjechać w dół + x10 ...... zamiast po prostu raz przewinąć listę scrollem myszy.
Przy scrollu tez trzeba x razy zjechac na dol, tyle ze klikac nie trzeba, za to przejscie od razu na srodek albo koniec listy jest upierdliwe.
Inna sprawa jest to, ze lista zyczen jest zwyczajnie zabugowana. Np. Sorcerer King -Rivals jast w stanie permanentnej znizki 0% a w menu Cechy sa 2 Tryby wieloosobowe, z ktorych zaden nie dziala (podobnie zreszta jak i pozostale Cechy).
Nie oszukujmy się. Korzystam z tego serwisu nie z powodu tego, jak działa, ale pomimo :)

Można przywyknąć do wszystkiego, udało mi się nawet przyzwyczaić do postowania na tym forum ze smartfona, ale to prawda, że działanie tej strony na urządzeniach mobilnych to prawdziwy dramat. Na desktopie raczej kwestia gustu, chociaż doskonale rozumiem pretensje o brak funkcjonalności dość oczywistych i prostych w implementacji (jak sortowanie po cenie).

Umyka Wam jednak rzecz najważniejsza – ten news GOG-a pachnie jakąś fajną promocją ;)
Przydałaby się jeszcze możliwość wpisywania tytułów gier których nie ma tutaj na GOGu(np. z listy życzeń społeczności) oraz dostawania powiadomień gdy takowe się tu pojawią. To byłoby coś :)
Zasadniczo GOG mógłby wysłać takie powiadomienia już teraz – ma dane użytkowników, którzy głosowali na poszczególne tytuły na publicznej liście życzeń.
Brakuje też synchronizacji z wishlistami konkurencji. To GOG powinien chcieć ułatwić nam maksymalnie przejście np. ze Steama, a nie spodziewać się, że sam, z ręki, wyszukam wszystkie 140+ tytułów ze swojej listy życzeń na Steamie i dodam je ręcznie tutaj (pomijam, że gdzieś z 50% jest tu niedostępne - o tym też, niestety, dowiem się dopiero po fakcie, bo właśnie muszę sam wszystko przeszukać)... Osobiście zrobiłem to i uzupełniam co kwartał, ale ilu, potencjalnie przecież płacącym, klientom będzie się tak chciało? Stracone okazje pozyskania wieloletnich, zatwardziałych klientów konkurencji. (import l.ż Steama jest np. na Fanatical i na SteamDB, więc da się)
O braku sortowania po cenie już wspomniano (zwłaszcza w połączeniu z filtrem "Discounted").
Brukuje też widełek cenowych i procentowych w ustawieniach powiadomień o zniżce pozycji z listy życzeń - powiewa mi to, że wydawca zrobił "mega" promocję na całe -5% (żeby tylko zaistnieć w dziale "discounted"), jak również, że świeżutki tytuł potaniał z 300zł na 200zł - ja i tak sobie spokojnie poczekam aż będzie za 2-4 lata za 20-40zł. Dajcie mi ustawić tak, żeby powiadomienia przychodziły na tytuły z l.ż. "za 45zł lub mniej" już po obniżce, oraz "obniżone o min 40%" dla tych tytułów, które już kosztowały 45zł lub mniej przed obniżką.
Jest też niby filtr "Discounted" w "Price", ale nie można go łączyć z innymi "Under XXX zł", więc albo mam wszystko poniżej arbitralnego np. "40zł", wraz z tym co nie jest ani trochę w promocji; albo jest w promocji, ale za 130zł, czego nigdy nie kupię - nie przy ponad 1200 tytułach "jeszcze do przejścia" na wirtualnej półce, wiedząc, że minie nawet dekada zanim w końcu przyjdzie czas zagrać w tę świeżo kupowaną grę z promocji...

Bonus: powiadomienia nie powinny przychodzić na tytuły, które właśnie dodałem podczas obecnej promocji - skoro tytuł w promocji -10% sam dopiero co "tylko" dodałem do l.ż., tzn., że nie mam zamiaru go za tylko -10% kupować, prawda? Ja wiem, że "tytuł z mojej l.ż. jest właśnie w promocji", bo sam go dodałem na l.ż. parę godzin temu...
Post edited May 03, 2020 by wasiu
avatar
wasiu: ...
Fajne pomysły i dobre podsumowanie rzeczy, które mnie też wkurzają, ale zdążyłem przywyknąć na tyle, że przestałem zauważać ;) Ktoś z GOGa powinien to przejrzeć uważnie i wciągnąć na listę zmian. IMO to są takie rzeczy, które naprawdę mogą się przekładać na realną kasę.

Co do importu - przykład gg.deals pokazuje, że da się pobrać automatem wishlisty z dwóch serwisów i je zintegrować. Genialnie to u nich działa i prawie się ten mechanizm nie myli.
avatar
wasiu: ...
Fakt, szkoda że GOG nie oferuje filtrowania po cenie, ale może to będzie pomocne: gg.deals ;)