It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
PL:
Aby strzelić z broni gdy będziemy mieli amunicję nie wystarczy nacisnąć klawisza odpowiedzialnego za strzał - potrzeba nacisnąć przycisk kierunku poruszania i trzymając go nacisnąć przycisk strzału - tylko tak można strzelić z broni w tej grze.

EN:
To fire a weapon when you have ammunition, it is not enough to press the shooting button - you need to press the direction button and, while holding it, press the shooting button - this is the only way to fire a weapon in this game.