It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Informujemy, że w związku z decyzją dewelopera, gry Unreal Tournament 2004 Editor's Choice Edition, Unreal 2: The Awakening Special Edition, Unreal Tournament GOTY, and Unreal Gold zostaną usunięte z naszego katalogu w piątek, 23 grudnia, o godzinie 15:00.

Wszyscy, którzy zakupili którąś z powyższych gier przed wycofaniem, zachowają je w swojej bibliotece.
Co jest grane? takie klasyki? takie perełki? i ma ich tutaj zabraknąć :(

PS: Nie wierzę, nie!! to nie może być prawda, uszczypnijcie mnie ;)
Post edited December 20, 2022 by comendante77
Któż zrozumie politykę Epica? Może szykują jakiś remaster? Trudno jest usprawiedliwić zniknięcie gier głównie single player (Unreal Gold, Unreal 2), skoro problemem jest zakończenie wsparcia dla rozgrywki online. W dodatku większość z tych gier będzie działała za pośrednictwem prywatnych serwerów, chyba że te też planują odciąć za pomocą jakiejś poprawki do klienta... Ze Steama już zniknęły bez żadnego uprzedzenia. Jak ktoś jest zainteresowany, to przy dodaniu do koszyka więcej niż jednej z tych pozycji, otrzymuje się zniżkę -40%. Sam zakupiłem brakujące. Trochę drogo, bo we wcześniejszych promocjach były sporo tańsze, ale istnieje ryzyko, że gry już nigdy nie wrócą, więc warto mieć je w kolekcji.

Na otarcie łez dodam, że wkrótce prawdopodobnie zawita tutaj Unreal Tournament 3, który ma być ciągle wspierany. Gra ma mieć cross-play z innymi platformami i być darmowa. Tyle że nie mam pojęcia jak chcą przemycić tutaj Epic Online Services, więc może się okazać, że GOG-owa wersja UT3 nie wypali...
Post edited December 20, 2022 by Sarafan
avatar
comendante77: Co jest grane?
Chyba to: https://www.epicgames.com/site/en-US/news/epic-is-turning-off-online-services-and-servers-for-some-older-games
avatar
Sarafan: Tyle że nie mam pojęcia jak chcą przemycić tutaj Epic Online Services, więc może się okazać, że GOG-owa wersja UT3 nie wypali...
Już są tu gry, które to mają, na pewno remaster Saints Row 4.
avatar
ssling: Już są tu gry, które to mają, na pewno remaster Saints Row 4.
Znaczy się remaster Saints Row 3? To gra głównie single player, choć GOG deklarował swojego czasu otwartość na produkcje nastawione na multi, więc może rzeczywiście UT3 tu trafi. Nie chcę siać paniki, ale ja tak na wszelki wypadek planuję sobie zrobić kopie instalatorów całej serii Unreal na wypadek, gdyby Epicowi przyszło do głowy zrobić jakieś updaty blokujące dostęp do serwerów prywatnych. :) I nie, nie mam żadnych nieoficjalnych informacji na ten temat. To moja własna inicjatywa, tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś chciał coś majstrować przy starych grach.
Post edited December 20, 2022 by Sarafan
avatar
Sarafan: Znaczy się remaster Saints Row 3? To gra głównie single player, choć GOG deklarował swojego czasu otwartość na produkcje nastawione na multi, więc może rzeczywiście UT3 tu trafi.
https://www.gog.com/forum/general/original_version_of_saints_row_iv_removed_replaced_with_bad_remake_including_for_those_who_already/page1

Saints Row 4: Re-Elected, darmowy "upgrade" dla posiadaczy starego wydania. Tam jest jakieś multi.
avatar
Sarafan: Nie chcę siać paniki, ale ja tak na wszelki wypadek planuję sobie zrobić kopie instalatorów całej serii Unreal na wypadek, gdyby Epicowi przyszło do głowy zrobić jakieś updaty blokujące dostęp do serwerów prywatnych. :) I nie, nie mam żadnych nieoficjalnych informacji na ten temat. To moja własna inicjatywa, tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś chciał coś majstrować przy starych grach.
Jak widać z linka wyżej bardzo dobry pomysł, bo właśnie w przypadku SR4 nie ma już dostępu do starej wersji.
avatar
ssling: Jak widać z linka wyżej bardzo dobry pomysł, bo właśnie w przypadku SR4 nie ma już dostępu do starej wersji.
GOG niestety musi stosować się do decyzji wydawców. Zgadzam się jednak, że takie działania wydawców trudno pochwalać. A co do gier usuniętych ze sprzedaży, to przypominam, że zarówno Soul Reaver 1, jak i Metal Gear Solid 2 do dnia dzisiejszego nie wróciły na żadną platformę dystrybucji cyfrowej i mam wątpliwości, czy wrócą kiedykolwiek. Uważam, że jest rzeczą bardzo komfortową wiedzieć o usunięciu gier z katalogu na kilka dni przed dokonaniem się tego faktu. Dlatego nie ma się co zastanawiać, tylko brać. :) Jestem gotów się założyć, że Unreale trafią jutro na listę bestsellerów... ;)
Post edited December 20, 2022 by Sarafan
Starsi użytkownicy pewnie pamiętają.... dawno, dawno temu ;) był tutaj dostępny Duke Nukem 3d.
Co było powodem usunięcia gierki i czy jest szansa na powrót?
avatar
comendante77: Starsi użytkownicy pewnie pamiętają.... dawno, dawno temu ;) był tutaj dostępny Duke Nukem 3d.
Co było powodem usunięcia gierki i czy jest szansa na powrót?
Ano było, było. :D Zdaje się, że Duke zniknął z GOG-a koło 2015 lub 2016 roku, czyli na krótko przed wydaniem 20th Anniversary Edition, ale mogę się mylić. Dokładnych powodów zapewne nikt nie może ujawnić. Zresztą podejrzewam, że niekoniecznie GOG musi je znać. Po prostu wydawca wysyła żądanie usunięcia gry z katalogu i GOG musi się dostosować.
Post edited December 20, 2022 by Sarafan
avatar
Sarafan: (...) Jestem gotów się założyć, że Unreale trafią jutro na listę bestsellerów... ;)
Bingo!
Gry są teraz w promocji -80%.
Jak już całe mnóstwo ludzi zdążyło je kupić...

Brawo GOG!
avatar
KillingMoon: Jak już całe mnóstwo ludzi zdążyło je kupić...

Brawo GOG!
Skąd wiesz, że to wina GOGa? Może Epic w ogóle nie planował wyprzedaży i tylko dzięki GOGowi udało się zorganizować promocję w ostatniej chwili?
avatar
KillingMoon: Jak już całe mnóstwo ludzi zdążyło je kupić...

Brawo GOG!
avatar
InkPanther: Skąd wiesz, że to wina GOGa? Może Epic w ogóle nie planował wyprzedaży i tylko dzięki GOGowi udało się zorganizować promocję w ostatniej chwili?
Ci, którzy zakupili zaraz po wiadomości o wycofaniu z katalogu, są bardzo wdzięczni. Także Epicowi.