It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Przygotuj się na wciągającą historię osadzoną w popularnym średniowiecznym świecie fantasy. RPG Drakensang już dostępny na GOG.COM. Przeżyj ekscytującą historię w ramach ogromnej kampanii obejmującej liczne zadania główne i poboczne i weź udział w intensywnej walce taktycznej!

Do 2 grudnia 2020, do godziny 15:00, Drakensang będzie dostępny na GOG.COM z 75% zniżką!

Kochasz gry tak, jak my? Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymywać nowości, powiadomienia o premierach oraz wyjątkowe zniżki. Przejdź do sekcji „Prywatność i ustawienia” na swoim koncie GOG.COM, aby dołączyć już teraz!
YES! YES! YES! W moim ulubionym sklepie z grami wreszcie pojawiła się jedna z TOP10 gier, na które najbardziej czekałem, aż się w nim pojawią. Z mojej perspektywy listopad 2020 roku na GOG.com już teraz uznaję za udany.
Oczywiście z niecierpliwością czekam również na pojawienie się drugiej części.
Trochę zakurzony tytuł, ale przed renesansem "klasycznych" erpegów z kickstartera kiedy na rynku była totalna posucha w tym temacie sporo dobrego się o tej grze słyszało. Druga część ponoć lepsza, więc mam nadzieję, że też się pojawi.
Ciekawe tylko jak te gry wypadają dzisiaj, w porównaniu do takich Pillarsów, Divinity, Pathfinderów itp.
avatar
ssling: Ciekawe tylko jak te gry wypadają dzisiaj, w porównaniu do takich Pillarsów, Divinity, Pathfinderów itp.
Pod względem grafiki zestarzały się znacznie bardziej niż starzeją się wspomniane gry. Gameplayowo nadal wypadają jednak bardzo dobrze. Zresztą to w znaczniej mierze zasługa bardzo dobrej adaptacji The Dark Eye. Fajnie, że gra tutaj trafiła, ale szkoda, że to kolejna produkcja bez spolszczenia. Mam jednak obie części na płytce w najnowszej wersji, więc raczej sobie odpuszczę zakup, tym bardziej, że drugiej części tutaj nie ma. Może kiedyś. :)
Czy The Dark Eye i The River of Time to są osobne dodatki do Drakensang?
Dostępne jest spolszczenie do tych dwóch tytułów (wersja Steam).
Post edited November 25, 2020 by comendante77
avatar
comendante77: Czy The Dark Eye i The River of Time to są osobne dodatki do Drakensang?
Dostepne jest spolszczenie do tych dwóch tytułów (wersja Steam).
The Dark Eye to jest o ile się nie mylę właśnie ta gra, a River of Time to sequel.
cenzura
Post edited March 06, 2022 by Leuu
Kiedys w to grałem i wspominam miło. Ciekaw jestem jak to wizualnie teraz wyglada. Czy bardzo sie zestarzalo? Sa do tego jakies mody ooprawiajace grafike?
Może grafiki Drakensang trochę zestarzały się, ale nadal są bardzo miłe dla oka. Zwłaszcza, że widok krajobrazu w Drakensang 2 na start zachwyca. Nadal się bronią do dzisiaj.

P.S. Używam monitor 23 cali i 1920x1080. Jak ktoś ma wyższe rozdzielczości, to może odczuć pewne niekorzyści.
Post edited November 26, 2020 by SirXan
Grrrr. GOG znów to zrobił :/
Znwów wydał grę która wcześniej była u nas wydana po polsku a wersja GOGowa nie ma polskiego :(
Nie to że przestanę lubić GOG (choć może kiedyś się do tego zmuszę :) ) ale do jasnej anielki, dlaczego "odwalacie" takie $%^#%#&^$$!!!!
Nie znałem tej gry wcześniej, ale z tego co poczytałem i pooglądałem na YT, to wygląda że gra jest MEGA. Całe szczęście można ją jeszcze kupić nowiutką w folii za niewielkie pieniądze w wersji DVD i po polsku.
Grrr
cenzura
Post edited March 06, 2022 by Leuu
No ja też mocno nie lubię jak płyta musi być w napędzie podczas grania. Ale większość takich przypadków udaje się obejść poprzez zrobienie obrazu płyty i zamontowanie takiego obrazu (ja od dawna mam Linuksa, więc nie wiem czy takie coś przejdzie w Windowsie, ale strzelam że tak).
A Drakensang'a zamówiłem już w wersji DVD. Zobaczymy czy uda się grać w to bez płyty w napędzie.
Post edited November 26, 2020 by jury68000
Ja ogólnie wolę edycje cyfrowe (nawet z DRM) od konieczności wkładania za każdym razem płyty do napędu. Po prostu bywa to upierdliwe, a ja stałem się wygodny. ;) W przypadku Drakensanga przed zakupem powstrzymuje mnie brak spolszczenia (chociaż angielski to dla mnie nie problem, to bardzo lubię fantasy w języku polskim) oraz drugiej części. Choć cena, muszę przyznać, kusi. :)
avatar
jury68000: Całe szczęście można ją jeszcze kupić nowiutką w folii za niewielkie pieniądze w wersji DVD i po polsku.
avatar
Leuu: Kiedyś kupiłem, gra miała trochę irytujące zabezpieczenie. Musiała być oryginalna płyta w napędzie. Przestało mnie to irytować dopiero jak pożyczyłem gierkę i wróciła do mnie pęknięta płytka...ale za to mam jeszcze 80 stronicowy poradnik w języku polskim i "plakat":)
avatar
jury68000: No ja też mocno nie lubię jak płyta musi być w napędzie podczas grania. Ale większość takich przypadków udaje się obejść poprzez zrobienie obrazu płyty i zamontowanie takiego obrazu (ja od dawna mam Linuksa, więc nie wiem czy takie coś przejdzie w Windowsie, ale strzelam że tak).
A Drakensang'a zamówiłem już w wersji DVD. Zobaczymy czy uda się grać w to bez płyty w napędzie.
Może nie wiecie, ale Drakensang 1-2 wyszli jako pełne wersje dla czasopismo CD-Action i są wolne od DRM. Oczywiście są po polsku. Nie muszą być w napędzie, by móc grać. Oczywiście te gry ja mam i gram na Windows 10 (choć są pewne trudności z pełny ekranu). :)

Natomiast jeśli ktoś ma Windows 10 i nie może grać w Drakensang PL z powodu zabezpieczenie SecurROM, to wiedz, że istnieje specjalne łatki dla Win10, co umożliwiają obsługi płyty DVD z zabezpieczenie i grać.

Trzeba przyznać, że DRM to prawdziwa zmora dla uczciwe graczy. Same z nimi problemy. :/
Post edited November 26, 2020 by SirXan
cenzura
Post edited March 06, 2022 by Leuu