It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Hej,
W starszej wersji EE łatwiej było podmienić pliki (z oryginalnej wersji CD PL z 1994), w nowej EE trudniej bo zmieniła się struktura plików ale po paru próbach udało się (załącznik) - największy problem był z polskimi czcionkami. Trochę pogram, zobaczę czy wszystko działa - trzeba mieć oryginalną wersję CD PL.
Attachments:
My Polish is pretty bad, but I think you are pointing out that old translations don't work with the new source port EE - that's correct, they need to be updated if you want to use them as mods.

just replacing the (correct) files should still work however.
avatar
voodoo47: My Polish is pretty bad, but I think you are pointing out that old translations don't work with the new source port EE - that's correct, they need to be updated if you want to use them as mods.

just replacing the (correct) files should still work however.
Hey voodoo47, that's what I wrote. In the older version of EE it was easier to replace files (from the original version of CD PL from 1994), in the new EE it was more difficult because the file structure changed but after a few attempts was a success (attachment) - the biggest problem was with Polish fonts. I will play a bit and I see if everything works - the original CD PL is required. Regards and don't be defeated by Shodan...
Co trzeba zamienić:

1.
d:\GOG Games\System Shock - Enhanced Edition\res\pc\hd\data\
Do tego katalogu wgrywamy z polskiej wersji CD PL - gerstrng.res i zamieniamy na cybstrng.res

2.
d:\GOG Games\System Shock - Enhanced Edition\res\enhanced\
Do tego katalogu wgrywamy z polskiej wersji CD PL - gamescr.res i zamieniamy na gamefont.cp437.res

Teoretycznie wszystko działa :-)
cempes
Dzięki cempes za ogarnięcie plików.
Zrobiłem paczkę spolszczającą całą grę z napisami pl oraz polskimi znakami.
Działa zarówno na wersji GOG jak i STEAM.
Linki do ściągnięcia poniżej.

https://www.dropbox.com/s/oo45460sd1ozirx/System%20Shock%201%20Enhanced%20Edition%20Steam%20GOG%20PL.rar?dl=1

lub

https://drive.google.com/file/d/1lMSR_mtQxEqouodMhMRb3Eczx9Op_-I2/view?usp=sharing

P.S. Jedyne co jest NIE spolszczone to MENU gry.
Post edited November 19, 2019 by Ketjow3
Mógłby ktoś zaktualizować linki, oba podane w poprzednim poście nie działają. Z góry dziękuję.
Coś się pozmieniało w katalogach gry po niedawnej aktualizacji i nie ma w niej "podfolderów" aby podmienić pliki :( Ktoś coś wie jak to teraz spolszczyć ? :)
avatar
negativ: Coś się pozmieniało w katalogach gry po niedawnej aktualizacji i nie ma w niej "podfolderów" aby podmienić pliki :( Ktoś coś wie jak to teraz spolszczyć ? :)
Cześć jest możliwe ale nie mam polskich liter co psuje rozgrywkę. Zachowałem starszą wersję (przed patchem) i tam wszystko działa.
Paczka z plikami do podmiany: drive.google.com/file/d/1MI0omZn-_VOgUjAuVBMEGR-iJB4b5ou1/view?usp=sharing

Do spolszczenia potrzebujemy Total Commandera lub inny program który potrafi otworzyć i edytować pliki ZIP.

W folderze z grą otwieramy plik "sshock.kpf" w/w programem i przechodzimy do katalogu:
res\pc\hd\data\ i podmieniamy tam plik "cybstrng.res".

To samo robimy w: res\enhanced\ z plikiem "gamefont.cp437.res".

EDIT:
Jest problem, że pasek życia jak i lewy górny róg jest zbugowany, można to naprawić ale kosztem polskich liter... chyba, że tylko jak tak mam?
Post edited April 25, 2021 by tom34
avatar
tom34: Paczka z plikami do podmiany: drive.google.com/file/d/1MI0omZn-_VOgUjAuVBMEGR-iJB4b5ou1/view?usp=sharing

Do spolszczenia potrzebujemy Total Commandera lub inny program który potrafi otworzyć i edytować pliki ZIP.

W folderze z grą otwieramy plik "sshock.kpf" w/w programem i przechodzimy do katalogu:
res\pc\hd\data\ i podmieniamy tam plik "cybstrng.res".

To samo robimy w: res\enhanced\ z plikiem "gamefont.cp437.res".

EDIT:
Jest problem, że pasek życia jak i lewy górny róg jest zbugowany, można to naprawić ale kosztem polskich liter... chyba, że tylko jak tak mam?
Coś tam po polsku jest ale wszystko dookoła "sfilcowane" no nic może ludziki z GOG'a jakoś ogarną "prawilne" spolszczenie :)
Hejka,

czy spolszczenie działa? Gdy podmieniam 1 plik to mam krzaczki zamiast polskich znaków. podmieniając drugi plik gra nie działa.
Witam

O to co dało mi się ustalić System Shock 1 EE wersja Gry 1.2.16 (Windows 7x64 1920x1200)

Różnica w nazwach plków:
Classic Edition (CE) ------Enhanced Edition (EE)

Gerstrng.res -> cybstrng.res
Gamescr.res -> gamefont.cp437.res

Pliki są dokładnie takie same - różnią się tylko nazwą.

Jest jeszcze jeden plik w wersji CE - Geralog.res ale nie wiem gdzie go umieścić i jaką powinien mieć nazwę.

Jest jeszcze jedna wersja spolszczenia - portable - ale tam minimalnie różni się plik GERSTRNG.RES i jak go wrzucimy do wersji EE to gra wywala błędy już na początku. Plik GAMESCR.RES jest identyczny.

Co do samej gry.

Jak przeniesie się obydwa pliki to po naciśnięciu START gra się zawiesza.
Żeby grać w polską wersję - trzeba najpierw zacząć na ENGLISH i dopiero jak znajdziemy pistolet i go wybierzemy można "przełączyć" się na PL (do sprawdzenia). Ja gram od 2 poziomu.

Wydaje mi się że problemem są bronie - SPARQ, STANGUN, PIPE (RURA) nawet na późniejszych etapach gry jak wybiorę tą broń gra się zawiesza.

Problemem jest plik gamefont.cp437.res ma inną strukturę niż w wersji CE - jest on odpowiedzialny za polskie znaki

Bez pliku gamefont.cp437 gra działa od początku ok, ale nie ma polskich znaków co niestety przeszkadza bo zamiast ogonków są krzaczki

Pozdrawiam
Ł.M.

PS. nie wiem jaką metodą (code page) kodowane są polskie znaki w spolszczeniu
Post edited January 07, 2022 by McLucas
avatar
McLucas: Jak przeniesie się obydwa pliki to po naciśnięciu START gra się zawiesza.
Żeby grać w polską wersję - trzeba najpierw zacząć na ENGLISH i dopiero jak znajdziemy pistolet i go wybierzemy można "przełączyć" się na PL (do sprawdzenia). Ja gram od 2 poziomu.

Wydaje mi się że problemem są bronie - SPARQ, STANGUN, PIPE (RURA) nawet na późniejszych etapach gry jak wybiorę tą broń gra się zawiesza.

Problemem jest plik gamefont.cp437.res ma inną strukturę niż w wersji CE - jest on odpowiedzialny za polskie znaki

Bez pliku gamefont.cp437 gra działa od początku ok, ale nie ma polskich znaków co niestety przeszkadza bo zamiast ogonków są krzaczki

Pozdrawiam
Ł.M.

PS. nie wiem jaką metodą (code page) kodowane są polskie znaki w spolszczeniu
Coś się udało wymyślić? :)
Post edited January 18, 2022 by konop
Hejka,

szukam spolszczenia działającego z wersją gog. ktoś coś?