It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Hej wszsytkim!
W tym tygodniu odbyła się oficjalna premiera Ubuntu 18.04 LTS! Jeśli zastanawiacie się nad aktualizowaniem systemu, oto kilka informacji, które mogą się przydać.

Gry
Nasz zespół linuksowy ciężko pracował, aby przygotować nasz katalog do tej aktualizacji. W chwili obecnej ponad 90% naszego katalogu linuksowego zostało sprawdzone i działa pod Ubuntu 18.04, a pozostałe gry powinny dołączyć już wkrótce. Przed nami wciąż sporo pracy, ale nie spodziewamy się większych problemów w przygotowaniu całego katalogu linuksowego do działania w wersji 18.04.

Wsparcie i kompatybilność
Począwszy od dziś, wszystkie premiery i aktualizacje linuksowe będą oficjalnie obsługiwane pod Ubuntu 16.04 i 18.04. Nie będziemy już aktywnie testować na wersji 14.04, ale gry, które do tej pory działały na starszych wersjach, oczywiście będą działały nadal.

Warto wspomnieć, że oprócz Ubuntu, oficjalnie wspieramy też wszystkie jego odmiany i pochodne, takie jak Xubuntu, Linux Mint, elementaryOS i inne. To ważna wiadomość, jeśli chodzi o wsparcie techniczne i politykę zwrotów - bliższe informacje znajdziecie na niedawno zaktualizowanych stronach wsparcia dla Linuxa.

Informacje o Ubuntu 18.04
Aktualizację warto przeprowadzić z kilku powodów - od nowinek po ulepszenia techniczne.
Wersja 18.04 wprowadza nowsze i znacznie bardziej wydajne sterowniki open source Mesa, używane przez karty grafiki AMD i Intel. Oznacza to lepszą wydajność i szerszą kompatybilność procesorów graficznych, gwarantowane przez wspólne wysiłki producentów sprzętu i społeczności.

To także zmiana domyślnego interfejsu graficznego z Unity na Gnome, nowy wygląd i nowsze, lepsze jądro Linuxa. Ulepszeń jest znacznie więcej, a więc sprawdźcie pełne informacje o aktualizacji, pod tym adresem: [url]

Ubuntu 18.04 LTS będzie oficjalnie wspierane przez Canonical przez 5 lat, aż do kwietnia 2023 roku.

Granie na Linuksie
Nawiązaliśmy współpracę z GamingOnLinux i przygotowaliśmy rundkę linuksowych atrakcji! Możecie sprawdzić ich listę najfajniejszych gier na Linuksie.
Wpadnijcie też po szansę na zgarnięcie gratisów!

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, możecie się z nami skontaktować pod adresem support.gog.com albo porozmawiać na forach z inuxvangog z naszego zespołu linuksowego!
Post edited April 27, 2018 by Konrad
avatar
ssling: Ponoć pracownicy GOG-a mają dostęp do kompletnego katalogu gier. Najpewniej działa to tak, że zatrudniając się w GOGu zakładasz sobie konto "służbowe", które po zakończeniu współpracy jest kasowane/zawieszane.
avatar
Sarafan: A czy przypadkiem JudasIscariot nie zachował swojego konta z okresu, kiedy jeszcze nie był pracownikiem GOG-a? To by przeczyło temu, że dostają konta służbowe.
Judas jest z nami od zarania dziejów, gdy jeszcze mieliśmy inne zasady :D
Teraz każdy pracownik dostaje osobne konto służbowe z dostępem do całej biblioteki :)
Biblioteki gier bez DRM.
wink wink