It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
avatar
Ilona: Heroes 3 też się zawiesza.
avatar
Lexor: To trochę niepokojąca wiadomość - czy te zwiechy występują w jakichś konkretnych momentach? Czy można im jakoś przeciwdziałać? Jak sie objawiają (czy to kwestia jedynie procesu czy też zwiechy całego PC)? Czy są powtarzalne (tzn. wczytujemy poprzedni zapis, dochodzimy do tego samego momentu i znowu czy nie)?
Jak pamiętam, któreś konkretne misje z którejś kampanii Odrodzenia Erathii wywalają się tzn. w ogóle nie da się ich przejść, ale to problem wersji wydania ogólnie Gold Edition, czyli także wersji z GOGa. Kiedyś czytałem, że idzie to naprawić jakimś patchem czy zmianą ustawień w Windach, ale potem odechciało mi się dalszego grania więc tego nie robiłem. Poza tym HoMM 3 działa dobrze. Za to Windowsowa wersja Herosów dwójki ta z GOGa działa jakoś dziwnie, na mapie świata bohater chodzi wolniej i dość często wywala grę w losowych momentach, więc najlepiej sejwować co chwilę. Także antywirus potrafi wykryć plik .exe jako heurestyk i obstawiam, że to przez antywirus wywala grę. Natomiast oryginalna polska wersja windowsowa z płytki, którą posiadam działa cacy bez żadnych problemów.
avatar
wsn: ale to problem wersji wydania ogólnie Gold Edition, czyli także wersji z GOGa
Zajrzałem jeszcze raz do mojego katalogu i na GOGu HoMM 3 są w wersji Complete, nie Gold. Grałem już w angielską wersję HoMM 3 Complete (ale "kupioną w pudełku", nie z GOGa) i nie pamiętam takich problemów jakie opisujesz.
avatar
Unitra: Chyba wszystkie wydania starszych klasyków w sklepie GOG, śmigają perfekcyjnie na współczesnych systemach i komputerach, więc można kupować nieomal w ciemno.
avatar
Ilona: Niestety nie jest tak do końca. np. polska wersja Neverwinter Nights z GOG nie ma ostatniego patcha, trzeba dogrywać patch z gram.pl, przerywniki wideo się nie wyświetlają i potrafi się zawiesić. Heroes 3 też się zawiesza.
To trochę martwiąca wiadomość, bo sądziłem, że wersja cyfrowa jest pozbawiona tego błędu.

Jeżeli chodzi o zawieszanie się wersji pudełkowej, to występowało tam losowo. Zapisywanie systematycznie postępu w grze, potrafiło tę niedogodność zneutralizować.
avatar
wsn: ale to problem wersji wydania ogólnie Gold Edition, czyli także wersji z GOGa
avatar
Lexor: Zajrzałem jeszcze raz do mojego katalogu i na GOGu HoMM 3 są w wersji Complete, nie Gold. Grałem już w angielską wersję HoMM 3 Complete (ale "kupioną w pudełku", nie z GOGa) i nie pamiętam takich problemów jakie opisujesz.
Przepraszam, może się pomyliłem (z nazwą na pewno, bo chodziło mi o Complete), bo bawiłem się tą grą z 3 lata temu, bardzo prawdopodobne, że błąd ten był tylko w polskiej wersji właśnie Complete. Wpisałem w wujka i znalazłem taki o to problem i o ten problem dokładnie mi chodziło, że pewne kampanie nie działały. Zamieszczam linka

https://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=57&p=4081
avatar
wsn: Przepraszam, może się pomyliłem (z nazwą na pewno, bo chodziło mi o Complete), bo bawiłem się tą grą z 3 lata temu, bardzo prawdopodobne, że błąd ten był tylko w polskiej wersji właśnie Complete. Wpisałem w wujka i znalazłem taki o to problem i o ten problem dokładnie mi chodziło, że pewne kampanie nie działały. Zamieszczam linka

https://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=57&p=4081
O ile dobrze rozumiem z podanego linku, to "Złota edycja" jest polską nazwą na "Complete" - próbowałem coś znaleźć podobnego na forach obcojęzycznych dot. "Complete" i nic - moze to jakiś feler wersji PL? Jak pisałem, teraz trudno mi to ocenić, bo ja nie grałem w HoMM3 na czyms nowszym niż WinXP.
Post edited 4 days ago by Lexor