It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Witam!
Pamiętam, że zawsze miałem problem z osiągnięciami jednak ostatnio praktycznie wcale mi ich nie przyznaje albo dopiero po wielu próbach w których robię to samo. Męczy mnie już to trochę dlatego proszę was o pomoc. Dzięki!
Hej,

Może się zdarzyć, że Twoje oprogramowanie anty-wirusowe ingeruje w prace GOG Galaxy;
Dodaj poniższe pliki do listy wyjątków:
C:\Program Files (x86)\GOG Galaxy\GalaxyClient.exe
C:\Program Files (x86)\GOG Galaxy\GalaxyClientService.exe
C:\ProgramData\GOG.com\Galaxy\redists\GalaxyCommunication.exe

Następnie zrestartuj klienta GOG Galaxy i zobacz czy problem dalej występuje.

Jeżeli w dalszym ciągu masz problem, proszę napisz do nas tutaj.
Niestety mam ten sam problem. Gra - wersja GOTY (pudełkowa). Na początku gra zaliczała osiągnięcia, ale potem np. wykonałem wszystkie zadania u Keiry Metz czy Barona i nic... Osiągnięć nie ma. Cholera wie dlaczego. Przeinstalowałem jeszcze raz GOG i Wiedźmina i chyba zacznę od nowa. Tylko czy to coś da? Trochę to żenujące, bo widze, że nie tak mało graczy zgłasza ten problem i jakoś nic się w tej kwestii nie dzieje. Jest kilka sposobów, tylko jakoś żaden nie chce zadziałać...
avatar
Zuchwalec: Niestety mam ten sam problem. Gra - wersja GOTY (pudełkowa). Na początku gra zaliczała osiągnięcia, ale potem np. wykonałem wszystkie zadania u Keiry Metz czy Barona i nic... Osiągnięć nie ma. Cholera wie dlaczego. Przeinstalowałem jeszcze raz GOG i Wiedźmina i chyba zacznę od nowa. Tylko czy to coś da? Trochę to żenujące, bo widze, że nie tak mało graczy zgłasza ten problem i jakoś nic się w tej kwestii nie dzieje. Jest kilka sposobów, tylko jakoś żaden nie chce zadziałać...
Hej Zuchwalcu ;)

Proszę zgłoś się do nas na support wysyłając nowe zgłoszenie tutaj
Jeżeli byś mógł od razu przesłać logi to świetnie, szybka instrukcja jak to zrobić poniżej:

"Proszę zamknij Galaxy i prześlij pliki z folderu:
C:\ProgramData\GOG.com\Galaxy\Logs
Dostęp do folderu można uzyskać korzystając z okna Uruchom (skrót klawiszowy: WinKey+R), wprowadzając:
%programdata%\GOG.com\Galaxy\Logs
Pliki mogą być duże, więc zalecane jest spakowanie ich jako archiwum zip albo rar przed wysłaniem."

Sprawdzimy co może być tego przyczyną.
Po przeinstalowaniu gry osiągnięcia zaczęły działać, a po pewnym czasie - bach znów nie działają... Zlecenie na Skrzekacza przechodziłem 4 razy i nic - osiągnięcia nie ma. Do folderu wchodzę i czegoś takiego jak Logs też nie ma. Gra kilka lat po premierze i osiągnięcia na GOG-u nie działają poprawnie:-). Gdy dorzucę do tego humory samej gry - czyli okazjonalne wywalanie do pulpitu nie wiadomo dlaczego (z innymi grami nie mam żadnego problemu, komputer spełnia zalecane wymagania aż z nawiązką, bo składany był niedawno) czy klatkowanie Wiedźmina, gdy mam włączona opcję "Overlay" w GOG (gdy jest wyłączona, to śmiga jak powinno) to śmiać mi się chce, gdy słyszę opinie, że GOG Galaxy to najlepsza platforma na świecie. Wracam do kupowania gier na Steamie, bo ten GOG to niezłe gówno... Jestem sfrustrowany, gdy w tak znakomitej grze, jaką jest Wiedźmin 3, nie mogę odblokować osiągnięć i to kilka lat po premierze. Ciekawe gdzie teraz mam się ubiegać o zwrot pieniędzy za grę, którą aktywowałem na tym GOG-u co? Jeżeli nie działają osiągnięcia, to gra nie gwarantuje mi wszystkich funkcji, do których powinienem mieć dostęp, jeśli zakupiłem oryginalny produkt.
Post edited May 15, 2019 by Zuchwalec
avatar
Zuchwalec: Do folderu wchodzę i czegoś takiego jak Logs też nie ma.
W ktorym folderze szukales logow tam gdzie masz zainstalowanego Wiedzmina czy Galaxy?
avatar
Zuchwalec: ... śmiać mi się chce, gdy słyszę opinie, że GOG Galaxy to najlepsza platforma na świecie.
Moze mowili tak o GOGu a nie o Galaxy?
Przypadkiem trafilem na taki watek. Moze pomoze z przycinaniem w overlay'u? A przy okazji co to jest ten overlay i do czego moze sie przydac?
Overlay to nakładka w GOG Galaxy, która informuje Cię podczas gry np. o zdobyciu osiągnięcia - Ja musiałem to u siebie wyłączyć, bo gra szarpała... a wyłączyłem to, bo znalazłem info, które wkleiłeś. Problem w tym, że to chyba jedyne rozwiązanie dla tych, którym gra szarpie przy włączonej funkcji "Overlay" (zaznaczę, że ona nie decyduje o tym, czy osiągnięcia są aktywne, a jedynie informuje nas podczas gry, że osiągnięcie zostało zdobyte). Co lepsze musiałem też odinstalować nakładkę GeForce Experience, bo Wiesiek wypierdalał do pulpitu co 5 - 10 minut gry za każdym razem. Z innymi grami nie mam żadnych problemów, tylko z najlepszą grą na świecie Wiedźminem i najlepszą platformą do gier GOG są takie cyrki. Widzę, że nie tylko ja mam takie problemy. Ludzie na forach zgłaszają np. problemy z wywalaniem gry do pulpitu a w kliencie GOG - brakiem naliczania czasu gry czy problemy z osiągnięciami właśnie. Ta platforma to taki syf, że szkoda gadać. Chyba wyjebie to wszystko z dysku, grę pudełkową wywale do śmieci i Wiedźmina kupie po prostu w promocji u konkurencji.
Post edited May 15, 2019 by Zuchwalec
avatar
Zuchwalec: ...
To problemem jest Wiesiek czy Galaxy? Bez Galaxy tez masz problemy z wywalaniem do pulpitu?
A skąd mam wiedzieć, dlaczego wywala do pulpitu. Z innymi grami nie mam żadnych problemów... sytuacja się poprawiła, gdy odinstalowałem GeForce Experience i zostawiłem tylko sterowniki. Teraz Wiesiek (którego odpalam zawsze przez Galaxy), jeśli chce wyjść do pulpitu to raz na 3 godz. albo wcale jak mam szczęście:-). Jak już napisałem, część problemów rozwiązałem poprzez wyłączenie czy odinstalowanie pewnych rzeczy. Jednak problemu z osiągnięciami, na których mi zależy, przeskoczyć nie mogę. Dziwne, że jest wiele wątków na forach o problemach z osiągnięciami na platformie GOG Galaxy i dalej problem nie został rozwiązany. Jakiś czas temu słyszałem, że sklep CD Projektu - GOG nie zarabia na siebie i ma problemy finansowe. Gdy widzę jak ta platforma działa, to nie jestem zaskoczony. Napiszę jeszcze do pomocy technicznej, ale najprawdopodobniej wywalę to wszystko z dysku i będzie to moja pierwsza i ostatnia gra na GOG Galaxy. A Logs oczywiście jest - mój błąd i tu zwracam honor. Żeby było też jasne, nie krytykuje samej gry, która mi się bardzo podoba, a to, że 4 lata od premiery gry na platformie GOG nie działają poprawnie pewne funkcje - jak osiągnięcia czy nakładka "Overlay" w Wiedźminie 3. Przynajmniej u niektórych (w tym niestety u mnie) co jest żenujące.
Post edited May 15, 2019 by Zuchwalec
avatar
Zuchwalec: A skąd mam wiedzieć, dlaczego wywala do pulpitu. Z innymi grami nie mam żadnych problemów... sytuacja się poprawiła, gdy odinstalowałem GeForce Experience i zostawiłem tylko sterowniki. Teraz Wiesiek (którego odpalam zawsze przez Galaxy), jeśli chce wyjść do pulpitu to raz na 3 godz. albo wcale jak mam szczęście:-). Jak już napisałem, część problemów rozwiązałem poprzez wyłączenie czy odinstalowanie pewnych rzeczy. Jednak problemu z osiągnięciami, na których mi zależy, przeskoczyć nie mogę. Dziwne, że jest wiele wątków na forach o problemach z osiągnięciami na platformie GOG Galaxy i dalej problem nie został rozwiązany. Jakiś czas temu słyszałem, że sklep CD Projektu - GOG nie zarabia na siebie i ma problemy finansowe. Gdy widzę jak ta platforma działa, to nie jestem zaskoczony. Napiszę jeszcze do pomocy technicznej, ale najprawdopodobniej wywalę to wszystko z dysku i będzie to moja pierwsza i ostatnia gra na GOG Galaxy. A Logs oczywiście jest - mój błąd i tu zwracam honor. Żeby było też jasne, nie krytykuje samej gry, która mi się bardzo podoba, a to, że 4 lata od premiery gry na platformie GOG nie działają poprawnie pewne funkcje - jak osiągnięcia czy nakładka "Overlay" w Wiedźminie 3. Przynajmniej u niektórych (w tym niestety u mnie) co jest żenujące.
Jeśli używasz rivatunera albo podobne to się podobno gryzie z overlayem. miałem ten sam problem wyłączyłem afterburnera i gfexperiencea,odpaliłem grę przez goga wtedy zaczął działać overlay i osiągnięcia. Może pomoże.
Post edited December 19, 2019 by Fredek