It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Seria Wiedźmin ma już dziesięć lat. Od skromnych początków po wysokobudżetowego tytana, dała ona początek pełnej pasji społeczności, która ciężko pracuje, aby jeszcze ją ulepszyć.


W ramach uroczystości rocznicowych, zespół Nexus Mods porozmawiał z nami o swoich ulubionych modach do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Jeśli masz ochotę na odrobinę klasyki, sprawdź co mamy do Wiedźmina i i Wiedźmina 2 – na pewno znajdziesz kilka pretekstów, aby odświeżyć sobie te gry i przejść je na nowo.


Zgodnie z duchem gry na PC, praktycznie każdy z poniższych modów z założenia ma personalizować rozgrywkę. A więc czytaj dalej!

<img src="http://images.gog.com/e13ba800594304acb01dcca6da5167afd8c3401a14a6f1bf0b81b3723852e56c.jpeg">

<h1>Mody do Wiedźmina 3 polecane przez Nexus Mods</h1>
Autor: Jim Fitzpatrick (aka TerrorFox1234)

W tym artykule starałem się trzymać z dala od modów, które zmieniają wyważenie i statystyki gry. Zamiast tego skupiłem się na modyfikacjach poprawiających rozgrywkę i użytecznych modach personalizujących. Musze przyznać, że trudno było stworzyć tę listę – musiałem pominąć wiele świetnych modów! Jak zwykle, całość jest subiektywna, a lista nie jest ostateczna. Dajcie znać, co chcielibyście jeszcze dodać!

<h3>Script Merger</h3>
No dobrze, na początek prezentujemy coś, co właściwie nie jest modem. Ten programik pozwala rozstrzygać konflikty pomiędzy modami, które zmieniają ten sam plik gry. Dzięki niemu, w większości przypadków nie trzeba już wybierać pomiędzy jednym a drugim modem. Jeśli chcesz używać wielu modów, koniecznie to pobierz.

<h3>Absolute Camera</h3>
Ten mod daje ci całkowitą kontrolę nad ustawieniami kamery w każdej możliwej sytuacji. Za pomocą specjalnego menu w grze skonfigurujesz ustawienia kamery dla każdej czynności – od medytacji po żeglowanie.

<h3>HUD Positioning and Scaling</h3>
Jak sama nazwa wskazuje, ten mod pozwala ci dostosować elementy na ekranie (HUD). Przesuwaj, zmieniaj wielkość, ukryj/pokaż każdy element, za pomocą sterowania w grze.

<h3>All Quest Objectives On Map</h3>
Ten mod występuje w 3 smakach – Lite, Standard i Full. Zdecyduj, której wersji użyć, aby zyskać lepszy widok na lokacje związane z zadaniami. Ja zalecam wersję Standard, która jest dobrze wyważona i kompatybilna z innymi modami.

<h3>Sort Everything</h3>
Oto ostateczny mod do zarządzania ekwipunkiem. Sortuj alfabetycznie, po poziomie lub lokacji. Przypinaj formuły na górze. Używaj go w menu alchemii, wytwarzania, glosariuszu, bestiariuszu, ekwipunku i dzienniku zadań.

<h3>Manual Trophy Equip</h3>
Ten mod zapobiega automatycznemu wybieraniu zdobytych trofeów. Prosta sprawa.

<h3>Better Torches</h3>
Ten mod pozwala używać pochodni w trakcie wspinania się, rzucania zaklęć, blokowania i jazdy konnej. Szczególnie przydaje się, gdy walczymy nocą lub w ciemnych pomieszczeniach.

<h3>Auto Apply Oils</h3>
Po rozpoczęciu walki, ten mod przeskanuje twoich przeciwników i automatycznie użyje olejów, najlepszych w danej sytuacji. Ta mała poprawka pozwala ci spędzić mniej czasu w menu i lepiej skoncentrować się na samej walce.

<h3>AutoLoot Configurable All-In-One</h3>
Zawsze zbierasz konkretne przedmioty od pokonanych wrogów? Ten mod ułatwi ci życie. Można go konfigurować (jak sama nazwa wskazuje) i zdecydować jak, kiedy i co chcesz automatycznie zbierać.

<h3>Roach Never Stops</h3>
Ten prosty mod poprawia zachowanie Płotki, dzięki czemu koń nie blokuje się na małych skałach, mostach, w wodzie i na innych przeszkodach. Szybciej dotrzesz na miejsce!

<h3>Unofficial 1.30 - 1.31 Mod Update Project</h3>
I na koniec mamy coś, co właściwie nie jest modem. To raczej kompendium aktualizacji dla starszych modów (w tym kilku modów opisanych tutaj). Zdecydowanie warto śledzić ten projekt i przeglądać listę, aby upewnić się, że wszystkie twoje mody są aktualne.