It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Klasyczne RPG dołączy do katalogu na GOG.COM już 15 stycznia 2020. Wizardry: Labyrinth of Lost Souls od XSEED Games odświeża formułę znaną z oryginalnej serii dungeon crawlerów i wzbogaca ją o nowoczesną oprawę graficzną i dźwiękową.
Najpierw Grimoire, teraz Wizardry...
Jak to dobrze, że klasyczne dungeon crawlery znowu zaczynają się pojawiać na GOGu.
Zobaczyłem Wizardry i pomyślałem, że chodzi o nową odsłonę klasycznych cRPG-ów Wizardry, która mi jakimś cudem umknęła. A tu okazało się, że to coś mangowego, czyli zdecydowanie nie dla mnie. :)
Odbiłem się od trailera jak piłeczka pingpongowa.
Kompletnie nie rozumiem tej estetyki – połączenie postaci anime z otoczeniem typowym dla dungeon crawlera. Dla mnie wygląda to po prostu kompletnie niestrawnie. Totalnie nie rozumiem.

I popieram postulaty paru osób z forum ENG, które marzą o ściągnięciu na GOG pełnej klasycznej serii Wizardry. Postanowiłem kiedyś, że za ściągnięcie tu GoldBoxa i paru innych skarbów typu Ultimy, M&M, prędzej czy później wykupię wszystkie grywalne crpg na GOG-u i podtrzymuję to postanowienie! :)
avatar
ciemnogrodzianin: I popieram postulaty paru osób z forum ENG, które marzą o ściągnięciu na GOG pełnej klasycznej serii Wizardry. Postanowiłem kiedyś, że za ściągnięcie tu GoldBoxa i paru innych skarbów typu Ultimy, M&M, prędzej czy później wykupię wszystkie grywalne crpg na GOG-u i podtrzymuję to postanowienie! :)
Ambitnie. :) Dużo Ci jeszcze brakuje?
avatar
Sarafan: ...
Ze staroci to raczej niewiele, ale jak moje możliwości sprzętowe się zwiększą, to pojawią się nowe przestrzenie zakupowe :P

Generalnie uwielbiam stare cRPG i za możliwość przyjemnego, bezproblemowego pogrania w takie rzeczy jak np. Hilsfar albo pierwsze Ultimy, na które może bym nawet nie trafił bez GOG, to ja ich po prostu kocham :D Na dodatek od czasu do czasu nadal wykopują i dorzucają coś takiego do katalogu, co już w ogóle budzi mój absolutny zachwyt :)

Dodanie Grimoire też było słusznym posunięciem.
Mi ten wizardy tez jakos nie przypadł do gustu.a dungeon crawlery uwielbiam:)Ostatnio cisnie w BT 4:)Polecam
avatar
ciemnogrodzianin: Ze staroci to raczej niewiele, ale jak moje możliwości sprzętowe się zwiększą, to pojawią się nowe przestrzenie zakupowe :P
W tym jest chyba największy problem Twojego planu: stale dochodzą nowe gry, które musisz dopisać do listy. :)
avatar
ciemnogrodzianin: Generalnie uwielbiam stare cRPG i za możliwość przyjemnego, bezproblemowego pogrania w takie rzeczy jak np. Hilsfar albo pierwsze Ultimy, na które może bym nawet nie trafił bez GOG, to ja ich po prostu kocham :D Na dodatek od czasu do czasu nadal wykopują i dorzucają coś takiego do katalogu, co już w ogóle budzi mój absolutny zachwyt :)
Mi generalnie sprawia problemy granie we wszystko, co było przed okresem Daggerfalla. Niestety często mechanika tych pozycji jest dla mnie zbyt archaiczna, przez co odbijam się od nich. Ale i tak czasami będę próbował i zapewne większość z wymienionych przez Ciebie pozycji ostatecznie trafi do mojej biblioteki. Za wzór stawiam sobie zaś cRPG-i izometryczne, bo to w nich narracja i fabuła stoi zazwyczaj na najwyższym poziomie. :)
avatar
Gotrekus: Mi ten wizardy tez jakos nie przypadł do gustu.a dungeon crawlery uwielbiam:)Ostatnio cisnie w BT 4:)Polecam
Ja cisnę teraz ostro w Pillars of Eternity 2 i jeśli dalej gra będzie tak dobra, jak do tej pory, to może przebić w moim osobistym rankingu BG2. Na ten moment jestem skłonny uznać ją za arcydzieło. A tak odstraszał mnie od niej setting. Nie przepadam za motywami pirackimi w grach. :)
Post edited January 10, 2020 by Sarafan
Własnie sie na ta gre tez czaje.Zreszta musze przejsc Pilarsów Jedynke:)Na razie Bards Tale 4 cisne.A potem wracam do skonczenia Lords of Xulima:)Takze polecam:)
Niestety na GOGu nadal nie ma wielu dungeon crawlerów, które w ostatnich latach miały premiery. Polecam m.in Ruzar - The Life Stone, The Keep, Heroes of the Monkey Tavern, The Quest z dodatkiem Islands of Ice and Fire i wiele innych. Szkoda. Bowiem te wszystkie mangowe crawlery są nastawione na grind i zwyczajnie są brzydkie.
avatar
drenz: Niestety na GOGu nadal nie ma wielu dungeon crawlerów, które w ostatnich latach miały premiery. Polecam m.in Ruzar - The Life Stone, The Keep, Heroes of the Monkey Tavern, The Quest z dodatkiem Islands of Ice and Fire i wiele innych. Szkoda. Bowiem te wszystkie mangowe crawlery są nastawione na grind i zwyczajnie są brzydkie.
Ej! Dzięki! Pododawałem wszystkie do wishlisty, żeby przyjrzeć się bliżej.
Nie słyszałem wcześniej o żadnym z tych tytułów a wyglądają bardzo ciekawie. Skąd czerpiesz wiedzę?
avatar
Sarafan: Mi generalnie sprawia problemy granie we wszystko, co było przed okresem Daggerfalla. Niestety często mechanika tych pozycji jest dla mnie zbyt archaiczna, przez co odbijam się od nich. Ale i tak czasami będę próbował i zapewne większość z wymienionych przez Ciebie pozycji ostatecznie trafi do mojej biblioteki. Za wzór stawiam sobie zaś cRPG-i izometryczne, bo to w nich narracja i fabuła stoi zazwyczaj na najwyższym poziomie. :)
No, generalnie to rozumiem, bo jestem dzieckiem epoki izometrii – Fallout i BG to były pierwsze duże fabuły, w które grałem, których się nie porzucało po paru godzinach i które naprawdę zachwycały rozmachem.
Wcześniejsze tytuły trafiały do mnie już później, jako pewnie darmówki w pismach itp. Ale jak cofam się do takiego np. Lands of Lore (kiedy wychodziło byłem zbyt smarkaty, żeby te gry zrozumieć od strony mechaniki i języka), to nie mam zupełnie poczucia, jakbym otwierał wykopaliska. To jest nadal kompatybilne z moim zmysłem immersji i doskonale wchodzę w klimat, nie czuję dystansu do archaicznej formy; powiedziałbym, że częściej głupawe rozwiązania dzisiejszych erpegów mi przeszkadzają i blokują wyobraźnię.
Natomiast ta granica w przeszłości gdzieś jednak jest; jak grałem w pierwszą Ultimę, to raczej w kategoriach ciekawostki – było to bardzo fajne doświadczenie, ale nie nazwałbym tego epregiem w pełnym tego słowa znaczeniu :D
avatar
drenz: Niestety na GOGu nadal nie ma wielu dungeon crawlerów, które w ostatnich latach miały premiery. Polecam m.in Ruzar - The Life Stone, The Keep, Heroes of the Monkey Tavern, The Quest z dodatkiem Islands of Ice and Fire i wiele innych. Szkoda. Bowiem te wszystkie mangowe crawlery są nastawione na grind i zwyczajnie są brzydkie.
Nigdy o tych grach nie slyszalem.A wygladaja spoko:)dodaje je do wishlisty:)
Lata temu myślałem o kupnie tej gry na PS3, fajnie że teraz wychodzi na PC.
Druga sprawa, gdzie stare Wizardry 1-5, chyba kiedyś widziałem te gry na GOGu.
avatar
Cziczaki: Druga sprawa, gdzie stare Wizardry 1-5, chyba kiedyś widziałem te gry na GOGu.
Nigdy ich na GOGu nie było i raczej prędko się tutaj nie pojawią (ze względu na problemy natury prawnej).
re-releasing Wizardry 1-5 may be a problem because the spell names are trademarked
To jest chyba jeden z najbardziej żałosnych przykładów wynaturzenia w ochronie praw własności intelektualnej, jaki widziałem. O_o