It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Spółka Blizzard Entertainment nawiązała współpracę z platformą GOG.COM, aby ponownie udostępnić graczom klasyczne gry Blizzarda. Jako pierwsze do sprzedaży trafia Diablo®, legendarna fabularna gra akcji z 1996 r. To dzięki niej gracze poznali mroczny świat Sanktuarium, który postawił przed nimi wiele satysfakcjonujących wyzwań.

Oryginalne Diablo® trafia po raz pierwszy do dystrybucji cyfrowej na platformie GOG.COM. Gracze, którzy pragną odtworzyć autentyczne wspomnienia sprzed ponad 20 lat, mogą zagrać tak, jak w 1996 r. – w oryginalnej grafice SVGA przy 20 klatkach animacji na sekundę, łącząc się ze znajomymi poprzez klasyczną wersję serwisu sieciowego Battle.net®.

Blizzard nawiązał również współpracę z GOG.com, aby stworzyć zaktualizowaną wersję gry, która zapewnia zgodność z systemem Windows 10 oraz zawiera szereg poprawek błędów. Gracze mogą wybrać preferowaną wersję gry w programie startowym.
avatar
Aracnan: Zainstalowałem Diablo, wrzuciłem Belzebuba i ... odpala się tylko w oknie bez możliwości włączenia na pełny ekran.
Odinstalowałem i powtórzyłem procedurę, dalej włącza się tylko w oknie.
avatar
ponczo_: Sprawdzałeś może czy problem występuje również bez zainstalowanego Belzebuba?
Diablo samo w sobie działa bez zarzutów.
avatar
fishman_84: To teraz pytanie za 100 punktów - czy legalne będzie wobec premiery Diablo 1 na GOGu, instalowanie na te wersję modyfikacji Belzebub? Nie wydaje mi się, żeby to było legalne. Ale Diablo 1 zakupione :) Czekam Na Warcrafta 1 i 2
avatar
inox: Hej, jak najbardziej legalne, testowaliśmy nawet czy Belzebub poprawnie działa z naszą wersją - działa ;)
Po prawdzie, to trochę mnie uspokoiliście. Oczywiście powalczę na oryginalnej wersji gry, tudzież na podrasowanej przez Was oryginalnej wersji gry, ale mod na pewno pójdzie w ruch. Płytkę miałem, i mam dalej, ale nie nadaje się do użytku... mój napęd płyt zresztą też się już nie nadaje do użytku :D Dla Diabli 1 założyłem w końcu konto, i czekam na Warcrafty :) A fanom Diablo 1 życzę następnych godzin, dni, tygodni, miesięcy, i lat przegranych w ten nieśmiertelny tytuł :) Bawmy się następne 20 lat w te grę - Dziękuję GOG.COM :) Nad dodatkiem płakać nie będę, czas pokaże co się uda w tej sprawie "ugrać" Pozdrawiam :)
Post edited March 08, 2019 by fishman_84
avatar
fishman_84: To teraz pytanie za 100 punktów - czy legalne będzie wobec premiery Diablo 1 na GOGu, instalowanie na te wersję modyfikacji Belzebub? Nie wydaje mi się, żeby to było legalne. Ale Diablo 1 zakupione :) Czekam Na Warcrafta 1 i 2
avatar
inox: Hej, jak najbardziej legalne, testowaliśmy nawet czy Belzebub poprawnie działa z naszą wersją - działa ;)
A testowaliscie czy oryginalne Hellfire też działa z GOGową wersją?
Mam pytanie czy ktoś gra na battlenecie??
Ustawiłem porty ale niesttey dlaej mam problem z połaczeniem
Na jakiej zasadzie działa zmiana rozdzielczosci w ustawieniach przed odpaleniem gry?

ustawiam full hd lub 4K odpalam gre i gra jest w proporcjach 4:3 kwadrat i mam wrazenie ze dalej w rozdzielczosci 640x480


już chyba wiem co jest nie tak

w tym luncherze dodanym przed uruchomieniem gry gdzie mozemy wybrac miedzy diablo classic i diablo + ustawienia

moim zdaniem sa zamienione nazwy

tam gdzie powinno byc diablo -> jest diablo classic

i diablo classic -> diablo

odpalajac konfiguracja rozdzielczosci i ustawiajac dowolna np full HD -> odpalam diablo z opcja wysokiej rozdzielczosci i nic dalej 640x480

odpalam diablo stare i mam ladnie rozciagniety odbraz do proporcji ekany 16:9/10
Post edited March 08, 2019 by rav85
Po prostu nadal nie mogę uwierzyć! Grę oczywiście już zakupiłem. Ale szok niesamowity. Gratulacje dla Blizzard i GOG!
ŚWIETNIE!!! Cieszę się, że z roku na rok coraz więcej klasyków z naszego dzieciństwa pojawia się w cyfrowej dystrybucji. Liczę na to, że uda wam się kiedyś dogadać z EA w sprawie serii The Sims 1 i 2 oraz z Rockstar Games w sprawie serii GTA (łącznie z piątką), trylogii Max Payne oraz Red Dead Redemption 1 i 2 (jeśli pojawią się kiedyś na PC).
Świetna wiadomość! Pierwsze Diablo to najlepsza gra z całej serii.
avatar
gregario: Świetna wiadomość! Pierwsze Diablo to najlepsza gra z całej serii.
Dwójeczka lepsza, ale jedynka ma niepowtarzalny klimat. :) W dzisiejszych czasach głównie indyki sięgają po mroczniejszą stylistykę.
NIE DZIAŁA BATTLENET
Dział w win 10 ale co mi po grze na 1 gracza?
Jest opcja uruchomienia battlenet w wersji clasic ale zgłasza problwm portu UDP 6112, a firewall wyłączony.
Wydałem pieniądze i mam produkt niezgodny z opisem.
U mnie pierwsza opcja launchera (Diablo) jak najbardziej działa. Za to druga z dostępem do Battle.net (Diablo Classic) tylko zmienia na chwilę rozdzielczość pulpitu na 640x480, po czym wraca do pulpitu, nie uruchamia się gra.
avatar
Nexusslw: NIE DZIAŁA BATTLENET
Dział w win 10 ale co mi po grze na 1 gracza?
Jest opcja uruchomienia battlenet w wersji clasic ale zgłasza problwm portu UDP 6112, a firewall wyłączony.
Wydałem pieniądze i mam produkt niezgodny z opisem.
O ile się orientuję musisz skonfigurować porty w ruterze. Najlepiej jednak skontaktuj się bezpośrednio z supportem: https://support.gog.com/hc/pl. Działają dosyć sprawnie, więc szybko powinieneś otrzymać pomoc.

P.S.
Do ekipy GOG-a dodajcie może na forum informację jak dokonać konfiguracji rutera, ponieważ z tego co widzę jest to dość powszechny problem.
Post edited March 09, 2019 by ghost7820
avatar
Sarafan: Dwójeczka lepsza, ale jedynka ma niepowtarzalny klimat. :) W dzisiejszych czasach głównie indyki sięgają po mroczniejszą stylistykę.
Pierwsze Diablo jest wg mnie najlepsze właśnie z uwagi na ten mroczny klimat, który powinien być w tego typu horrorze. W dwójce strasznie mi go brakowało, ale przynajmniej gra miała inne zalety. Trójka pod wględem klimatu jest natomiast... dość daleka od oryginału ;)
battle.net nie działa
avatar
gregario: Pierwsze Diablo jest wg mnie najlepsze właśnie z uwagi na ten mroczny klimat, który powinien być w tego typu horrorze. W dwójce strasznie mi go brakowało, ale przynajmniej gra miała inne zalety. Trójka pod wględem klimatu jest natomiast... dość daleka od oryginału ;)
Trójka jest cukierkowa zarówno w porównaniu do jedynki jak i dwójki. D2 przy niej to czysty mrok. ;) Ale taki Blizzard objął kierunek artystyczny. Gry w takiej stylistyce są bardzo popularne. Wystarczy spojrzeć na sukces Fortnite'a. Przebił o kilka wysokości PUBG'a, który jest utrzymany w stylu nawiązującym silnie do rzeczywistości. Oczywiście trzeba brać pod uwagę, że ten drugi jest płatny, ale nie tylko tutaj doszukiwałbym się przyczyn przegranej z Fortnitem.