It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
The end of January approaches, yet it’s only the beginning of the year... A time for big dreams, hope, and comfort! So, check the GOG’s New Year Sale and tackle a few gaming milestones thanks to over 2500 deals up to 90% off! Here are some notable examples:

Zbliża się koniec stycznia, ale to dopiero początek roku... Czas wielkich marzeń, nadziei i komfortu! Przejrzyj więc wyprzedaż noworoczną na GOG i zmierz się z ponad 2500 ofertami z rabatami sięgającymi 90%!< /b> Oto kilka godnych uwagi przykładów:

Divinity: Original Sin 2 - Definitive Edition (-60%)
The Witcher 3 - Game of the Year Edition (-80%)
Cyberpunk 2077 (-50%)
Pathfinder: Wrath of the Righteous - Mythic Edition (-20%)
Metro Exodus - Gold Edition (-63%)
BIOMUTANT (-50%)
Kingdom Come: Deliverance Royal Edition (-66%)
Control Ultimate Edition (-70%)

Z okazji Wyprzedaży, do naszego katalogu dołączają również dwie świetne produkcje:

Gas Station Simulator (-25%)
XCOM®: Chimera Squad (-65%)

Promocja trwa do 31 stycznia 2022, do godz. 15:00.
King's Bounty: The Legend

Opinie pod grą z marca i kwietnia 2020 r. (hankroyd, Scorpio.io, Maksymilian_Janas) wskazują na fatalny błąd wersji 1.7.34.387 uniemożliwiający rozpoczęcie konwersacji w pewnych lokacjach (i przez to niemożliwość postępu w grze). Rzecz dotyczy krasnoludów w Górnym Hadarze (Upper Hadar).

Podobnie recenzja użytkownika wilkan z 11 kwietnia 2020 r. przestrzega przed tym uniemożliwiającym grę błędem - ale już wersji 1.7.34,387, którą należy zastąpić plikiem exe z wersji 1.7.35,234 ("you need to replace kb.exe with a NO-DVD 1.7 version from GamesBurnWorld (1.7.35,234) to get past Upper Hadar").

Aktualnie [28.01.2022] na GOG-u - sadząc z numeracji na stronie instalki gry - jest wersja 1.7.35.398.

Ostatnie recenzje pod grą (najświeższa dość stara, bo z 12 listopada 2021 r.) nie podnoszą kwestii fatalnego błędu w grze, więc wydaje się całkiem prawdopodobne, że w aktualnej wersji nie ma już tych problemów z jej przejściem.
Myślę, że błąd po prostu nie dotyka wszystkich, inaczej recenzje i forum byłoby zawalone negatywami, a to wyglada na pojedyncze przypadki. Niemniej chyba nie będę ryzykował.
avatar
ssling: Myślę, że błąd po prostu nie dotyka wszystkich, inaczej recenzje i forum byłoby zawalone negatywami, a to wyglada na pojedyncze przypadki. Niemniej chyba nie będę ryzykował.
Rozumiem. Jako ten, który już wcześniej zakupił wersję na GOG, ale grał w KB:L jeszcze wcześniej z płytki i nie próbował wersji gogowej, nie powiem nic z własnego doświadczenia.
Mam nadzieję, że wniosek, iż obecna wersja gry jest wolna od tego błędu jest właściwy
i że rzeczywiście zamieniono program na wersję poprawnie działającą.
Co nie znaczy, że namawiam do kupna - próbuję się uspokoić, że nie kupiłem niepełnosprawnej (i to bardzo lubianej) gry.
Jest już King's Bounty 2, więc za jakiś czas, jakby zawitało na GOG, to może będą na promocji dodawać jedynkę kupującym dwójkę;) Chociaż recenzje 2 delikatnie mówiąc nie powalają...
Post edited January 29, 2022 by KillingMoon
avatar
KillingMoon: Ostatnie recenzje pod grą (najświeższa dość stara, bo z 12 listopada 2021 r.) nie podnoszą kwestii fatalnego błędu w grze, więc wydaje się całkiem prawdopodobne, że w aktualnej wersji nie ma już tych problemów z jej przejściem.
Recenzje jedno, ale forum drugie, ten post ma niecałe dwa tygodnie:
I have just started playing the game and not gotten to upper Hadar yet, but as of 2022, the garrison bug still persists.
avatar
ssling: Myślę, że błąd po prostu nie dotyka wszystkich, inaczej recenzje i forum byłoby zawalone negatywami, a to wyglada na pojedyncze przypadki. Niemniej chyba nie będę ryzykował.
Mi to wygląda bardziej na to co napisałem: z tego co pamietam, w grze nie ma obowiązku eksplorować wszystkiego, więc gracze, którzy "grają aby przejść" mogą nie zwrócić uwagi na rzeczy, taktyki lub zadania, które stosują lub wykonują zaawansowani gracze. Turowe gry strategiczne to mój konik i zawsze ustawiam w nich wysoki poziom trudności, więc ich dopracowanie ma dla mnie olbrzymie znaczenie.

A jeśli by napisać o recenzjach publikowanych ogólnie (nie tylko z GOGa) to one zapewne opierają się na wersjach ze Steama, które, jak zostało stwierdzone, wspominanych wtedy przeze mnie błędów nie mają, bo one były winą tej "pirackiej wersji" z GOGa.

Kurde, znowu częściej piszę o tej grze i znowu napada mnie żal, że GOG tak zepsuł mi "ulubioną zabawkę"... :/
Post edited January 29, 2022 by Lexor
avatar
Lexor: Kurde, znowu częściej piszę o tej grze i znowu napada mnie żal, że GOG tak zepsuł mi "ulubioną zabawkę"... :/
A mnie lekka złość, że kupiłem defektowaną grę w dobrej wierze, że jest w pełni sprawna i taka, jaką mam na płytce.

Ale żywię nadzieję, że jednak mirci222 wkrótce dojdzie do Haddaru i da znać już na 100%, że bug nadal jest lub że jednak go nie ma:)
Post edited January 29, 2022 by KillingMoon