It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
avatar
Drolkovsky: Chciałem wam wszystkim podziękować za pomoc . wszystko mi działa save'y sie zapisały nie musiałem nic przenosić.Dodatki w pełni działają. Jeszcze raz serdecznie wam dziękuję.
To super. :)
Wiesz, ze mozesz zrobic sobie kopie zapasowe instalek, zeby nie musiec ich ponowine pobierac, gdybys musial przeinstalowac gre?
Tak zrobiłem sobie taki folder z dotychczasowymi save'ami
avatar
Drolkovsky: Tak zrobiłem sobie taki folder z dotychczasowymi save'ami
Mialem na mysli instalke gry.
niezbyt rozumiem o co chodzi
avatar
Drolkovsky: niezbyt rozumiem o co chodzi
Mam ostatnio wrazenie, ze nowi uzytkownicy nie wiedza o fajnej funkcji GOGa, czyli instalkach offline, ktore mozna sobie sciagnac przez galaxy lub przegladarke, nagrac na plyte, pendrive'a, flash drive'a czy innego USB Stick'a, schowac w szafie by przy ponownej instalacji nie musiec pobierac gry ponownie z internetu. Taki fajny efekt uboczny gier bez DRMu.
Zapytalem, bo bylem ciekaw, czy wiedziales. I co, wiedziales?
nie

avatar
Drolkovsky: niezbyt rozumiem o co chodzi
avatar
mihuk: Mam ostatnio wrazenie, ze nowi uzytkownicy nie wiedza o fajnej funkcji GOGa, czyli instalkach offline, ktore mozna sobie sciagnac przez galaxy lub przegladarke, nagrac na plyte, pendrive'a, flash drive'a czy innego USB Stick'a, schowac w szafie by przy ponownej instalacji nie musiec pobierac gry ponownie z internetu. Taki fajny efekt uboczny gier bez DRMu.
Zapytalem, bo bylem ciekaw, czy wiedziales. I co, wiedziales?
czyli że cały plik z grą i save'ami na pendrive'a i w razie ponownej instalacji to poprostu sobie z pendrive przekopiować na komputer?
Post edited April 08, 2019 by Drolkovsky
avatar
Drolkovsky: czyli że cały plik z grą i save'ami na pendrive'a i w razie ponownej instalacji to poprostu sobie z pendrive przekopiować na komputer?
Niezupelnie, wlasciwie to calkowicie inaczej. Ten sposob, ktory zdaje mi sie, ze masz na mysli, czyli przekopiowanie zainstalowanej gry, w wiekszosci przypadkow nic by ci nie dal (no moze przy starych grach by sie udalo), bo gry czesto instaluja dodatkowe rzeczy, ktore sa im potrzebne do dzialania i wpisuja rozne dziwne rzeczy do rejestu windowsa (ostatnio trafilem na gre, gdzie jakis geniusz wymyslil zeby w rejestrze zapisywac sejwy).
W zalaczniku jest obrazek, a na nim zaznaczone kolorem bananowym miejsce gdzie sa pliki instalacyjne gry. Plikow tych mozna uzyc do zainstalowania gry bez galaxy i bez internetu. Na gorze obrazka sa opcje takie jak "System" i "Jezyk", ktore czesto mozna ustawic jesli GOG pozwala i sciagnac gre w jezyku innym niz angielski i dla systemu innego niz Windows.
Attachments:
avatar
mihuk: Mam ostatnio wrazenie, ze nowi uzytkownicy nie wiedza o fajnej funkcji GOGa, czyli instalkach offline
To nie kwestia "nowych użytkowników GOGa" tylko pewnie już niedługo całego pokolenia, które nigdy w życiu nie będzie widziało fizycznych przenośnych nośników danych, a przedmiot do którego nie bedzie można podłaczyć internetu nie będzie przydatny.
Post edited April 08, 2019 by Lexor
avatar
Lexor: To nie kwestia "nowych użytkowników GOGa" tylko pewnie już niedługo całego pokolenia, które nigdy w życiu nie będzie widziało fizycznych przenośnych nośników danych, a przedmiot do którego nie bedzie można podłaczyć internetu nie będzie przydatny.
Steam przyzwyczail ludzi do pewnych rzeczy tak, ze teraz podswiadomie oczekuja, ze sklep internetowy z grami = obligatoryjny launcher w tle dzialajacy gry instalujacy. Sledzac dyskusje w necie przestalem wierzyc, ze ludzie rozumieja co znaczy, ze cos jest bez DRMu.
avatar
mihuk: przestalem wierzyc, ze ludzie rozumieja co znaczy, ze cos jest bez DRMu
Większość z nich nawet nie ma pojęcia, że kupując na Steamie jedynie wypożyczają ów produkt.