It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Zostań słynnym hakerem przyłapanym podczas ryzykownego włamania i uwięzionym na stacji kosmicznej pełnej bezmyślnych cyborgów. System Shock, kultowa gra RPG science-fiction zrewitalizowana przez Nightdive Studios, jest już dostępna w przedsprzedaży na GOG.COM!.

Chcesz od razu rzucić się w wir cyberpunkowej przygody? Sprawdź demo gry za darmo!

Jeśli zamówisz tę wersję System Shock w przedsprzedaży, otrzymasz System Shock 2: Enhanced Edition za darmo w momencie premiery!

Kochasz gry tak, jak my? Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymywać informacje o nowościach, powiadomienia o premierach oraz wyjątkowe zniżki. Przejdź do sekcji „Prywatność i ustawienia” na swoim koncie GOG, aby dołączyć już teraz!
Widzę, że twórcy z tym remakiem się ogarnęli, gdyż przez jakiś czas pracy były wstrzymane.
avatar
goliat17: Widzę, że twórcy z tym remakiem się ogarnęli, gdyż przez jakiś czas pracy były wstrzymane.
Jak wyjdzie to uwierzę. Za dużo smrodu było przy produkcji żeby dawać im pieniądzę w ciemno.
Jedynka na tyle się zestarzała, że jest dosyć nieprzystępna w dzisiejszych czasach. Remake ma szansę ten problem usunąć. Nie skreślałbym go z góry. Na materiałach wygląda bardzo przyzwoicie. Były różne zawirowania w trakcie produkcji, ale uważam, że warto dać szansę.
W zeszłym roku przeszedłem jedynkę (w wersji Enhanced Edition) po raz pierwszy i było to dużo mniej nieprzystępne niż się spodziewałem. Dwójkę ogrywałem wielokrotnie przez lata, a jedynkę jakoś zawsze omijałem właśnie zakładając, że to będzie zbyt siermiężne. Niesłusznie. Grafika poza podbitą rozdielczością w EE jest niezmieniona, więc gra wygląda jak wygląda, ale za to projekt poziomów, misji, broni, przeciwników czy nawet interfejs bronią się znakomicie. Nie wspominając o muzyce, którą puszczam sobie regularnie.
Największy problem to chyba szczątkowe AI i mobilność przeciwników co wraz z obsługą myszy sprawia, że starcia często nie stanowią wielkiego wyzwania, bo można łatwo "czitować" ostrzeliwując wrogów zza winkla aż padną stojąc bezczynnie. No i te niesławne sekwencje w cyberprzestrzeni, choć na szczęście nie ma ich wiele i znów - z obsługą myszy nie było to jakoś specjalnie trudne. Na samej klawie pewnie byłby hardcore. Z początku problematyczny wydawał mi się brak jakiegokolwiek dziennika czy aktualnych celów, ale gra jest tak dobrze zaprojektowana, że naprawdę nie jest to problem pod warunkiem, że gra się uważnie. Wszystko wynika z logów, maili i komunikatów głosowych co bardzo fajnie wpływa na immersję i satysfakcję z osiągania kolejnych celów. Udało mi się nawet ukończyć bez posiłkowania się żadnymi solucjami ani latania na pałę nie mając pojęcia co robić.
avatar
ssling: ale za to projekt poziomów, misji, broni, przeciwników czy nawet interfejs bronią się znakomicie. Nie wspominając o muzyce, którą puszczam sobie regularnie.
Nie wspominając o tym, że gra ma klimat i niepowtarzalna atmosfera, który wymiata. No, ta złowrogie dialogi SI, który kontroluje cały statek. Oraz samotność. ;)
Post edited February 26, 2021 by SirXan