It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
avatar
Bhaal025: Ciekawe czy bedzie dodane spolszczenie do King's Bounty całości, Etherlords całość, Disciples całość, SWAT 4, Age of Wonders całość czy też Warlords Battlecry całość.

Co do techlanda, to mam mieszane uczucia, zawiodłem sie na nich i to bardzo.
avatar
Wojman: Przecież wszystkie 4 części King's Bounty na GOGu już posiadają polską wersję językową. Tak samo jak Age of Wonders III.
Faktycznie King's Bounty ma pl napisy, jeszcze miesiac temu tego nie widizałem. Aż nawet pobrałem żeby sprawdzić :D

Age of Wonders III tylko ma, a 1 dodatek i 2 nie maja. Stare wydania które kiedyś były miały pl wersje.
Post edited April 23, 2019 by Bhaal025
avatar
Bhaal025: Faktycznie King's Bounty ma pl napisy, jeszcze miesiac temu tego nie widizałem. Aż nawet pobrałem żeby sprawdzić :D
Aż sam siebie zacytuję:
avatar
Frozen: 11.10.2017 - King's Bounty: The Legend - napisy pl
11.10.2017 - King's Bounty: Crossworlds GOTY - napisy pl
11.10.2017 - King's Bounty: Warriors of the North - napisy pl
11.10.2017 - King's Bounty: Dark Side - napisy pl
Przy okazji przypominam, że pierwszy post w wątku jest na bieżąco aktualizowany ;)
avatar
Bhaal025: Faktycznie King's Bounty ma pl napisy, jeszcze miesiac temu tego nie widizałem. Aż nawet pobrałem żeby sprawdzić :D
avatar
Frozen: Aż sam siebie zacytuję:
avatar
Frozen: 11.10.2017 - King's Bounty: The Legend - napisy pl
11.10.2017 - King's Bounty: Crossworlds GOTY - napisy pl
11.10.2017 - King's Bounty: Warriors of the North - napisy pl
11.10.2017 - King's Bounty: Dark Side - napisy pl
avatar
Frozen: Przy okazji przypominam, że pierwszy post w wątku jest na bieżąco aktualizowany ;)
Jakoś nie widziałem tego spolszczenia w 2018 jak kupiłem te gry... Ale mniejsza z tym.

Dobrze wiedzieć że są akualizowane, bo tak to można było pomyśleć ze temat umarł.
Post edited April 23, 2019 by Bhaal025
15.05.2019 - World of Goo - napisy pl
avatar
Orzelek303: 15.05.2019 - World of Goo - napisy pl
Interesujący przypadek: żadnej informacji w changelogu ani na karcie produktu, a polski instalator dostępny jest tylko w wersji na MACa. Testował ktoś, czy wersja Windowsowa jest faktycznie po polsku?
Faktycznie, brak jest osobnego instalatora wersji polskiej na Windowsa. Natomiast przez GOG Galaxy można zainstalować wersję PL, ale z tym też jest coś nie tak. U mnie wygląda to tak, że po instalacji w pliku konfiguracyjnym "%LOCALAPPDATA%\2DBoy\WorldOfGoo\config.ini" ustawiona jest wartość "language = pl". Natomiast podczas pierwszego uruchomienia gry przywracany jest domyślny plik konfiguracyjny i widzimy w menu język angielski. Gdy zmienimy to ręcznie z powrotem na "language = pl" to wtedy jest już OK.

Linie "dialogowe" dla różnych języków są przechowywane w pliku "game\properties\text.xml" w głównym katalogu gry i widnieje tam polski język. Przed aktualizacją nie było tam napisów PL więc ewidentnie język polski został dodany, ale coś tu na razie nie gra. Warto jednak zaznaczyć, że brak jest niestety polskich znaków diakrytycznych z wyjątkiem ó.
Post edited May 20, 2019 by Orzelek303
avatar
Orzelek303: Faktycznie, brak jest osobnego instalatora wersji polskiej na Windowsa. Natomiast przez GOG Galaxy można zainstalować wersję PL, ale z tym też jest coś nie tak. U mnie wygląda to tak, że po instalacji w pliku konfiguracyjnym "%LOCALAPPDATA%\2DBoy\WorldOfGoo\config.ini" ustawiona jest wartość "language = pl". Natomiast podczas pierwszego uruchomienia gry przywracany jest domyślny plik konfiguracyjny i widzimy w menu język angielski. Gdy zmienimy to ręcznie z powrotem na "language = pl" to wtedy jest już OK.

Linie "dialogowe" dla różnych języków są przechowywane w pliku "game\properties\text.xml" w głównym katalogu gry i widnieje tam polski język. Przed aktualizacją nie było tam napisów PL więc ewidentnie język polski został dodany, ale coś tu na razie nie gra. Warto jednak zaznaczyć, że brak jest niestety polskich znaków diakrytycznych z wyjątkiem ó.
Instalator Windowsa, mimo że podpisany jest jako wersja angielska, zawiera wszystkie języki, które można zmienić podczas procesu instalacji :)

A w kwestii Galaxy - dzięki za czujność, przyjrzymy się temu!
The 7th Guest: 25th Anniversary Edition dostało polskie napisy.
avatar
Frozen: The 7th Guest: 25th Anniversary Edition dostało polskie napisy.
Czy w starej wersji The 7th Guest też dodano polskie napisy?
avatar
Frozen: The 7th Guest: 25th Anniversary Edition dostało polskie napisy.
avatar
comendante77: Czy w starej wersji The 7th Guest też dodano polskie napisy?
Niestety nie.
Może i się powtórzę ale cóż takie życie.
Wiek ktoś coś na temat spolszczeń do tych gier:
Dungeons 3
Pathfinder: Kingmaker

Wiem że Pathfinder ma jakieś spolszczenie maszynowe ale nie wydaje mi się żeby było warto jeszcze. Tak więc ktoś coś wie o tych seriach czy w ogóle się pojawi nasza lokalizacja? Lub jakieś tłumaczenia fanowskie?
Post edited June 04, 2019 by Bhaal025
avatar
Bhaal025: Może i się powtórzę ale cóż takie życie.
Wiek ktoś coś na temat spolszczeń do tych gier:
Dungeons 3
Pathfinder: Kingmaker

Wiem że Pathfinder ma jakieś spolszczenie maszynowe ale nie wydaje mi się żeby było warto jeszcze. Tak więc ktoś coś wie o tych seriach czy w ogóle się pojawi nasza lokalizacja? Lub jakieś tłumaczenia fanowskie?
Niestety, ani twórcy gry, ani developer nie planuje narazie polonizacji, bo sprzedaż tej gry w Polsce narazie dość skromna. Ale może za rok albo dwwa? kto wie, kto wie
avatar
Bhaal025: Może i się powtórzę ale cóż takie życie.
Wiek ktoś coś na temat spolszczeń do tych gier:
Dungeons 3
Pathfinder: Kingmaker

Wiem że Pathfinder ma jakieś spolszczenie maszynowe ale nie wydaje mi się żeby było warto jeszcze. Tak więc ktoś coś wie o tych seriach czy w ogóle się pojawi nasza lokalizacja? Lub jakieś tłumaczenia fanowskie?
avatar
matix1256: Niestety, ani twórcy gry, ani developer nie planuje narazie polonizacji, bo sprzedaż tej gry w Polsce narazie dość skromna. Ale może za rok albo dwwa? kto wie, kto wie
Prawda ale to przez to że nie jest spolszczone. Więc jest problem.
@Edit . Do tego co ciekawe twórcy Pathfinder twierdza że o niczym nie wiedzą itp. Jak coś to : https://steamcommunity.com/app/640820/discussions/0/1734339901244514856/?ctp=9

Postanowiłem poruszyć temat i ktoś kogoś ewidentnie robi w człona.
Post edited June 05, 2019 by Bhaal025
avatar
matix1256: Niestety, ani twórcy gry, ani developer nie planuje narazie polonizacji, bo sprzedaż tej gry w Polsce narazie dość skromna. Ale może za rok albo dwwa? kto wie, kto wie
avatar
Bhaal025: Prawda ale to przez to że nie jest spolszczone. Więc jest problem.
@Edit . Do tego co ciekawe twórcy Pathfinder twierdza że o niczym nie wiedzą itp. Jak coś to : https://steamcommunity.com/app/640820/discussions/0/1734339901244514856/?ctp=9

Postanowiłem poruszyć temat i ktoś kogoś ewidentnie robi w człona.
obczaiłem ten post na steam i rzeczywiście coś jest na rzeczy. Sam nawet na ich facebooku kiedyś się sapytalem o polską wersje i dostałem info, że nie jest ona w planach, bo obecnie skupiają się na DLC (dla edcji imperialnej) i patchach. A kurczę szkoda. Bo Polska to największy rynek dla RPG w całej centralnej europie.
U nas takie gry jak baldur, neverwinter, gothic, mass effect i dragon age, są uważane za praktycznie święte więc troche szkoda, że akurat autorzy traktują nasz rynek jakp "2 lige". no ale cóz z 2 strony 300 zł za edycje impieralną (ja mailem farta kupic ja na promocji za 200 zł) to nadal wysoki wydatek dla polskiego gracza.
Podejrzewam, że twórcy poprostu boją się zainwestować kase w translacje dla Polski, bo zysk moze byc dosc skromny co do oczekiwan, a zaraz potem pojawią się glosy np. litwinów, czechów, rumunów ze tez oni chca jezka, a tam to juz pewnie spore straty taka lokalizacja przyniesie.
ehhh
Niestety pieniądz rządzi biznesem i tego sie nie zmieni :(
No sytuacja, jest śmieszna :P wiekszosc jest zwalane na deep silver udając że twórcy nie maja nic do gadania.