It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Zostań astronautą, który budzi się z krionicznego snu w odległym i nieznanym miejscu galaktyki. Out There: Ω Edition już dostępne na GOG.COM. Ta wielokrotnie nagradzana gra o eksploracji kosmosu łączy w sobie elementy roguelike, zarządzania zasobami i interaktywnej fikcji. Będziesz musiał przetrwać, majstrując przy swoim statku tym, co uda ci się zebrać w wrogiej przestrzeni kosmicznej.

Jeśli wciąż masz ochotę na więcej kosmicznych przygód, nie będziesz musiał długo czekać, ponieważ kontynuacja gry, Out There: Oceans of Time, zawita wkrótce na GOG.COM!

Kochasz gry tak, jak my? Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymywać nowości, powiadomienia o premierach oraz wyjątkowe zniżki. Przejdź do sekcji „Prywatność i ustawienia” na swoim koncie GOG.COM, aby dołączyć już teraz!
Ile ja się w to ograłem na komórce... :) Świetna gra. Myślę, że i na PC się sprawdzi. Polecam gorąco!
avatar
Sarafan: ...
Tak gatunkowo/gameplay'owo – to co to właściwie jest?
Wygląda jak coś a la FTL. Raczej nie dla mnie, choć za 8 zł...
Jesteś rozbitkiem w kosmosie (w czasie hibernacji wyniosło cię gdzieś w nieznaną przestrzeń). By wrócić "do żywych" skaczesz statkiem do kolejnych układów gwiezdnych. Tam możesz coś znaleźć / spotkać (obcych).
Gameplay to gromadzenie zasobów i zarządzanie nimi, budowa i doposażanie statku kosmicznego (możesz się przesiąść na nowo odkryte jednostki też), interakcja ze spotkanymi obcymi.
Przebój urządzeń mobilnych, z prostą grafiką, bez dynamicznych szaleństw (zarządzanie turowe), więc technicznie z przeniesieniem na PC pewnie nie było kłopotu.
avatar
ciemnogrodzianin: Tak gatunkowo/gameplay'owo – to co to właściwie jest?
Rogalik. Zostajesz wyrzucony w odległe miejsce galaktyki i musisz dotrzeć do określonego punktu, ale to nie będzie takie proste. :) Ogólnie motyw podróży statkiem jest wspólny z FTL, ale na tym podobieństwa raczej się kończą. Tutaj bowiem nie ma walki, a sama podróż opiera się na eksploracji planet, które spotyka się po drodze. Jak na roguelike’a przystało, gra charakteryzuje się dosyć wysokim poziomem trudności i sukces można odnieść tylko przy dużej dozie szczęścia. Jeśli zatem nie lubisz RNG w tego typu grach, to możesz spokojnie sobie odpuścić. W przeciwnym wypadku gorąco polecam. :)
Ja tą grę mam już ponad rok na Humble... aczkolwiek jestem trochę zaskoczony pojawieniem się jej tutaj.

A tak w ogóle to czekam jeszcze na pojawienie się takich gier, jak The Binding of Isaac Rebirth/Afterbirth++, Endless Space 1/2, Subnautica i Skyrim'a.

No dobra, akurat w pojawienie się tych dwóch ostatnich na GOGu to zwątpiłem....
Dzięki za opinię. Po zerknięciu na gameplay odnoszę wrażenie, że faktycznie nie jest to rozrywka dla każdego. Fajny klimat i przy dobrym zbalansowaniu losowych elementów może to być wciągające, ale w sumie wygląda jak taki trochę zjadacz czasu bez poczucia progresu i sensownego "story"...
Jest kilka cywilizacji obcych, z którymi interakcja tworzy interesującą (acz nie rozbudowaną) historię i wpływa na zakończenie gry - jeśli uda się wrócić do macierzystego obszaru kosmosu. Ale na to trzeba wiele cierpliwości, czytaj: wielu prób.