It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Witam

Gra zakupiona, płatność poprzez przelewy24. Pieniądze z konta pobrane. Cały czas nie mam dodanej gry do kolekcji. Minęły ponad 2 godziny od zakupu. Ma ktoś może taki problem? Pierwszy raz mi się to zdarzyło.
avatar
Sil3ntHunt3r_pl: Witam

Gra zakupiona, płatność poprzez przelewy24. Pieniądze z konta pobrane. Cały czas nie mam dodanej gry do kolekcji. Minęły ponad 2 godziny od zakupu. Ma ktoś może taki problem? Pierwszy raz mi się to zdarzyło.
Hej, a czy masz potwierdzenie od przelewy24, że płatność do nas dotarła? Daj znać, czy nadal gra nie pojawiła się na koncie. Dzięki!
avatar
Sil3ntHunt3r_pl: Witam

Gra zakupiona, płatność poprzez przelewy24. Pieniądze z konta pobrane. Cały czas nie mam dodanej gry do kolekcji. Minęły ponad 2 godziny od zakupu. Ma ktoś może taki problem? Pierwszy raz mi się to zdarzyło.
avatar
oxina: Hej, a czy masz potwierdzenie od przelewy24, że płatność do nas dotarła? Daj znać, czy nadal gra nie pojawiła się na koncie. Dzięki!
Gry nadal nie ma w kolekcji, Jest potwierdzenie z przelewy24. Status transakcji: ZREALIZOWANA. Co dziwne nie ma nawet tego zakupu w historii zamówień w gog galaxy.
Post edited December 08, 2020 by Sil3ntHunt3r_pl
avatar
oxina: Hej, a czy masz potwierdzenie od przelewy24, że płatność do nas dotarła? Daj znać, czy nadal gra nie pojawiła się na koncie. Dzięki!
avatar
Sil3ntHunt3r_pl: Gry nadal nie ma w kolekcji, Jest potwierdzenie z przelewy24. Status transakcji: ZREALIZOWANA. Co dziwne nie ma nawet tego zakupu w historii zamówień w gog galaxy.
Mała czkawka w naszym systemie, przepraszamy.
Sprawdź swoją bibliotekę teraz :)
Hej, mam ten sam problem. Z tym że ja zamówienie składałem 2020-10-21. Jeszcze przed wcześniejszą datą premiery. Automat mi odpisał ale nic się w tej kwestii nie zmieniło do dzisiaj.
avatar
rexonator2: Hej, mam ten sam problem. Z tym że ja zamówienie składałem 2020-10-21. Jeszcze przed wcześniejszą datą premiery. Automat mi odpisał ale nic się w tej kwestii nie zmieniło do dzisiaj.
Tu już widzę grubszą sprawę :(
Odezwij się do mnie na PW z numerem zgłoszenia.
avatar
rexonator2: Hej, mam ten sam problem. Z tym że ja zamówienie składałem 2020-10-21. Jeszcze przed wcześniejszą datą premiery. Automat mi odpisał ale nic się w tej kwestii nie zmieniło do dzisiaj.
avatar
ponczo_: Tu już widzę grubszą sprawę :(
Odezwij się do mnie na PW z numerem zgłoszenia.
Chce ci wysłać wiadomość ale strona cały czas zostawia komunikat o błędzie z powodu ustawień prywatności? Z tym że nie mogę wejść w ustawienia by je jakkolwiek zmienić. Cytuje "We're overwhelmed by the popularity of our service ;) Please check back soon!" :(
Post edited December 08, 2020 by rexonator2
Założyłem oddzielny wątek, ten sam problem i również nie mogę wysłać PW. Piszę tutaj żeby nie się nie rozdrabniać.
Już wszystko ok. Preload zrobiony :) Dzięki za szybką reakcję :)
avatar
Dunde137: Założyłem oddzielny wątek, ten sam problem i również nie mogę wysłać PW. Piszę tutaj żeby nie się nie rozdrabniać.
Sprawdź swoje ustawienia prywatności. To one zazwyczaj są przyczyną braku możliwości wysłania wiadomości do innej osoby.
Witam, niestety mnie również spotkała podobna sytuacja - płatność była dokonana przy pomocy BLIK'a. Fundusze z konta zniknęły, a w Historii zamówień dalej jest informacja 'W Toku'.
Z supportu niestety również jeszcze nie otrzymałem wiadomości zwrotnej.
cześć też mam ten problem u mnie jedyny ślad jest w historii zamówień pisałem do supportu ale brak odpowiedzi