It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Jest taka gazeta ... ♩♪♫
retro
GAMER
https://www.retrogamer.net/about/
Obecny numer ma 116 stron z ktòrych 6 poświęconych jest GOG.com i ludziom oficjalnie związanym.

W lokalnym "empiku" mam swoją półkę na której odnalazłem nie tylko gazetę po którą przyszedłem ale też miejsce poświęcone adoracji naszego portalu.

Tym razem tył gazety był jeszcze ładniejszy niż przód...
Attachments:
Zacznę od przedstawienia składu gazety tym samym zachęcając do jej treści, gazetę można nabyć w Polsce w m.in.
https://www.empik.com/retro-gamer-gb,p1062463640,prasa-p
W skład redakcji wchodzâ, a przynajmniej wdarli się na początek : ) i przedstawiają się nam: Darran Jones, Tim Empey, Nick Thorpe, Andy Salter, Paul Drury, Iain Lee, Graeme Mason, Rory Milne, i Paul Rose. Ktôrych to ryciny można obejrzeč w załączniku. W spisie treści można dowiedzieć się, że na stronie 50 poczytamy o Gog.com!
Attachments:
Post edited November 24, 2022 by user deleted
Miłego Weekendu , Piątku przecen , i Wesołych Świąt!

Lubię gazety o grach, tę teraz szczegolnie : )
Attachments:
5051.jpg (351 Kb)
5253.jpg (378 Kb)
5455.jpg (346 Kb)
Tak patrząc po ludzku i biznesowo, to to jest naprawdę ciekawa historia – ludzi, którzy robili rzeczy absolutnie pod prąd powszechnym przekonaniom. Pamiętam pojawienie się oryginalnego BG i kolegę, który to kupił, jak byliśmy oczarowani tym wydaniem, nieświadomi, że właśnie zaczyna się nowa epoka polskich wydań gier :) Stworzenia GOG.com świadkiem nie byłem, ale podejrzewam, że też musiało to wyglądać na samobójczą misję. Zadziwiające, że oni walczą do dziś, chociaż, umówmy się, warunki do walki są być może jeszcze trudniejsze niż wtedy!

A sam "Retro Gamer"? Kiedyś zajrzałem, ale odbiłem się, bo oni chyba mają duży udział tematów mnie nieinteresujących, bo niedotyczących (np. retro-konsole) i ogólnie inaczej rozumieją retro (już kiedyś tu pisałem, że mi się wydaje, że każdy ma swoje retro i relatywnie niewielu ludzi chce wracać do gier starszych niż te, które pamiętają z dzieciństwa).
avatar
ciemnogrodzianin:
Ja też miałem oryginalnego Baldura, tylko, że po jakimś czasie od premiery z gazetki, wklejam okładkę w załączniku :)

A co do Retro Gamera, to do mnie trafia, bo miałem w latach 90tych Commodore 64, a później podróbkę NESa, czyli Pegasusa, ale rozumiem ludzi, którzy przez to, że nie mieli tych sprzętów w tamtych latach, to nie mają więzi emocjonalnej.
Attachments:
bg.jpeg (309 Kb)
02`
- idziesz na giełdę?
- a nie mam na bilet
- wejdziemy przez górę pomożemy wnieść kartony
- ale na autobusowy nie mam
- w niedzielę nie sprawdzają, chodź, mam trzy dychy weźmiemy Baldura
- Baldur jest na pięciu płytach taniej nas wyjdzie oryginał
- ale dzisiaj pozamykane bo niedziela...
- to co robimy?
- mógłby być taki sklep automat co sobie sam grę odbierasz...
- a to by zaraz kradli
- może nie, we wszystko i tak nie zagrasz, każdy by sobie coś wybrał...
- zdrówko
- zdrowie!
- a zdrowie
Post edited November 27, 2022 by user deleted
avatar
nowy: Ja też miałem oryginalnego Baldura, tylko, że po jakimś czasie od premiery z gazetki, wklejam okładkę w załączniku :)
Ja z eXtra Gry miałem Giants: Obywatel Kabuto. Świetna gra, fajnie się grało, choć trochę mi przycinała, bo miałem za słaby sprzęt. Tytuł na tyle dobry, że kupiłem go ponownie na GOG :) Jak ktoś jest zainteresowany, to na stronie:
https://renowacjaklasykow.weebly.com/
można dostać spolszczenie do Giants oraz patch poprawiający działanie gry. Efektów nie znam, bo jeszcze nie sprawdzałem. Na stronie są też spolszczenia do innych starszych gier, więc myślę, że warto zajrzeć na Renowację Klasyków.
Co do Giants, to można zajrzeć też na:
https://www.giantswd.org/
czyli Giants World Domination. Tam możemy pobrać najnowszego patcha w wersji 1.5. Ten z Renowacji Klasyków jest starszy.

Co do bezpieczeństwa plików, bo temat pojawił się na forum GOG, to każdy robi to na własne ryzyko. Też miałem pewne opory i obawy, gdy pierwszy raz pobierałem wrapper do Disciples ze strony Veroka, ale dzięki temu gry udało mi się w ogóle uruchomić i grać w znacznie lepszej jakości. Niestety, nie da się całkowicie wyeliminować ryzyka. Idąc tym tropem, nie powinno się pobierać żadnych łatek, modów, czy plików społeczności, bo tak naprawdę nie wiemy, co pobieramy.
avatar
Garrett98: Co do bezpieczeństwa plików, bo temat pojawił się na forum GOG, to każdy robi to na własne ryzyko. Też miałem pewne opory i obawy, gdy pierwszy raz pobierałem wrapper do Disciples ze strony Veroka, ale dzięki temu gry udało mi się w ogóle uruchomić i grać w znacznie lepszej jakości. Niestety, nie da się całkowicie wyeliminować ryzyka. Idąc tym tropem, nie powinno się pobierać żadnych łatek, modów, czy plików społeczności, bo tak naprawdę nie wiemy, co pobieramy.
Jeśli ktoś ma obawy dotyczące rozmaitych plików, to polecam stronkę Virus Total, gdzie można online i bezpłatnie przeskanować dowolny plik za pomocą kilkudziesięciu skanerów: https://www.virustotal.com. Przy czym warto pamiętać, że jeden czy dwa pozytywne wyniki na kilkadziesiąt, zwłaszcza jeśli dotyczą mniej znanych skanerów, są na 99% fałszywym alarmem.
avatar
Garrett98: @Garrett98
Z tej serii miałem też Settlers III i Giants. Tylko, że nie miałem akceleratora graficznego i Giants nie chciał mi poprawnie działać i 30 zł poszło w błoto ;D Ale dzięki za tak obszerną informację. Też ma Giants jak i wiele innych starszych gier na gogu do których mam sentyment i na pewno informacje, które podałeś przydadzą mi się w przyszłości jak będę chciał zagrać :)
avatar
Sarafan: Jeśli ktoś ma obawy dotyczące rozmaitych plików, to polecam stronkę Virus Total, gdzie można online i bezpłatnie przeskanować dowolny plik za pomocą kilkudziesięciu skanerów: https://www.virustotal.com. Przy czym warto pamiętać, że jeden czy dwa pozytywne wyniki na kilkadziesiąt, zwłaszcza jeśli dotyczą mniej znanych skanerów, są na 99% fałszywym alarmem.
Dzięki. VirusTotal wygląda na dobre narzędzie. Od tej pory będę go używał do prześwietlania plików, które oferuje społeczność graczy.

Anegdota:
Pierwsza myśl, jaka nasunęła mi się do głowy, gdy zobaczyłem tytuł tego tematu, to służby wojskowe. Ale czego one chcą od GOGa? W dodatku brytyjskie? Dopiero, gdy kliknąłem, okazało się, że to nie żadne służby wojskowe, tylko zwykła rozmowa, choć też ciekawa. No cóż, znak obecnych czasów.
avatar
Sarafan: Jeśli ktoś ma obawy dotyczące rozmaitych plików, to polecam stronkę Virus Total, gdzie można online i bezpłatnie przeskanować dowolny plik za pomocą kilkudziesięciu skanerów: https://www.virustotal.com. Przy czym warto pamiętać, że jeden czy dwa pozytywne wyniki na kilkadziesiąt, zwłaszcza jeśli dotyczą mniej znanych skanerów, są na 99% fałszywym alarmem.
VirusTotal nie jest bogiem, jest niedoskonałym narzędziem. Jeden z moich znajomych odkrył określoną aplikację złośliwego oprogramowania, która jest podpisana cyfrowo. Czy dostawcy oprogramowania antywirusowego VirusTotal dzwonią na alarm? Nikogo to nie obchodzi! Dzieje się tak pomimo faktu, że analiza zachowania mówi, że aplikacja jest niebezpieczna. Dalsze dochodzenie wykazało, że rzeczywiście jest to złośliwe oprogramowanie.
avatar
Virustotalian: VirusTotal nie jest bogiem, jest niedoskonałym narzędziem. Jeden z moich znajomych odkrył określoną aplikację złośliwego oprogramowania, która jest podpisana cyfrowo. Czy dostawcy oprogramowania antywirusowego VirusTotal dzwonią na alarm? Nikogo to nie obchodzi! Dzieje się tak pomimo faktu, że analiza zachowania mówi, że aplikacja jest niebezpieczna. Dalsze dochodzenie wykazało, że rzeczywiście jest to złośliwe oprogramowanie.
Jeśli mamy być ściśli, to nie ma żadnego oprogramowania antywirusowego, które jest doskonałe i nie przepuści niczego. Dlatego zawsze najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Jeśli daną aplikację ściągnęło wiele osób i VirusTotal nic nie wykrywa, albo daje sygnały od pojedynczego skanera, to można czuć się bezpiecznym w 99% przypadków. VirusTotal jest najlepszym tego typu narzędziem dostępnym za darmo.
Iskra ognia może być 1 na 100 i zniszczyć czyjeś życie w mgnieniu oka. Ilość nie jest jakością, wyrafinowane złośliwe oprogramowanie może zostać pobrane przez wiele osób i można je zrobić tak, aby uniknąć wykrycia.

System operacyjny powinien otrzymywać częste aktualizacje zabezpieczeń (np. Linux Arch), użytkownik może używać maszyn wirtualnych i piaskownic do izolowania potencjalnie niebezpiecznych aplikacji lub modyfikacji gier o nieznanym charakterze. Hypervisor Open Source, taki jak QEMU/KVM z GPU PCI Passthrough, może pozwolić na granie w gry z 5% niższą wydajnością: zamiast igrać z ogniem w papierowym pokoju, wolę być bezpieczny w zamku zbudowanym tylko z kamienia i metalowe bez drewna. Czy to znaczy, że każdy powinien mieszkać w zamku? Prawdopodobnie nie, szczerze mówiąc, nie było to łatwe do skonfigurowania.

Powiedziawszy to, muszę przyznać, że powyższe nie oznacza, że ogień nie może zaszkodzić. Ogień jest zagrożeniem, użytkownik zawsze musi być ostrożny.
avatar
nowy: Tylko, że nie miałem akceleratora graficznego i Giants nie chciał mi poprawnie działać i 30 zł poszło w błoto
Miałem podobną sytuację z Kronikami Riddicka: Ucieczką z Butcher Bay. Po pewnym czasie dokupiłem kartę graficzną, aby w nią zagrać, ale zainteresowanie już nie istnieje, zamiast tego zwróciły moją uwagę inne gry. Jestem przytłoczony samą skalą wszystkich gier, w które można grać! Szczególnie niespokojny w moim przypadku, bo zaczynałem od Nintendo Entertainment System (8-bit), co oznacza, że nie zależy mi zbytnio na grafice.
Retro Gamer
Kiedyś kupowałem magazyny o grach, pamiętam czasy, kiedy świat był dla mnie mniejszy, pokazy typu E3 i nowe zwiastuny gier były raz w miesiącu w niewielkiej ilości, nie było internetu, nie było innych możliwości zdobycia informacji. Doceniam pracę, jaką wszyscy wykonali, aby mnie poinformować, ale czy zastąpię moje obecne międzynarodowe magazyny online? Nie sądzę. Z drugiej strony, jest to opinia, opinia nie oznacza, że ktoś nie powinien kupować, opinia oznacza po prostu, że nie kupię.

Na wolnym rynku każdy ma prawo decydować, co robić ze swoimi pieniędzmi.
Post edited November 29, 2022 by Threelight