It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Mam pytanie czy wie ktoś jak działa polityka zwrotów środków na gog'u ?
to znaczy mam cyberpunka na Gog' którego zakupiłem 7.12.2020 i od dnia premiery próbuję jego zwrócić ponieważ przyszło do mnie wydanie pudełkowe które zamówiłem w maju (Dziewczyna zamówiła mi w prezencie ale nie przyszło żadne potwierdzenie w chwili zamówienia więc po czasie straciłem nadzieję (okazało się ,że przesyłka będzie za pobraniem) przez co jak dowiedziałem się ,że już można pobierać już na gog'u to go tam kupiłem po czym, w środę w nocy przyszedł mi mail ,że moje zamówienie jest realizowane (nadal to nie było potwierdzenie tylko informacja o możliwej realizacji) W czwartek po południu przyszła do mnie paczka z Cyberpunkiem na PC również na gog'a. (aktualnie mam już rozegranych ponad 17h w tej grze i nie wiem czy polityka zwrotów w tej sytuacji zadziała (niby mógłbym zwrócić wersję pudełkową ale jako fan studia i Cyberpunk'a jest mi szkoda to zrobić. Natomiast mimo moich maili dotyczących zwrotu 2ktornie dostałem odpowiedź automatyczną dotyczącą procedury zwrotu bez żadnych późniejszych działań.
Mam też pytanie czy jeżeli uda mi się zwrócić grę na gogu to gra z automatu zostanie odinstalowana czy np. zablokowana? (chciałbym jak coś użyć pudełkowego kodu do aktywacji ponieważ z moim internetem pobieranie zajęło mi 3 dni (od poniedziałku do środy)
Oraz czy wszystkie postępy z gry zostaną automatycznie utracone ?
Ma ktoś jakiś pomysł lub inne rozwiązanie dla tej sprawy?
Z góry dziękuję za pomoc!
No posts in this topic were marked as the solution yet. If you can help, add your reply
Skopiuj sejwy i tyle. Nie wiem czy zapisy w chmurze są kasowane w przypadku usunięcia gry z konta, ale lepiej nie ryzykować. Cały katalog z grą możesz skopiować żeby nie pobierać od nowa, DRM przecież nie ma.
Post edited December 12, 2020 by ssling
Nasz zespół pomocy przyjrzy się sprawie.
Odnoście wiadomości automatycznych, przeczytaj je uważnie i odpowiedz na zawarte w nich dodatkowych pytaniach. W przeciwnym razie, Twoje wiadomości mogą nie być widoczne w naszych skrzynkach.