It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Tak mi sie marzy zeby na GOGu zaczely pojawiac sie gry MMO:).Infrastruktura jes,baza graczy jest.Tylko gier brakuje.Wtedy to juz calkowicie zrezygnowalbym ze Steama.Np takie Path o Exile mogloby sie pojawic,lub tez pare innych popularnych gierek.Co o tym sadzicie?
Nie widzę sensu. Na gogu są sprzedawane gry bez DRM , jak wyobrażasz sobie mmo bez DRM ?
Chyba, że miałaby to być gra od CDP RED w uniwersum Wiedźmina albo Cyberpunk dostępna na wyłączność tylko na gogu.

A poza tym to zdecydowana większość gier mmo na steam i tak instaluje zewnętrzne launchery , które równie dobrze można pobrać ze strony gry i pominąć cały ten steam.

No i kwestie modelu płatności , freemium, free to play, mikro transakcji i item shopów - społeczność graczy na GOGu tego po prostu nienawidzi.

gog to nie śmietnik steam i niech tak zostanie.
avatar
zielonymlotek: gog to nie śmietnik steam i niech tak zostanie.
Amen
mikrotransakcje sa przeciez w Gwincie.Moze byc gra fre to play bez klucza utrzymujaca sie z mikrotranzakcji.
DRM-Free MMO byłoby wtedy, gdyby był dostępny legalny emulator serwera, który sam mógłbyś sobie postawić - a to raczej mało realne ;)
Post edited December 04, 2017 by erbello
Wiecie technicznie to CD Projekt w pewnym sensie sam nadciągnął tę zasadę wydając Gwinta na GoGu. Ja osobiście byłbym bardzo za możliwością publikowania instalatorów i launcherów gier mmo na GoGu. Automatyczne logowanie do gry przez klienta połączonego z kontem steam, to turbo wygoda.

Na steamie ma to jednak sporą wadę, bo jeśli nie kupiliśmy podstawki do danej gry na platformie Gabena i gramy np. w takie ESO poza steam, to nie mamy możliwości zainstalowania i co za tym idzie automatycznego logowania do gry poprzez klienta steam.

Więc widzę tutaj kolejne pole do popisu i szansę na utarcia nosa konkurencji przez naszych kochanych rodaków! ;)
Post edited December 06, 2017 by Gremigobles
avatar
Gremigobles: Na steamie ma to jednak sporą wadę, bo jeśli nie kupiliśmy podstawki do danej gry na platformie Gabena i gramy np. w takie ESO poza steam, to nie mamy możliwości zainstalowania i co za tym idzie automatycznego logowania do gry poprzez klienta steam.
ESO + Steam to inna historia. Po prostu Bethesda z czystej chciwości wymyśliła, że nie da się przypisać istniejącego konta ESO do steam i jeśli chcesz mieć ich grę w bibliotece steam (bo chcesz ją odpalać przez steam) to musisz ją kupić ponownie i wtedy Ci połączą konta.

W praktyce właściwie jest to sztuczny wymóg, żeby sprzedać jak najwięcej . Podczas darmowego weekendu w ESO nie ma technicznych przeszkód, żeby połączyć swoje konta i logować się przez steam i wszystko działa. Tyle tylko, że jak się darmowy weekend skończy to gra znika z biblioteki steam i żeby móc nadal odpalać launcher betesdy ze steam zamiast tradycyjnie z pulpitu to musisz kupić ponownie to co już masz.
avatar
Gremigobles: Wiecie technicznie to CD Projekt w pewnym sensie sam nadciągnął tę zasadę wydając Gwinta na GoGu.
Gwint ma tu przywilej bo jest dzieckiem CDP R i wszyscy się z tym zgadzają.
Post edited December 06, 2017 by zielonymlotek
GWINT to gra F2P, a te opierają się na innych zasadach niż normalne gry.

GOG otwarcie mówił, że jak gra ma multi lub grą czysto multiplayer, może być wymagany GOG Galaxy by zapewnić połączenie z serwerami.

Gdyby gra była intalowana bezpośredno na dysk z wszystkimi danymi mogło by dojść do oszóstw, gdzie ludzie majstrowaliby przy plikach by mieć przewagę podczas gry.
Dlatego wszystkie ewnrualne mmo szly by przez GOG Galaxy.Bo chyba po to to zrobili.Jak Cd projektowi Gwint wypali to zaczna pojawiac sie nowe gry sieciowe.Moze I MMO:)