It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
avatar
Frozen: MobyGames twierdzi, że obie produkcje zostały przetłumaczone na język angielski, więc jest szansa na to, że gry te pojawią się kiedyś na GOGu. Z chęcią nadrobię wtedy zaległości.
Próbowaliśmy skontaktować się z osobą, która najprawdopodobniej posiada prawa do tych gier, ale niestety nasze telefony, maile i wiadomości trafiały w próżnię - zero odpowiedzi. Nawet ludzie, którzy pracowali nad tymi grami nie byli w stanie pomóc, więc póki co to trochę przegrana sprawa, ale zobaczymy - może jeszcze uda się to zmienić :)
avatar
Frozen: Ciekawe jest to, że gry postrzegane przez Polaków za kultowe, za granicą często postrzegane są jako gnioty.
Takie to były uroki świata sprzed ery internetu i cyfrowej dystrybucji - Amerykanie mieli swoje EA, Atari, czy Sierrę, a Polacy w tym czasie mieli swoje LK Avalon i całe mnóstwo ambitnych ludzi, którzy stawiali dopiero pierwsze kroki w gamedevie, często nie znając angielskiego lub korzystając z okrojonych i pirackich wersji softu z Zachodu...

Nie wspominając już o tym, że dostęp do nowych gier dla konsumentów też nie był łatwy, a oprócz ceny barierą - znowu - był język.

Wiele gier uzyskiwało wtedy status "kultowych" tylko dlatego, że były po polsku i odwoływały się do zrozumiałych dla nas motywów. Plus dlatego, że były w sklepie, bo jej twócy wynajęli auto i sami rozwieźli ją po całym kraju :)