It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Blade Runner, czyli kultowa przygodówka stworzona przez Westwood Studios powróciła na nasze komputery i mimo upływu lat wciąż zachwyca graczy oraz rozbudza ich niezmierzoną kreatywność. I mamy na to doskonały przykład – to cosplayowa sesja fotograficzna dwóch przyjaciółek GOG.COM, Eli i Tanii, które wcieliły się w słynne postaci z Blade Runnera.



Los Angeles, 2019 r.
Trudno zapomnieć te dwie fascynujące kobiety z filmu, na podstawie którego firma Westwood Studios stworzyła słynną grę. Świat przyszłości ukazany w obu odsłonach Blade Runner jest ponury, pełen neonów, dymu papierosowego i tajemnic. Żyjące w nim postacie muszą być silne, jeśli chcą przeżyć.

Tak jest w przypadku Pris i Rachel. Na pierwszy rzut oka obie wydają się delikatne, ale wszyscy mężczyźni w filmie szybko przekonują się (niektórzy wyjątkowo boleśnie), że wygląd obu bohaterek jest niezwykle mylący. Ta dwoistość to także jeden z głównych powodów, dla których Ela i Tania postanowiły wcielić się w te postacie na potrzeby sesji cosplayowej GOG.COM.



Pris
Ela ma w sobie coś z superbohaterki. Za dnia pracuje jako Junior QA Engineer w GOG.COM, a po godzinach zamienia się w cosplayerkę znaną jako Live Long and Cosplay. Jej projekty, jak na przykład Senua z Hellblade: Senua's Sacrifice (to jedna z jej ulubionych gier), zapierają dech w piersiach. Kiedy dowiedziała się o sesji zdjęciowej Blade Runner, szybko wyraziła zainteresowanie tym projektem.

- Kiedy myślę o „Blade Runnerze”, od razu przypominam sobie mroczny klimat tego filmu. Obraz ponurego miasta, w którym ciągle pada deszcz, zrobił na mnie kiedyś potężne wrażenie. Zwykle podobnie kojarzy mi się cały gatunek cyberpunk: ciemność, deszcz i oczywiście muzyka Vangelisa!

Dlaczego wybrała Pris na swoją cosplayową postać?

- Zwyciężyły względy praktyczne: potrzebowałam stroju, który mogłabym przygotować w ciągu kilku tygodni! Oprócz tego chciałam wcielić się w rolę androida. Wygląd Pris odpowiadał mi wizualnie, a poza tym lubię tę postać. Na pierwszy rzut oka wydaje się być przestraszona i bezradna, ale okazuje się, że jest zupełnie inna, czego dowodzi, ostro poniewierając Deckardem (postać Harrisona Forda w filmie - przyp. autora), zanim udaje mu się ją załatwić.

Okazało się jednak, że prostota stroju Pris była pozorna.

- Najtrudniejszą częścią kostiumu Pris był jego główny element: kombinezon. Początkowo myślałam, że to zwykła czarna sukienka, więc zadanie nie będzie trudne. Zamierzałam zajrzeć do kilku sklepów, kupić kieckę i popracować nad nią parę dni. Po krótkim rozpoznaniu tematu okazało się, że strój nie jest czarny i na pewno nie jest sukienką! Wrodzony perfekcjonizm nie pozwolił mi zignorować tych ustaleń. Po paru dniach ciężkiej pracy i przygotowaniu kilku wersji próbnych powstał kostium, z którego jestem bardzo dumna.



Rachel
Tania, specjalistka ds. e-commerce w GOG.COM, również jest prawdziwą cosplayerką. Jej przygoda z przebieraniem zaczęła się bardzo wcześnie, bo już podczas balów kostiumowych w podstawówce. Jednak prawdziwym przełomem w jej historii okazał się Pyrkon (jeden z największych konwentów miłośników fantastyki w Polsce), kiedy to zakochała się w tej formie sztuki. Obecnie ma za sobą realizację wielu projektów pod pseudonimem Ishtaria Cosplay (wśród nich była niezwykle realistyczna wersja Two-Face'a z uniwersum DC Comics), a teraz postanowiła zmierzyć się z kostiumem z Blade Runnera.

- Film Blade Runner obejrzałam dość późno, więc związany z nim szum nie wpłynął na mnie tak mocno, jak na tych, którzy oglądali go tuż po premierze. Ale kiedy wreszcie go zobaczyłam... zrobił na mnie olbrzymie wrażenie. Osobiście bliżej mi do s-f w takich klimatach jak Star Wars, Star Trek albo Firefly (wychodzi na to, że wolę space opery). Ale gdybym miała wybrać bardziej realistyczne uniwersum, to postawiłabym właśnie na estetykę Blade Runnera.

Dlaczego Tania postanowiła wcielić się w Rachel?

- Rachel urzeka mnie bardzo eleganckim, prostym, a jednocześnie przykuwającym wzrok wyglądem. Podoba mi się styl retro, którego Rachel jest idealnym przykładem. Jej makijaż, fryzura i wszystkie elementy ubioru idealnie ze sobą współgrają. Cały jej styl można nazwać echem przeszłości w futurystycznym świecie. Ta koncepcja jest bardzo inspirująca. A poza tym, zawsze chciałam zrobić sobie taką fryzurę, jak Rachel!
Podobnie jak w przypadku Pris, okazało się, że prosty kostium ma sporo nieoczywistych elementów.

- Najtrudniej było z marynarką. Ganiając po second-handach nie mogłam znaleźć żadnej, która przypominałaby tę noszoną przez Rachel. Musiałam wybrać najbardziej zbliżoną, zrobiłam w niej kilka poprawek, na przykład zwęziłam ją w talii i skróciłam rękawy. Muszę powiedzieć, że krawcy i osoby odpowiedzialne za dopasowywanie marynarek są niedoceniani - to naprawdę piekielnie trudna praca!



Efekty pracy Eli i Tanii możecie zobaczyć na zdjęciach. Natomiast Blade Runner stworzoną przez Westwood Studios znajdziecie na GOG.COM. Zapraszamy do zakupu, jeśli macie ochotę zanurzyć się w tym mrocznym, futurystycznym klimacie. Najlepszej rekomendacji udzieli wam Tania:

- Odkryłam tę grę w ubiegłym roku i przyznam, że to było wspaniałe odkrycie! Postanowiłam przekonać się, czy przypadnie mi do gustu i dopiero po sześciu godzinach zabawy zdałam sobie sprawę, ile czasu minęło od chwili, gdy się nią zainteresowałam. Muszę przyznać, że to niezwykle wciągający tytuł, a przedstawiony w nim świat bardzo przypomina film.
Podoba mi się :D Więcej zdjęć w terenie proszę : ) i środki wsparcia od firmy na dalsze projekty. Nikt nie pisze bo wszyscy się wstydzą. Jakaś lista wszystkich cosplayów jeśli można lub linka do listy : )
proszę za Wróżkę SailorMoon ! :D
Attachments:
Post edited November 30, 2020 by user deleted
To jak jedziemy z listą życzeń, to ja poproszę Drakan ;)
Od razu z re-releasem gry, oczywiście.
avatar
GOG.com: Efekty pracy Eli i Tanii możecie zobaczyć na zdjęciach.
A gdzie niby są te zdjęcia? W tekście informacji widzę tylko linki do sklepowej strony gry.
Post edited December 02, 2020 by Lexor
avatar
GOG.com: Efekty pracy Eli i Tanii możecie zobaczyć na zdjęciach.
avatar
Lexor: A gdzie niby są te zdjęcia? W tekście informacji widzę tylko linki do sklepowej strony gry.
Bo sie Dziewczyny Chlopaki I ich Zwierzatka w gestwinie Newsow ukryly, wszystkie wystepy rewelacja! Milo zobaczyć zaangazowanie ; )

https://www.gog.com/news/bpiekny_cosplay_z_horizon_zero_dawn_autorstwa_elib

https://www.gog.com/news/bzapraszamy_do_obejrzenia_przepieknych_cosplayow_inspirowanych_gra_blade_runnerb

https://www.gog.com/news/bsprawdz_co_nasz_zespol_poleca_na_spring_sale_b
Post edited December 02, 2020 by user deleted
avatar
Seb369: Bo sie Dziewczyny Chlopaki I ich Zwierzatka w gestwinie Newsow ukryly
No teraz faktycznie coś widzę. Dzięki za linki.
Publikowanie tego newsa na forum bez obrazków / linków do zdjęć nie ma / nie miało sensu.