It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Mam ogromny sentyment do polskich przygodówek, w dzieciństwie przeszedłem je wszystkie lub prawie wszystkie. Bardzo miło wspominam Kajko i Kokosz oraz Wacki, Teenagenta, Księcia i Tchórza i przede wszystkim: Jacka Orlando. Teraz, dzięki uprzejmości GOG, spróbuję nadrobić Skauta i Sołtysa, choć nie jest to do końca ten rodzaj p&c, który lubię interfejsowo najbardziej ;-)

A jak u Was w tym temacie?
Książe i Tchórz to moja pierwsza przygodówka. Przyznam ze przeszedłem to z solucja:)
Wacki - Kosmiczna Roz(g)rywka

Zagadki nielogiczne i do poradnika zaglądałem ciągle (zwłaszcza na etapie z Australią i pod koniec Afryki) ale klimat i toaletowy humor był fajny.
nie ma to jak książe i tchórz bodajrze w Komputer świat Gry było pełna werjsa.
<marzy> :D
CD Projekt mógłby zrobić grę o Reksiu dla dzieci :D
Może Chlopaki nie płaczą! - też fajna przygodówka z humorem spod krzaka ;P
avatar
loon: Mam ogromny sentyment do polskich przygodówek, w dzieciństwie przeszedłem je wszystkie lub prawie wszystkie. Bardzo miło wspominam Kajko i Kokosz oraz Wacki, Teenagenta, Księcia i Tchórza i przede wszystkim: Jacka Orlando. Teraz, dzięki uprzejmości GOG, spróbuję nadrobić Skauta i Sołtysa, choć nie jest to do końca ten rodzaj p&c, który lubię interfejsowo najbardziej ;-)

A jak u Was w tym temacie?
Kajko i Kokosz to jedna z moich ulubionych gier i także chciałbym ją zobaczyć na GOG-u :)

Sytuacja prawna wielu polskich klasyków jest bardzo niejasna i trudno odnaleźć aktualych właścicieli praw do gry. Inną kwestią jest angielska wersja - gra musi ją posiadać abyśmy mogli wydać ją jako produkt na GOG-u, bo te muszą być dostępne dla wszystkich użytkowników. Podobny problem mieliśmy ze Skautem i Sołtysem, ale ostatecznie udało się je wydać jako dodatko do A.D. 2044.
avatar
emter_pl: Inną kwestią jest angielska wersja - gra musi ją posiadać abyśmy mogli wydać ją jako produkt na GOG-u, bo te muszą być dostępne dla wszystkich użytkowników. Podobny problem mieliśmy ze Skautem i Sołtysem, ale ostatecznie udało się je wydać jako dodatko do A.D. 2044.
A tak z ciekawości, o ile możecie mówić - jakim zainteresowaniem u zagranicznych graczy cieszy się Teenagent? :)
Wacko to była świetna gra, do głowy przychodzi mi jeszcze Kajko i Kokosz
Pamiętam Jacka Orlando, taki polski prawie Broken Sword :)
Ja jeszcze bym dodał takie przygodówki:

Operacja Glemp
Świrus
NOC

- mają moc :P
Jedynie co bym błagał to seria z przygodami Reksia od aidem media nawet jeśli to mało prawdopodobne
Post edited November 05, 2018 by Sonilink
Cześć. Ja też mam sentyment do paru tytułów. I popieram pomysł "Wacków" i "Świrusa". By było to fachowo przez GOG kompleksowo ogarnięte. Bo to nie tylko kwestia działania bez płyty co sam mozolnie kleciłem (sama gra ma bug który nawet mając płytę zamknie nam grę pod Windowsami nowszymi niż 98 chyba, bo wynika to z błędów w kodzie ale nie jestem pewien bo mataczyłem przy tym ze sto lat temu i mój skill z doświadczonym Zespołem jest raczej zerowy :)). Natomiast serie gier z Reksiem czy Bolkiem jakby to ładnie dopasować bez płyty i wydać wygodnie też było by miło.

A skoro rozważacie brać się za pożądane "Książę i Tchórz". I wnioskuje z ciekawego materiału o Was od arhn.eu, który widziałem dzisiaj, a sprawił on że po długim czasie zajrzałem na tę stronę oraz nabrałem ciekawego spojrzenia na Pracę Teamu GOG. Że jest w Projekcie pewna moc i jak już się leci na fali to się nie należy zatrzymywać ;) Wiem, wiem - brzmi to górnolotnie, ale może ktoś uwierzy w te szczere motywowanie z Osób Władnych i znów mile zaskoczy Społeczność ;)
Post edited November 06, 2018 by olesio
Pierwsze co przychodzi mi do głowy to "Mentor" :) ale to było jeszcze na Amidze.
chetnie bym przygarnął nie tyle tylko polskie przygodowki, ale rowniez te, które zostały wydane w klimatycznych polskich wersjach jak choćby rozowa pantera, chociaz porzadnie dzialajacych wacków mi brakuje. Chłopaki nie płaczą w ogóle nie są dostępne