It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
cenzura
Post edited March 06, 2022 by Leuu
avatar
oxina: ...
O, super, dziękuję, nie mogłem wygóglać czegoś takiego chociaż szukałem.
Ale nadal nie ma tam info, czy następuje jakiś przepływ informacji. Wystawiacie jakieś nasze dane z GOG do HB w ramach takiego połączenia czy to działa tylko w jedną stronę?
avatar
Leuu: Podobno można odłączyć przez "HB support". Radzę brać grę, na połączenie konta zostanie jeszcze 182 dni ;) Więc swobonie możesz sobie czekać na odpowiedź "Papy Smerfa".
Grę "wziąłem", owszem, ale póki co nie jestem pewny czy chcę łączyć. Jak napisałem: bardzo nie lubię tego typu akcji.
cenzura
Post edited March 06, 2022 by Leuu
avatar
Leuu: Przy "rozdawnictwie" można to jeszcze przeboleć. Tym bardziej jeżeli są to "ogólnodostępne dane", chociaż nie kojarzę czy standardowo "profil" GOG jest włączony i udostępniony. Jednak "odłączenie przez support" może sugerować, że bardzo im zależy na tych danych (oczywiście to tylko snucie teorii... :)
Ja mam wszystkie opcje tego typu powyłączane, więc w moim przypadku nie są to "ogólnodostępne dane".
Dla mnie to nie jest "rozdawnicwo" jeśli w zamian oddajesz swoją prywatność.
Post edited December 09, 2020 by Lexor
cenzura
Post edited March 06, 2022 by Leuu
avatar
Leuu: ...
Trochę nie łapię Twoich obaw o DRM+. To tylko forma aktywacji. To połączenie służy tylko aktywacji produktu na koncie GOG. Potem masz normalnie grę na koncie GOG i tyle.
Jak ktoś kupuje gry na Steam poza samym Steam, to zwykle dostaje klucz, ale chyba też nie zawsze - istnieją inne opcje, w których odbywa się to "na link".
Różnica jest taka, że gry GOG dotychczas były kupowane głównie bezpośrednio na GOG. Wydaje mi się, że dostępność gier GOG w innych sklepach to jest coś, co mogłoby GOG-a rozruszać i to byłoby fajne.

A w ogóle to mam wrażenie, że ta akcja mogła być tylko testem przed sprzedażą Cyberpunka. Humble oferuje obecnie zakup C2077 na GOG z opcją preloadu i być może ten giveaway był planowany jako test tej ścieżki aktywacji - żeby korzystać z hype'u i urwać kawałek tortu. Choć chyba trochę spóźniony wyszedł ten test, bo komentarze wskazują, że nie wszystko działa a C2077 zaraz będzie dostępny wszędzie.
cenzura
Post edited March 06, 2022 by Leuu
avatar
Leuu: ...
Jeśli chodzi o wyższość sprzedaży kluczy nad bezpośrednią aktywacją, to nie podważam. U mnie to by oznaczało, że niektóre deale w tej formie są nieopłacalne (a byłyby, gdybym dostał klucz i mógł go oddać lub sprzedać). Tak samo działają niektóre bundle na GOG - też były takie, które wziąłbym, gdyby nie to, że posiadane gry "przepadają" i czynią całą ofertę nieopłacalną.

Ale nadal twierdzę, że poza samym procesem zakupu, który wymaga jednorazowego nawiązania połączenia między kontami, efektem jest produkt DRM Free na koncie GOG, więc różnica jest żadna. Gdybym Ci dziś zaoferował C2077 o stówkę taniej, jako legitny sklep, z tą uwagą, że dodam bezpośrednio na Twoje konto na GOG a nie jako klucz - to nie wziąłbyś? To wszystko kwestia ceny.
cenzura
Post edited March 06, 2022 by Leuu
avatar
Leuu: [ciach]
Będę się upierał, że Twoja analogia jest nietrafiona.

Zgoda co do większej użyteczności i wartości kodu (bo daje dodatkowe opcje), ale jak kupujesz na GOG to też zwykle z natychmiastową aktywacją, nie? A jak np. chcesz kupić jako gift, to często płacisz więcej (różnica między ceną PL a bazową). Tu będzie ta sama analogia - ktoś Ci oferuje taniej pod warunkiem, że kupujesz dla siebie i rezygnujesz z opcji oddania/odsprzedaży itd. Czasem będzie się to opłacać, a czasem (jak np. gdy masz część bundla) nie.

Istnieje wg mnie fundamentalna różnica między ograniczeniem na etapie zakupu (to tak, jakbyś tam nie miał opcji zakupu jako gift) a ograniczeniem na etapie użycia (brak). Dlatego analogia do Steama jest wg mnie całkowicie nietrafiona.

Argument z podpaskami rozumiem, ale jest jednak ad absurdum i sprowadza się tylko do ubarwienia zarzutu, że właśnie nie ma opcji "gift".
Post edited December 09, 2020 by ciemnogrodzianin
cenzura
Post edited March 06, 2022 by Leuu
cenzura
Post edited March 06, 2022 by Leuu