It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego, w każdej grze na GOGu, nie ma osiągnięć i od czego to zależy? Rozumiem że stare gry ich nie mają, ale sporo nowych również. Czy zależy to od wydawcy - ale w takim razie czemu takowych nie ma np. Wiedźmin 2 (CDP powinno promować funkcję które wprowadza), czy może zostały dodawane od pewnego momentu (np. startu gog galaxy w wersji 1.2), ale tu znowu pojawia się rozbieżność, takie Battle Chasers, które miało swoją premierę dość niedawno, bo w 2017 roku, osiągnięć nie ma :/
Wydaje mi sie ze przyczyna leży w developerach danych gier lub tez gra mogła byc juz stara i nikomu nie chce sie teraz upychach achiwek
Bo GOG Galaxy to nisza i nikomu nie chce się dodawać aczików (pewnie trochę roboty z tym jest i trzeba jeszcze przetestować). Co innego gdyby klient był wymogiem jak w przypadku Steam'a.
chciaz w wielu tytułach sa awki takz enie ma co plakac:)
Mi osobiście w zupełnosci wystarczają osiągnięcia implementowane w samej grze (jeśli oczywiście producent gry coś takiego zaprogramował) - nie potrzebuję do tego żadnych "zewnętrznych zbiorów osiągnięć na koncie".
Grasz dla frajdy z gry czy żeby ci wbijało osiągnięcia?
avatar
SilentBob11: Grasz dla frajdy z gry czy żeby ci wbijało osiągnięcia?
Ja za to w ogóle nie rozumiem ludzi którzy na Playstation kupują tę samą grę 5 razy (z różnych regionów), żeby mieć 5 platyn.
avatar
Sebatrox: Bo GOG Galaxy to nisza i nikomu nie chce się dodawać aczików (pewnie trochę roboty z tym jest i trzeba jeszcze przetestować). Co innego gdyby klient był wymogiem jak w przypadku Steam'a.
W sumie acziki odblokowują się także, kiedy nie korzystasz z klienta, jeśli tylko masz połączenie z internetem podczas gry. Nie jest zatem to taka niszowa funkcja, jak by się mogło zdawać. Korzysta z niej każdy, kto gra w produkcję je obsługującą.
avatar
Sebatrox: Ja za to w ogóle nie rozumiem ludzi którzy na Playstation kupują tę samą grę 5 razy (z różnych regionów), żeby mieć 5 platyn.
Popatrz na to, jak na kolekcjonerstwo. :) Myślę, że ma tu miejsce podobny mechanizm psychologiczny, jak w przypadku zbierania choćby znaczków czy monet. Zgadzam się jednak, że podany przez Ciebie przykład to już lekka przesada. W końcu nawet kolekcjonerzy zazwyczaj nie posiadają pięciu egzemplarzy tego samego znaczka.
Post edited February 19, 2019 by Sarafan
avatar
Sarafan: W końcu nawet kolekcjonerzy zazwyczaj nie posiadają pięciu egzemplarzy tego samego znaczka.
Oj, żebyś się nie zdziwił. :P
avatar
SilentBob11: Grasz dla frajdy z gry czy żeby ci wbijało osiągnięcia?
Nie nazwałbym się łowcą osągnięć, ale ja osobiście lubię mieć "marchewkę na kiju" :D

Btw wydaje mi się, że wspomniamy Wiedźmin 2 miał kiedyś system osiągnięć, ale później z niego zrezygnowano.
avatar
Lexor: Wydaje mi sie ze przyczyna leży w developerach danych gier lub tez gra mogła byc juz stara i nikomu nie chce sie teraz upychach achiwek
Tylko, że tytuły tego samego wydawca/developer raz mają, raz nie systemu osiągnięć, ja nie za bardzo widzę tu zależność :( Na przykład gry THQ Nordic (wspomniany przeze mnie Battle Chasers nie ma, zaś Darksiders III już ma) , to samo z CD Projektem Wiedźmin 1, 2 nie mają, a poboczny tytuł Wiedźmin Gra Przygodowa - ma. Tym bardziej, że te tytuły nie są jakieś wiekowe i u konkurencji są więc, raczej nie chodzi też o to że trzeba by je było przygotować.
Post edited February 19, 2019 by Matjar
avatar
Matjar: Tylko, że tytuły tego samego wydawca/developer raz mają, raz nie systemu osiągnięć, ja nie za bardzo widzę tu zależność :( Na przykład gry THQ Nordic (wspomniany przeze mnie Battle Chasers nie ma, zaś Darksiders III już ma) , to samo z CD Projektem Wiedźmin 1, 2 nie mają, a poboczny tytuł Wiedźmin Gra Przygodowa - ma. Tym bardziej, że te tytuły nie są jakieś wiekowe i u konkurencji są więc, raczej nie chodzi też o to że trzeba by je było przygotować.
W czasie premiery W1 nie było jeszcze GOG Galaxy, więc pewnie dlatego gra nie obsługuje osiągnięć. :) Czy klient już był na premierę W2, nie pamiętam, ale wydaje mi się, że jeśli nawet tak, to nie obsługiwał jeszcze osiągnięć.
avatar
Sarafan: W sumie acziki odblokowują się także, kiedy nie korzystasz z klienta, jeśli tylko masz połączenie z internetem podczas gry. Nie jest zatem to taka niszowa funkcja, jak by się mogło zdawać. Korzysta z niej każdy, kto gra w produkcję je obsługującą.
Tak, tylko chodziło mi bardziej o samego klienta niż o same osiągnięcia. Przynajmniej mnie się tak wydaje, że przez to iż GOG Galaxy jest opcjonalny, deweloperom czasami nie opłaca się dodawać niektórych funkcji, które mogę być czasochłonne, dla jakiegoś % graczy, którzy korzystają z Galaxy. Dla porównania Steam'a ma każdy :)
Oczywiście jest to powiązane z faktem, że na GOGu masz wszystkie tytuły bez DRM.
avatar
Sebatrox: Tak, tylko chodziło mi bardziej o samego klienta niż o same osiągnięcia. Przynajmniej mnie się tak wydaje, że przez to iż GOG Galaxy jest opcjonalny, deweloperom czasami nie opłaca się dodawać niektórych funkcji, które mogę być czasochłonne, dla jakiegoś % graczy, którzy korzystają z Galaxy. Dla porównania Steam'a ma każdy :)
Oczywiście jest to powiązane z faktem, że na GOGu masz wszystkie tytuły bez DRM.
Z drugiej strony profil na GOG-u też ma każdy, kto kupuje te gry, a osiągnięcia są przypisane do profilu, a nie do klienta. Możesz sobie wejść na swój profil za pomocą przeglądarki i sprawdzić co i ile odblokowałeś. Ale to prawda, że główną przeszkodą w dodawaniu osiągnięć do gier na GOG-u jest zapewne brak czasu i środków. Ostatnio ujawnione zostały wyniki sprzedaży Cultist Simulator na różne platformy i GOG niestety wypada dosyć blado w tym zestawieniu. Skoro zatem baza graczy jest dużo mniejsza niż na takim Steamie, to i developerzy są mniej skłonni dopieszczać różne opcjonalne funkcje swojej gry na tej platformie.
avatar
Sarafan: Ostatnio ujawnione zostały wyniki sprzedaży Cultist Simulator na różne platformy i GOG niestety wypada dosyć blado w tym zestawieniu. Skoro zatem baza graczy jest dużo mniejsza niż na takim Steamie, to i developerzy są mniej skłonni dopieszczać różne opcjonalne funkcje swojej gry na tej platformie.
Dokładnie to miałem na myśli.
Zobacz sytuację Nintendo Switch. Konsola sprzedaje się znakomicie. Dodatkowo gry indie sprzedają się lepiej niż na PS4 czy Steam. Dlatego coraz więcej wydawców wydaje tytuły na tę konsolę. Dziwi mnie to, że na Switchu jest Isaac, Axiom Verge czy Celeste a na GOGu nie.
avatar
Sebatrox: Dokładnie to miałem na myśli.
Zobacz sytuację Nintendo Switch. Konsola sprzedaje się znakomicie. Dodatkowo gry indie sprzedają się lepiej niż na PS4 czy Steam. Dlatego coraz więcej wydawców wydaje tytuły na tę konsolę. Dziwi mnie to, że na Switchu jest Isaac, Axiom Verge czy Celeste a na GOGu nie.
Widzisz jako użytkownik Switcha mogę śmiało powiedzieć, że ta platforma jest wręcz stworzona dla indyków, ale wracając do GOGa. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że platforma posiada na przykładzie Cultist Simulator niecałe 3% rynku i dodamy do tego wątpliwy system kuracji, to wielu developerów uznaje, że wydanie tutaj gry jest nieopłacalne, a co dopiero dbanie o osiągnięcia, czy częste aktualizacje.
Post edited February 20, 2019 by ghost7820