It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Witam,
piszę tego posta by nieco porusszyć bardzo irytującą mnie sprawę. GOG w obecnej formie jest już jakieś 3 lata, a nadal nie doczekaliśmy się porządnego systemu wyszukiwania gier w sklepie, systemy opartego na tagg'ach itd. Np. ostatno na GOG pojawiło się bardzo dużo tytułów anime, ale nadal nie ma do nich żadnego taggu, by móc je szybko znaleźć. Trzeba jak ten ślepy kret, szukać po głównych kategoriach, co jest nie dość że niewygodne, to jeszcze porzeżerające czas. Przez takie coś, nie dziwię się że GOG, przynosi bardzo mizerne zyski dla firmy. Według mnie osoby nim operujace już dawno powinny wziąć przykład ze Steama i zrobić wreszcie w wyszukiwarce porządek i zaaktualizować ją.
Wiem, wiem, że zaraz ma się pojawić GOG 2.0, który ma być o wiele bardziej rozwojową wersją obecnej, ale to i tak boli.
Poza tym, GOG, powinien też pójść w polituke steam co do cenzury. A w zasadzie zrezygnowania z niej, na zasadzie dowolności. Dzięki temu będą tutaj mogły się pojawić takie tutuły jak AGONY (też polskich twórców) czy też otwarcie ukazać się "no cesored" wersje gier, typu jak JRPGy i visual nowelki.
Mam nadzieje, że inny urzytkownicy mają tutaj podobne co moje spojstrzeżęnia. Ewenutalni jeśli ktoś bawi się w beta testy GOG 2.0, wie jak tam sytuacja wygląda z tym? W końcy ponoć GOG 2.0 ma być muliplatformowy, i ma łączyć bilbioteki gier np. ze Steam, Origin itd itd.

pozdrawiam
Cóż, przynajmniej jakaś konstruktywna krytyka i uzasadniona, a nie kolejny jakiś hejt i wychwalanie po niebiosa platform z DRMem.

Co do treści dla pełnoletnich to powinny wyraźnie być oznaczone 18+ itp.
Ale zgadzam się ogólnie z Twoimi propozycjami.
Ja jeszcze dorzuciłbym do tego, że jeśli w sklepie nie zaczną pojawiać się nowe gry, to ten sklep nie ma prawa przetrwać, żeby nie wiem co. Sklep zarabia marnie i mnie to nie dziwi, jeśli nie można kupić większości nowych gier na platformie. Rozumiem piękną ideę, która kładzie nacisk na sprzedaż wspaniałych klasyków, ale z biznesowego punktu widzenia jest to głupota. GOG, jeśli chce przetrwać to musi stać się poważną alternatywą dla Steama i oferować nowe i głośne produkcje, bo na tym się zarabia. Moim zdaniem nie ma innego wyjścia.
avatar
Zuchwalec: Ja jeszcze dorzuciłbym do tego, że jeśli w sklepie nie zaczną pojawiać się nowe gry, to ten sklep nie ma prawa przetrwać, żeby nie wiem co. Sklep zarabia marnie i mnie to nie dziwi, jeśli nie można kupić większości nowych gier na platformie. Rozumiem piękną ideę, która kładzie nacisk na sprzedaż wspaniałych klasyków, ale z biznesowego punktu widzenia jest to głupota. GOG, jeśli chce przetrwać to musi stać się poważną alternatywą dla Steama i oferować nowe i głośne produkcje, bo na tym się zarabia. Moim zdaniem nie ma innego wyjścia.
Tu niestety, ale to, czy pojawi się tutaj nowa gra czy nie, w głównej mierze zależy od developera/wydawcy tej gry. GOG, może tu jedynie proponować, zachęcać, ale to do konkretnego producenta należy ostateczna decyzja.
To trzeba lepiej zachęcać. Nie mówię, że GOG ma działać tak agresywnie, jak ostatnio Epic (zresztą na to GOG-a nie stać), ale trzeba przyciągać nowe produkcje, oferować trochę lepsze warunki niż na Steam. Ta platforma ma potencjał mimo paru wkurzających rzeczy. Moje zdanie jest takie, że żadne nowe funkcje zapowiadane w GOG Galaxy 2.0 nie spowodują, że sklep zacznie wreszcie zarabiać, jeśli nie pojawią się nowe gry. Co z tego, że na GOG będę mógł stworzyć bibliotekę gier z innych platform jak daną grę i tak będę musiał kupić na Steam czy Origin, bo na GOG-u jak zwykle jej nie będzie w sprzedaży... i dalej zarabiać będą inni, a nie GOG.
Post edited May 27, 2019 by Zuchwalec
high rated
Słabe strony GOG w moim odczuciu wymagające poprawy:

- brak aktualizacji gier w tym samym czasie co na innych platformach (aktualizacje ukazują się z dużym opóźnieniem lub wcale)
- znaczne opóźnienie (lub całkowity brak) publikacji dodatków DLC do gier (np. jak ostatnio Titan Quest - Atlantis)
- nieaktualna lista zmian (patch notes)
- beztroski stosunek wydawców do gier wydanych na GOG (opublikuj - zapomnij)
- brak osiągnięć GOG Galaxy dla gier które posiadają je np. na Steam
- brak wielu wersji językowych gier, a dostępnych gdzie indziej
- popsute i niedziałające funkcje online/multiplayer (np. Dragon's Dogma)
- poczucie klientów GOG bycia klientem gorszego sortu (ta sama cena za braki i gorszy standard - dot. punktów wyżej)
- bardzo nieprzyjazny interfejs sklepu
- brak filtrów i sortowania np. po cenie
- brak możliwości ukrywania/ignorowania pozycji w sklepie (np.[bo nie lubię] anime, JRPG)
- zgłaszane błędy nie są naprawiane (www, Galaxy)
- nieaktualne i niespójne informacje na kartach produktów
- nieistniejące odnośniki (404 not found)
- nieintuicyjny i nielogiczny podział gier na edycje typu premium/ultimate (posiadając najwyższy tier, niższy widnieje jako nieposiadany)
- kupione gry są oznaczone w sklepie jako nieposiadane (dot. m.in. preorderów)
- brak możliwości pobierania wcześniejszych wersji gier / patchy (jest tylko najnowsza)
- nieintuicyjna i niewygodna nawigacja po bibliotece (popup -> menu rozwijane)
- częste błędy plików na serwerze do pobrania (pliki niepełne, trzeba zgłaszać do supportu)
- brak aplikacji mobilnej
- brak zakładki/wsparcia dla modów
- ubogie funkcje społecznościowe (np. forum zamiast gamehub)
- nieprzemyślany system opinii (dla danej wersji gry np. standard vs complete vs DLC - opinie są odrębne)
- archaiczny software forum
- brak wsparcia dla Linux
- zbyt agresywna polityka selekcyjna (Curated selection)
Post edited May 27, 2019 by Ilona
Post Ilony powinien zostać wydrukowany i powieszony w siedzibie GOGa. Najlepiej w jakimś dobrze widocznym miejscu.
avatar
Frozen: Post Ilony powinien zostać wydrukowany i powieszony w siedzibie GOGa. Najlepiej w jakimś dobrze widocznym miejscu.
Dokładnie!
Tak, generalnie Ilona ma rację, choć uważam że bez niektórych rzeczy da się przeżyć.... Mimo to dobrze by było, jakby ekipa GOGa się za to wzięła.
Ale jeśli chodzi o dostępność nowych/konkretnych gier w ofercie na GOGu to głównie z tym trzeba jednak walić do twórców/wydawców tych gier.
Post edited May 27, 2019 by GrzechuGrek
Nawet jeśli już używamy "jedynej" słusznej przeglądarki (co jest bzdurą), to zacząłbym od tego, żeby dało się korzystać ze sklepu i podczas wyprzedaży można byłoby odnaleźć interesujące nas pozycje według preferowanych kryteriów. Bez tego zakupy są uciążliwe, czyli jak np. w moim przypadku jest ich mniej.
Obecnie przychodzisz po konkretną grę, a to jest niezależne od wyprzedaży, albo musisz korzystać z zewnętrznych stron bądź narzędzi.
Ja jeszcze tylko dodam, że np. mi nie wbija wszystkich osiągnięć, czy to w Wiedźminie 3, czy Gwincie. Na innych platformach nigdy nie miałem z tym problemu, by nie zaliczało osiągnięć...
Osobiście też uważam, że powinni z gogiem połączyć ich sklep RED store. Tak serio.
Po 1. I tak jest to pod jedną firmę, więc to i tak jedna kasa z zysku.
po 2. Oszczędność, bo zamiast dzielić zespół i ludzi na dwia podimioty (GOG shop i RED STORE), wszysto było by w jendym miejscu, co oznacza oszędnośc i większą popularnośc, bo mało kto wie, że wogóle RED stroe isntnieje).
Po 3. Uważam że takie zagranie zwiększy sprzedaż. Bo nie dosć, że możesz kupić gry to jeszcze, jakieś konkretne gażety z nimi związane (narazie nawiązujące do produkcji typu wiedzmak i cyberpunnk).

A takto , tak jak wcześniej pisałem.
więcej taggów, płynniejsza mechanika wyszukiwania produkcji, możliwość wybierania cenzury lub nie, Większa i lepsza komunikacja ze społecznością, bo wystarczy zobaczyć, na polskiej części forum, 90% postów, to spam o wyprzedażach... które i tak pewnie mało kto czyta, bo to akurat w widać w sklepie.
itd Itd
avatar
matix1256: Osobiście też uważam, że powinni z gogiem połączyć ich sklep RED store. Tak serio.
Red Store sprzedaje gadżety, a GOG gry, więc nie widzę sensu w łączeniu sklepów.
Imo wystarczyłby jakiś banner, przycisk albo link umieszczony w stopce strony, z tekstem np. "Red Store: Visit our gadget store here".