It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Zakupiłem grę 23.11, zapłaciłem Blikiem i od tamtej pory nie ujrzałem gry na swoim koncie. Zamówienie nadal widoczne jest w historii zamówień w statusie "w toku". Można kliknąć sprawdź status, lecz to przekierowuje mnie na strone z błędem, która po odświeżeniu przenosi mnie do oknca płatności. Wysłałem już 2 wnioski w tej sprawie z potwierdzeniem przelewu, ale mija 48h od zgłoszenia i nadal nie widzę efektów. GOG proszę pomocy!
Post edited December 09, 2020 by zbynew
Proszę wybacz mi zbynew, ale troche rozbawiają mnie nowi użytkownicy pisząc nerwowo, że czekają już 48h bez odzewu ze wsparcia GOG, a ja nie raz już czekałem tydzień na taki odzew (a rekord to kilka tygodni).
avatar
Lexor: Proszę wybacz mi zbynew, ale troche rozbawiają mnie nowi użytkownicy pisząc nerwowo, że czekają już 48h bez odzewu ze wsparcia GOG, a ja nie raz już czekałem tydzień na taki odzew (a rekord to kilka tygodni).
Cóż wystarczy poprosić o pomoc i się zjawia, problem zażegnany, gra dodona do biblioteki. Można zamknąć.
Hej, wiemy o problemach i pracujemy nad ich rozwiązaniem.
avatar
oxina: Hej, wiemy o problemach i pracujemy nad ich rozwiązaniem.
Nie dodaje mi gry do biblioteki, steam podłączony. Można prosić o pomoc?
avatar
oxina: Hej, wiemy o problemach i pracujemy nad ich rozwiązaniem.
avatar
PakuOfficial: Nie dodaje mi gry do biblioteki, steam podłączony. Można prosić o pomoc?
Napisz do mnie wiadomość prywatną :)
avatar
PakuOfficial: Nie dodaje mi gry do biblioteki, steam podłączony. Można prosić o pomoc?
avatar
ponczo_: Napisz do mnie wiadomość prywatną :)
Ponczo_ Nie mogę do Ciebie napisac. Wszystko niby zmienione w ustawieniach prywatności i nic. Mogbys zaakceptowac, lub wysłac zaproszenie do znajomych? Dzieki
avatar
PakuOfficial: Nie dodaje mi gry do biblioteki, steam podłączony. Można prosić o pomoc?
avatar
ponczo_: Napisz do mnie wiadomość prywatną :)
Attachments:
Post edited December 10, 2020 by PakuOfficial
avatar
oxina: Hej, wiemy o problemach i pracujemy nad ich rozwiązaniem.
Hej, ponczo_. Znany jest termin rozwiązania problemu? Mam podobny problem co zbynew, stąd pytanie.
avatar
oxina: Hej, wiemy o problemach i pracujemy nad ich rozwiązaniem.
avatar
Kesthir: Hej, ponczo_. Znany jest termin rozwiązania problemu? Mam podobny problem co zbynew, stąd pytanie.
Problemy z Blikiem w większości rozpatrujemy ręcznie i pojedynczo. Jeśli Twoja płatność też utknęła, napisz do mnie poszę wiadomość prywatną wraz z numerem zgłoszenia do supportu jeśli takowe napisałeś.
Tak jak wcześniej koledzy pisali. Zakupiłem Cyberpunka na prezent i zapłaciłem blickiem - nadal jest status w realizacji.
ZAMÓWIENIE nr #B2854E664D78. Wysłane do supportu dwa zgłoszenia pomocy nr #851092 i #842058. Na jedno otrzymałem odpowiedź, która brzmi cytat:"W związku z epidemią COVID-19 i jej wpływem na naszą codzienną pracę, zespół pomocy technicznej otrzymuje obecnie zwiększoną liczbę zgłoszeń.
Z tego powodu, zdecydowaliśmy się wysłać do Ciebie tę automatyczną odpowiedź która, mamy nadzieję, pomoże rozwiązać napotkany przez Ciebie problem." Proszę o określenie kiedy gra zostanie wysłana a jak nie to proszę podać jak odzyskać pieniądze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
avatar
7BPRob: Tak jak wcześniej koledzy pisali. Zakupiłem Cyberpunka na prezent i zapłaciłem blickiem - nadal jest status w realizacji.
ZAMÓWIENIE nr #B2854E664D78. Wysłane do supportu dwa zgłoszenia pomocy nr #851092 i #842058. Na jedno otrzymałem odpowiedź, która brzmi cytat:"W związku z epidemią COVID-19 i jej wpływem na naszą codzienną pracę, zespół pomocy technicznej otrzymuje obecnie zwiększoną liczbę zgłoszeń.
Z tego powodu, zdecydowaliśmy się wysłać do Ciebie tę automatyczną odpowiedź która, mamy nadzieję, pomoże rozwiązać napotkany przez Ciebie problem." Proszę o określenie kiedy gra zostanie wysłana a jak nie to proszę podać jak odzyskać pieniądze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Prosimy czytać nasze wiadomości automatyczne do końca. Zazwyczaj prosimy o odpowiedź na dodatkowe pytania :) Bez odpowiedzi, Twój ticket może nie być widoczny w naszych skrzynkach.

Na Twoje zgłoszenia ktoś powinien niebawem odpowiedzieć.
dzień dobry,
mam ten sam problem, od tygodnia czekam na dodanie gry do biblioteki, pieniądze od razu pobrane blikiem a gry brak. Zamówienie nr #29220b9fcec1.
Wysłałem też zlecenie do supportu ale nadal czekam (zgłoszenie nr. #829857 ). Tak jak kolega wyżej, proszę o pomoc.
Post edited December 17, 2020 by MatriM52