It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Moje stacjonarne niestety oba jednocześnie padły(!) i teraz jestem tylko na biednym lapku służącym głównie do pracy z tekstem w parku. ;) Oczywiście taka maszyna i tak jest mocniejsza niż komputery, które były kilkanaście lat temu, więc tak sobie pomyślałem, że może coś z GOG-a ogarnąć?

Tylko widzicie, kochani, głupio się przyznać, zwłaszcza w takim miejscu, więc ze wstydem to mówię, ale nie jestem jakimś wielkim fanem jakiejś strasznie retro grafiki, zwłaszcza szaroburego i kanciastego starego 3D. Stąd raczej szukam gier, które są po prostu lekkie i dobrze zoptymalizowane, ale nie kaleczą oczu. Bardziej ładne rysunki/bitmapy w 2D z fajnymi detalami niż uproszczone poligony w 3D, ewentualnie coś izometrycznego. Na śliczną grafikę 2D/izometryczną akurat miałbym nastrój.

Mam Cezara III i Cesarza, ale jakoś mnie w tej chwili do city simów nie ciągnie — nie dam rady siedzieć i patrzeć, jak się piramida pnie do góry, wskaźniki rosną itp. itd. Wolę trochę więcej akcji. Mam Tropico 5 i Civkę 5, ale obawiam się, że to będzie zbyt żerne, choć pewnie trzeba będzie sprawdzić. Eisenwald/Bastard… no nie wiem.

Mam całą kolekcję Enhanced Edition Baldur's Gate/Icewind Dale/Neverwinter Nights, ale jeszcze nie dojrzałem do tego (grałem w pierwotne edycje i póki co mi starczy).

W tej chwili cisnę Crusader Kings 2, ale to jest na dłuższą metę nie do utrzymania.

Podpowiedzcie coś. ;)
No posts in this topic were marked as the solution yet. If you can help, add your reply
Trzymając się Twoich wytycznych czyli grafika 2D/rzut izometryczny. Mogę polecić gry, które sam mam na gogu:
ze strategi ekonomicznych: Settlers III / IV
z rtsów: Stronghold / Stronghold Crusader HD, Warcraft II, Krush Kill 'N Destroy
z strategii turowych: Heroes III, Disciples II
z taktycznych: seria Commandos, Robin Hood: The Legend of Sherwood, Desperados: Wanted Dead or Alive
avatar
lukaszgos: ... Podpowiedzcie coś. ;)
Wyszlo mi, ze z tym procesorem powinienes miec grafike intel HD 5500, ktora powinna byc troche wydajniejsza niz moja GT 630m. Ja na swoim laptopie gralem w Wiedzmina 2, XCOM: Enemy Unknown, Fallouta 3 czy Bioshocka (ale nie Remastered), wiec jesli twoj laptop nie jest zapchany kurzem to u ciebie tez powinny ruszyc. Niestety nie wszystkie gry lubia sie z kartami Intela, wiec na to warto by bylo zwrocic uwage. Na youtube mozna znalesc sporo przykladow gier, ktore chodza chocby na karcie intela HD 4000, wiec na twojej tym bardziej powinny pojsc.
Jesli chodzi o konkretne tytuly, ktore moglbym polecic to poza wyzej wymienionymi:

Hard West (tekstowa przygodowka + walka jak w XCOM),
Xenonauts,
Knights of the Old Republic,
The Saboteur (takie GTA + druga wojna swiatowa),
Oxenfree,
StarCrawlers,
Fallen Enchantress: Legendary Heroes,
seria Shadowrun,
Risen,
Bound By Flame,
Mount & Blade,
Eador: Genesis,
Divine Divinity,
Divinity: Original Sin,
Torchlight,
Nox,
Diablo,
Assassin's Creed 1,
Sengoku Jidai (Turowy Total War skupiony na bitwach),
Overcooked (do co-opa),
One Finger Death Punch 2 (podane minimalne wymagania sa troche przesadzone),
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl.
Post edited March 15, 2020 by mihuk