It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Hello there!
There is a problem whit Polish version of Larry. I can't enter Polish special letters, so I get stuck at the beginning of the game when you need to enter a command in the dialog box.
No posts in this topic were marked as the solution yet. If you can help, add your reply
Just enter "zbij".
I've got the same problem. Unfortunately, some commands require you to enter special characters, like "dój" for a beaver. Any idea how to solve this?
I also have this problem - I would appreciate help in solving the issue
I also have those problems. Also I don't know how to record my own voice and use him in game.
Seems like an issue with ScummVM. It has shortcuts bindings using "Alt" key which blocks alt-related characters input to prompt. I haven't found a way to change these shortcuts in ScummVM and I have not found any workaround yet. Tried to trick it using "keyobard macros" with no success.
Mam ten sam problem, nie można wstawiać polskich znaków. Nawet po zmianie w systemie klawiatury na polski maszynistki 214, gdzie znak ó jest na jeden klawisz to nie działa. Przez ten błąd nie można grać bo nie da się wpisać komendy i pozyskać mleka od bobrów.
Post edited December 04, 2019 by zgret007
Chyba to nasz lokalny problem, więc będzie po polsku.
Próbowałem wysłać do gry ciąg znaków poprzez skrypty, używając również wysyłania litery pod postacią unikodu. Nie udało się.
Tak jak 3dyk0 pisze, problemem jest ScummMV "nadpisujący" skróty klawiszowe (podobna sytuacja jest np. w Keepassie, tylko tam to można wyłączyć). Trzeba bezpośrednio u twórców projektu raban robić, aby L7 zdjęli z excellent compatibility na ich liście.

Edit: dodałem ticket na gicie SVM. bugs scummvm org/ticket/11274 jako blocker.
Post edited December 09, 2019 by DoktorBartas_PL
Noobskie pytanie. Przez Ctrl+C Ctrl+V tez nie pójdzie ? Trochę to upierdliwe by było oczywiście.
Nope. Tak samo nie działa symulowanie wpisywania klawiszy, używanie unikodu itd.
Grę sam przechodziłem 20 lat temu, więc nie wiem, czy poza "zbij" na początku czy "wydój" przy bobrze są jakieś blokery.
"Ó" można uzyskać wciskąć shift i tyldę (razem), a potem po puszczeniu "o". Bóbr więc do przejścia.
Ticket na SCUMMVM mi zamknęli, że niby fixed, ale wcale tak nie było... Oh well.
Naprawili ale nie wszystkie, bo ą i ś są wykrywane jako Ctrl+Alt+a/s. Żeby ściągnąć tą ich poprawioną wersję trzeba zrobić tak (nie mogę wklejać linków więc musicie wyklikać wszystko):
1. Wchodzimy na oficjalną stronę ScummVM, potem po prawo w "Downloads", potem przewijamy w dół do "Daily Builds" i tam w "Download the official daily builds", pobieramy ostatni stabilny build z Windows (32bit) -> Download latest stable build
2. Otwieramy go i wypakowujemy pliki SDL2.dll, SDL2_net.dll i scummvm.exe do katalogu scummvm tam gdzie mamy zainstalowanego Larrego (oczywiście zastępując istniejące pliki)
3. Odpalamy normalnie grę

Tak jak pisałem wczesniej, z tego co sprawdziłem to nie działa ą i ś. DoktorBartas_PL, jak możesz to napisz im o tym, ewentualnie spytaj się jak wyłączyć skróty klawiszowe bo ja nie mogłem znaleźć opcji do tego
Post edited January 19, 2020 by Kapela86
Kapela86, wielkie dzięki! Działa. Wcześniej nie mogłem przejść gry, właśnie przez problem z ó i sceną z bobrem. Po instalacji tych trzech plików wszystko gra. Jeszcze raz dzięki za rozwiązanie!