It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Co do dyskusji odnośnie praw autorskich. Dodam od siebie coś z innej beczki: patenty. Patenty powinny obowiązywać krócej, ale po zakończeniu, powinna obowiązywać tzw. licencja ustawowa. Autor miałby łącznie dłuższą ochronę, ale towary objęte cudzymi patentami, miałyby dodatkową stawkę płaconą przez konsumentów (np. 10% ceny detalicznej). Firma chcąca produkować towary związane z patentami, musiałaby zgłosić patenty, które obejmują produkt specjalnej organizacji rządowej i zyski ze sprzedaży detalicznej danego produktu byłyby równomiernie dzielone na każdy wykorzystany w produkcie patent. By nie było problemów z oszustwami, zamiast ceny detalicznej, można by zastosować cenę, z jaką coś sprzedaje producent. Obie opcje mają swoje wady.

Przypuśćmy, że wydaję produkt, w którym zastosowałem patent A autora B, patenty C i D, autora E i patent F autora G. Z autorem G dochodzę do porozumienia, podpisuję umowę zezwalającą mi wykorzystać jego patenty na lepszych warunkach niż licencja ustawowa (jednorazowa wpłata na rzecz autora). Zgłaszam, że produkt wykorzystuje patenty A, C i D. Teraz 10% od sprzedaży idzie do specjalnej organizacji, która autorowi B daje 1/3, a autorowi E 2/3.

Pomysł trzeba dopracować. Jednak się robi off-topic. Ochrona autora mogłaby trwać dożywotnio, gdyż i tak licencja ustawowa spowodowałaby,  że postęp nie bylby ograniczany.

Zrobił się mały off-topic.
avatar
Lexor: PS. Wydaje mi się, że ciężko Ci jest stawiać na jednej półce wytwory materialne (typu papierowa książka) i "pseudomaterialne" (typu oprogramowanie). To że jednego można dotknąć a drugiego nie, to że powielenie jednego kosztuje a drugiego w zasadzie nie, nie oznacza że między nimi nie ma znaku równości i że nie powinny być traktowane na takich samych zasadach.
Moim zdaniem, powinny być traktowane na takich samych zasadach, więc prawo do powielania powinno być odebrane, za to prawo do modyfikacji, odsprzedaży, wykorzystania w dowolnym celu i w dowolnych okolicznościach, a także do wydzierżawienia/pożyczenia powinny być niezbywalne.
avatar
SirXan: Nie wiem, kiedy to dodali, ale The Last Door: Collector's Edition jest od niedawna po polsku. :)

https://www.gog.com/game/last_door_collectors_edition_the
Według changelogu The Last Door Collector's Edition jest po polsku od 23 maja 2017 roku, więc wcale nie tak "od niedawna" ;)
Z okazji promocji Made in Poland dodaliśmy kilka polskich lokalizacji:

- Broken Sword 4: The Angel of Death (Secrets of the Ark)
- Lionheart: Legacy of the Crusader
- Robin Hood: The Legend of Sherwood
- The Longest Journey
- Painkiller Black Edition

Zerknijcie też na: stronę promocji
avatar
oxina: Z okazji promocji Made in Poland dodaliśmy kilka polskich lokalizacji:

- Broken Sword 4: The Angel of Death (Secrets of the Ark)
- Lionheart: Legacy of the Crusader
- Robin Hood: The Legend of Sherwood
- The Longest Journey
- Painkiller Black Edition

Zerknijcie też na: stronę promocji
Fajnie, Lionhearta miałem ograć w niedługim czasie, więc polska wersja będzie, jak znalazł. :)

PS Nie domknęliście taga z linkiem w newsie o promocji (w samym wstępie): https://www.gog.com/news/bpolskie_gry_do_90_taniej_na_gogcom_call_of_juarez_i_lords_of_the_fallen_debiutuja_w_wersji_bez_drmb.
poprawione :)
avatar
oxina: poprawione :)
Skoro tutaj został podjęty temat nowej promocji, to dopiszę, że link z newsa do forum (skomentuj) zawiera błąd i wyskakuje błąd "404".

O 12 z minutami pojawił się post na forum ogólnym (polskie) informujący o promocji. Na stronie głównej go jeszcze nie było. Po kilku minutach pojawił się news w aktualnościach o promocji i wtedy zniknął post z forum, a przez "skomentuj" trafiamy na błąd "404".

Może kolejność wydarzeń Wam pomoże w ustalaniu przyczyn.

Niedawno "zabezpieczyłem" sobie spolszczenie do Robin Hooda, a tu taka niespodzianka i nie będę musiał z niego skorzystać. Zakup pozostałych gier rozważałem i zawsze wymówką był brak spolszczenia, teraz odpada mi ten argument... zobaczymy, ale szerszego offtopu nie chcę tu robić.
Post edited November 05, 2018 by topolla
avatar
oxina: Z okazji promocji Made in Poland dodaliśmy kilka polskich lokalizacji:

- Broken Sword 4: The Angel of Death (Secrets of the Ark)
- Lionheart: Legacy of the Crusader
- Robin Hood: The Legend of Sherwood
- The Longest Journey
- Painkiller Black Edition

Zerknijcie też na: stronę promocji
Super. Dzięki za lokalizację do Robin Hooda. :)
avatar
oxina: Z okazji promocji Made in Poland dodaliśmy kilka polskich lokalizacji:
- Robin Hood: The Legend of Sherwood
Czy ktokolwiek Wam mówił już, że jesteście najlepsi? ;)
avatar
oxina: Z okazji promocji Made in Poland dodaliśmy kilka polskich lokalizacji:
- Robin Hood: The Legend of Sherwood
avatar
Szkodnix: Czy ktokolwiek Wam mówił już, że jesteście najlepsi? ;)
:) Dzięki za miłe słowa!
avatar
oxina: Z okazji promocji Made in Poland dodaliśmy kilka polskich lokalizacji:
- Broken Sword 4: The Angel of Death (Secrets of the Ark)
- Lionheart: Legacy of the Crusader
- Robin Hood: The Legend of Sherwood
- The Longest Journey
- Painkiller Black Edition
Ekstra wiadomość! Trafiłem gdzieś na zewnątrz i przeszedłem tu, żeby powiedzieć wielkie dzięki!
Robina mam, wyobraźcie sobie, że nie grałem i bardzo chętnie zagram w polską wersję, wiele o niej słyszałem ;) Podobnie Lionheart. Grałem, nie ukończyłem, polska wersja zwiększa szansę, że wrócę do niej.
avatar
oxina:
Miło słyszeć o aktualizacjach :)

PS. od dłuższego czasu nie działa na stronie Account opcja filtrowania gier po języku.
Wyświetla się pusta lista dla wybranego języka innego niż angielski.
W odpowiedzi JSON nie ma pola "language" z wartością, więc trudno jest to obejść lokalnie.
Attachments:
Post edited November 06, 2018 by erbello
avatar
oxina: Z okazji promocji Made in Poland dodaliśmy kilka polskich lokalizacji:

- Broken Sword 4: The Angel of Death (Secrets of the Ark)
- Lionheart: Legacy of the Crusader
- Robin Hood: The Legend of Sherwood
- The Longest Journey
- Painkiller Black Edition

Zerknijcie też na: stronę promocji
Super, aż 3 które chciałem, jeszcze Sacrifice i Warlords Battlecry i będę w siódmym niebie :P
Piątkowy news ^^

Heroes of Might and Magic® 3: Complete, Heroes of Might and Magic® 4: Complete oraz Heroes of Might and Magic® 5: Bundle od dziś dostępne w polskiej wersji językowej! :)
avatar
oxina: Piątkowy news ^^

Heroes of Might and Magic® 3: Complete, Heroes of Might and Magic® 4: Complete oraz Heroes of Might and Magic® 5: Bundle od dziś dostępne w polskiej wersji językowej! :)
Cool. Cool cool cool. :)
Post edited November 09, 2018 by mihuk