It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Spółka Blizzard Entertainment nawiązała współpracę z platformą GOG.COM, aby ponownie udostępnić graczom klasyczne gry Blizzarda. Jako pierwsze do sprzedaży trafia Diablo®, legendarna fabularna gra akcji z 1996 r. To dzięki niej gracze poznali mroczny świat Sanktuarium, który postawił przed nimi wiele satysfakcjonujących wyzwań.

Oryginalne Diablo® trafia po raz pierwszy do dystrybucji cyfrowej na platformie GOG.COM. Gracze, którzy pragną odtworzyć autentyczne wspomnienia sprzed ponad 20 lat, mogą zagrać tak, jak w 1996 r. – w oryginalnej grafice SVGA przy 20 klatkach animacji na sekundę, łącząc się ze znajomymi poprzez klasyczną wersję serwisu sieciowego Battle.net®.

Blizzard nawiązał również współpracę z GOG.com, aby stworzyć zaktualizowaną wersję gry, która zapewnia zgodność z systemem Windows 10 oraz zawiera szereg poprawek błędów. Gracze mogą wybrać preferowaną wersję gry w programie startowym.
avatar
gregario: Pierwsze Diablo jest wg mnie najlepsze właśnie z uwagi na ten mroczny klimat, który powinien być w tego typu horrorze. W dwójce strasznie mi go brakowało, ale przynajmniej gra miała inne zalety. Trójka pod wględem klimatu jest natomiast... dość daleka od oryginału ;)
avatar
Sarafan: Trójka jest cukierkowa zarówno w porównaniu do jedynki jak i dwójki. D2 przy niej to czysty mrok. ;) Ale taki Blizzard objął kierunek artystyczny. Gry w takiej stylistyce są bardzo popularne. Wystarczy spojrzeć na sukces Fortnite'a. Przebił o kilka wysokości PUBG'a, który jest utrzymany w stylu nawiązującym silnie do rzeczywistości. Oczywiście trzeba brać pod uwagę, że ten drugi jest płatny, ale nie tylko tutaj doszukiwałbym się przyczyn przegranej z Fortnitem.
Mnie się Diablo 3 też podobało. Tak samo jak podobają mi się "stare" Tomb Raidery od Core Design i "nowe", które bardziej przypominają serię Uncharted. Mało jest tytułów, które są bardzo złe w moim odczuciu.
avatar
Sebatrox: Mnie się Diablo 3 też podobało. Tak samo jak podobają mi się "stare" Tomb Raidery od Core Design i "nowe", które bardziej przypominają serię Uncharted. Mało jest tytułów, które są bardzo złe w moim odczuciu.
Nigdzie nie napisałem, że D3 mi się podobało. :)
avatar
Sebatrox: Mnie się Diablo 3 też podobało. Tak samo jak podobają mi się "stare" Tomb Raidery od Core Design i "nowe", które bardziej przypominają serię Uncharted. Mało jest tytułów, które są bardzo złe w moim odczuciu.
avatar
Sarafan: Nigdzie nie napisałem, że D3 mi się podobało. :)
Przecież nawet nie miałem Ciebie na myśli. Pisałem w kontekście osób, które dobrze się bawiły w tę produkcję.
avatar
sqranysa: battle.net nie działa
BN działa trzeba klika razy próbowac u mnie w 90% za drugim logowaiem nie mam juz info o portach i mozna zakladac gry.
Mam inne pytanie tachniczne zainstalowalem Diabła na 2 kompach na jednym mi wersje clasic ładnie rozciaga na cały ekran na drugim gra sie w ramce takiej udajacej 640x480 co zmienic zeby zawsze bylo rozciągniete bo lepiej sie prezentuje ??
Post edited March 10, 2019 by Viarus
nie działa battle.net !!!
A czy wersja jest po polsku ?
avatar
Heurystyk: A czy wersja jest po polsku ?
Nie, tylko po angielsku.
avatar
Sarafan: Trójka jest cukierkowa zarówno w porównaniu do jedynki jak i dwójki. D2 przy niej to czysty mrok. ;) Ale taki Blizzard objął kierunek artystyczny. Gry w takiej stylistyce są bardzo popularne.
Cóż poradzić. Pamiętam nawet, że były materiały pokazujące D3 w trochę ciemniejszej stylistyce i to chyba jeszcze przed premierą. Gra wyglądała bardziej klimatycznie od ostatecznej wersji, ale pozycja pierwszego Diablo w tej kwestii nie była ani przez moment zagrożona ;) Oczywiście nie mam nic do gier w jasnej, pastelowej stylistyce, tylko czuję pewien niesmak, kiedy taką grę robi się z mrocznego, krwawego, klimatycznego horroru, którym pierwotnie był Diablo.
avatar
Heurystyk: A czy wersja jest po polsku ?
Diablo jest po angielsku. Zresztą z tego co pamiętam pierwsze Diablo nigdy nie miało polskiej wersji językowej.
Post edited March 11, 2019 by gregario
avatar
gregario: Cóż poradzić. Pamiętam nawet, że były materiały pokazujące D3 w trochę ciemniejszej stylistyce i to chyba jeszcze przed premierą. Gra wyglądała bardziej klimatycznie od ostatecznej wersji, ale pozycja pierwszego Diablo w tej kwestii nie była ani przez moment zagrożona ;) Oczywiście nie mam nic do gier w jasnej, pastelowej stylistyce, tylko czuję pewien niesmak, kiedy taką grę robi się z mrocznego, krwawego, klimatycznego horroru, którym pierwotnie był Diablo.
Trudno mi sobie przypomnieć serię, w której doszłoby do tak radykalnej zmiany stylistyki na przestrzeni kolejnych części. Myślę, że to się mocno wiąże z targetem tego kierunku artystycznego. Bardziej cukierkowa grafika powinna przypaść do gustu młodszym odbiorcom. Ogólnie jest to zgodne z obowiązującymi trendami w przypadku produkcji wysokobudżetowych. Taki Fortnite czy Overwatch święcą triumfy, a w Quake Champions gra bardzo ograniczona liczba osób. Trudno się dziwić, że developerzy idą za takimi trendami.
Prawdziwa magia! Lepszej niespodzianki GOG nie mógł zrobić Diablo fanom! Do kolekcji brakowało mi tylko 1 no i proszę! Świetny mroczny klimat, super ścieżka dźwiękowa, aż ciary przechodzą jak po tylu latach się wróciło do Diabełka. Chociaż za młodu gra wydawała się o wiele wiele dłuższa, a tym czasem skończyłem ją Wojownikiem w ok 7h więc minęło raz dwa. No nic teraz trzeba zaczął Łotrzycą a na końcu Magiem. THX GOG za powrót to lat młodości!
Post edited March 11, 2019 by lukaspat
avatar
Sarafan: Trudno mi sobie przypomnieć serię, w której doszłoby do tak radykalnej zmiany stylistyki na przestrzeni kolejnych części.
Mnie nie musisz przekonywać, bo nie jestem naiwny i wiem po co się takie zmiany wprowadza - wyłącznie dla większej kasy. Otwarcie się na nowe grupy graczy przekłada się na wyższe słupki sprzedaży. Smutne jest to, że firma chcąca dotrzeć do np. "niedzielnych graczy" zamiast stworzyć nową markę dedykowaną tej grupie, dostosowuje starą markę pod nich. Działając w ten sposób nie zadowoli się nikogo. Wkurzy się starych i oddanych fanów serii, a nowi gracze pograją trochę i bez żadnych skrupułów po pewnym czasie odejdą. Tak by właśnie skończył jasny Quake Champions - gra dla nikogo. Zresztą, dobrym przykładem jak kończy się głupie podążanie za modą i ślepa chęć dotarcia do jak największej liczby graczy jest WH40k Dawn of War 3. Nie życzę nikomu źle, ale jakby Diablo 4 miało kontynuować ewolucję serii (w tym samym kierunku co D3), to życzę Blizzardowi aby się na tej grze przejechał. Może jakby ta gra została tak "doceniona" jak Fallout 76, to coś by do Blizzarda dotarło. Chociaż akurat Bethesda ze swojej porażki pewnie nie wyciągnie żadnych wniosków i dalej będzie maltretować Fallouty ;)
avatar
lukaspat: Świetny mroczny klimat, super ścieżka dźwiękowa, aż ciary przechodzą jak po tylu latach się wróciło do Diabełka.
Ahhh, ten niezapomniany motyw muzyczny z Tristram - prosty, ale jak bardzo klimatyczny :)
Udało sie komuś odpalić battle.net?? Bo u mnie wyskskuje że mam starą wersje, mam pobrać nową po czym mi restuje gre i tak od począdku .
Ale niespodzianka Diablo na GOGu :)
Mam battle.net i działa mi wszystko - nie bede dublował (choć kto wie)
Ja nie mogę grać przez Battleneta. Wyskakuje komunikat, żebym odblokował port 6112. Próbowałem to robić wg. poradnika na BN czyli odblokowanie tego portu w zaporze systemu. Próbowałem w routerze. Wyłączyłem zaporę, wyłączyłem antywirusa i nic to nie dało.
Dodam tylko, że w Diablo II czy Starcrafta I i II normalnie mi łączy się z BN i mogę grać normalnie :/
W sprawie wsparcia technicznego związanego z logowaniem do Battle.net, musimy Was przekierować do działu obsługi klienta Blizzarda.