It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Aktualizacja: dodaliśmy informacje o wcześniejszym pobieraniu oraz godzinie premiery!

Czas by zanurzyć się w fascynujący, futurystyczny świat Night City już prawie nadszedł. Dlatego też, gdy zegar zbliża powoli się do oficjalnej premiery gry, zdecydowaliśmy się zebrać wszystkie ważne informacje o Cyberpunk 2077 w jednym miejscu.

Dziesiątego grudnia długo wyczekiwana gra od CD PROJEKT RED pojawi się na milionach komputerów i konsol na całym świecie. Osadzony w dystopijnym uniwersum science fiction stworzonym przez Mike'a Pondsmitha, Cyberpunk 2077 zabierze nas do ogromnego, otwartego świata skąpanego w neonowych światłach i pełnym kiczowatego stylu. Dzięki cybernetycznym wszczepom jego mieszkańcy mogą korzystać z wszechobecnej sieci właściwie w każdej chwili, jak również modyfikować swoje ciała na tysiące sposobów, zmieniając je w zabójcze bronie lub, tak zwyczajnie, wyraz mody.

Historia w grze
Night City to tętniąca życiem metropolia mieszcząca się w Wolnym Stanie Północnej Kalifornii. Jest rok 2077, siedem lat po tym, jak Wojna Unifikacyjna ogarnęła Stany i, generalnie rzecz biorąc, sytuacja nie jest najlepsza. Night City właśnie zostało wybrane „najgorszym miejscem do życia” na kontynencie, ale tam gdzie jedni widzą niebezpieczeństwo, inni dostrzegają okazję.

V, główna postać w grze, zdecydowanie należy do tej drugiej grupy. Na początku historii V pracuje jako najemnik dla Fixera imieniem Dexter DeShawn. Po tym, jak jedno ze zleceń kończy się tragicznie, z V kontaktuje się tajemniczy buntownik, Johnny Silverhand (grany przez Keanu Reevesa). Oczywiście nie chcemy zdradzać wiele więcej, więc na tym zakończymy opisywanie historii w grze. ;)

Tworzenie bohatera
W Cyberpunka 2077 swoją postać można konfigurować wedle woli. Oprócz wyglądu i takich szczegółów jak oczy, kolor włosów, budowa ciała czy tatuaże, możemy też wybrać jej przeszłość z trzech dostępnych opcji. Nasz wybór będzie mieć wpływ nie tylko na statystyki i cechy postaci, ale nada też jej unikalne tło fabularne.

• Jeśli wybierzesz przeszłość Nomada, V trafi do Night City z zanieczyszczonych Badlandów, gdzie niezależność i zaradność są najważniejszymi cechami.
• Jeśli zdecydujesz się na przeszłość Punka, główna postać będzie wiedzieć więcej o życiu na toczonych przez zbrodnie ulicach Night City.
• I wreszcie jeśli zdecydujesz się na przeszłość Korpa, będziesz się dobrze odnajdywać w poznanym w korytarzach megakorporacji Arasaka świecie intryg i manipulacji.

Po stworzeniu swojej własnej postaci czas na poznawanie niesamowitego świata gry!

Świat gry
Night City jest ogromną metropolią z ponad 6 milionami mieszkańców będącymi w bezustannym ruchu. Otoczone przez nieprzyjazne Badlandy miasto jest podzielone na sześć dzielnic, z których każda posiada własną unikalną historię i architekturę.

Takie miejsca jak Pacifica, zaniedbana dzielnica turystyczna, czy zatłoczone Santo Domingo są dość niebezpieczne. Na drugim krańcu spektrum mamy City Center z zapierającymi dech w piersiach drapaczami chmur, jak Corpo Plaza i Westbrook – to najbardziej prestiżowa część Night City. Gdzieś pomiędzy są dzielnice Heywood i Watson, dość zamożne, ale nie wolne od ulicznych gangów.

A skoro mowa o gangach ulicznych to w Night City można spotkać osiem dużych gangów. Wśród nich są:
• 6th Streetci – gang składający się z zahartowanych weteranów Czwartej Wojny Korporacyjnej
• Animalsi – kulturyści, którzy nie ufają jakimkolwiek wszczepom
• Maelstrom – ekstremalni fani implantów i potężnych, nielegalnych wszczepów
• Mox – anarchistyczna grupa, która jednoczy wyrzutków z różnych grup
• Kosiarze – słyną z porywania ludzi i pozyskiwania ich wszczepów
• Tygerzy – właściciele bardzo nielegalnych form biznesu
• Valentinos – lojalny, rodzinny gang idealizujący Santa Muerte
• Voodoo Boys – najlepsi netrunnerzy i mistrzowie hakowania w Night City

Oczywiście podczas swojego pobytu spotkasz też inne, mniejsze grupy przestępcze. Wszystkie mają odmienne cele i charakterystykę, ale jedna rzecz ich łączy – lepiej nie wchodź im w drogę bez przygotowania.

Rozgrywka
W przeciwieństwie do poprzednich gier CD PROJEKT RED Cyberpunk 2077 jest grą FPP. Pozwala to spojrzeć na świat z oczu bohatera i sprawia, że korzystanie z broni jest sprawniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Arsenał, z którego może korzystać V w Cyberpunk 2077, jest ogromny! Rewolwery, karabiny maszynowe, strzelby, pistolety, noże, miecze – co tylko chcesz! Dwanaście korporacji produkuje bronie rozprowadzane po ulicach Night City – od najwyższej klasy uzbrojenia od Arasaki, do produktów Rostovic, na które stać właściwie każdego. Jeśli chodzi o rodzaje uzbrojenia, możesz wybierać z broni typu Power, typu Tech, typu Smart (z kierowaną amunicją) oraz broni białej (w tym ostrych jak brzytwa katan). W wielu przypadkach, gdy już znajdziesz swój ulubiony rodzaj broni, możesz samodzielnie modyfikować jego parametry.

Ta sama różnorodność cechuje pojazdy dostępne w Night City. V może korzystać z samochodów od 12 producentów. Od luksusowych pojazdów Herrera i Rayfield, przez samochody klasy średniej od ThorTon, po małe i tanie pojazdy od Makigai. Zostało też już potwierdzone, że jednym z najlepszych samochodów w grze będzie Porsche 911 z 1977 roku, którego poprzednim właścicielem był Johnny Silverhand. Urodzeni buntownicy mogą poczuć pęd wiatru, korzystając z motocykli od Yaiba i Arch (są to prawdziwe firmy należące do Keanu Reevesa). Dostępne są też pojazdy wojskowe od korporacji Arasaka i Militech, ale dorwanie się do nich, może stanowić spore wyzwanie!

Jak już wspominaliśmy, kolejną z ważnych funkcji w Cyberpunk 2077 są cybernetyczne wszczepy, które mogą sprawić, że twoje ciało stanie się maszyną do zabijania. Wszczepy mogą modyfikować statystyki postaci, ale podlegają dwóm ważnym ograniczeniom – jak wiele z nich będzie w stanie przyjąć twoje ciało i na ile z nich starczy ci kasy. Wszczepy dają też naszej postaci dostęp do Braindansu, pewnego rodzaju osobistej sieci. Dzięki niemu możesz nie tylko skorzystać z przyjemności dostępnych w wirtualnej rzeczywistości, ale również w ekstremalnych przypadkach uzyskać dostęp do wspomnień innych ludzi.

Jak widzisz, nie bez powodu Cyberpunk 2077 jest najbardziej wyczekiwanym tytułem 2020 roku. Zdobądź grę na GOG.COM i otrzymaj cyfrowy komiks na wyłączność 10 grudnia, Cyberpunk 2077: Big City Dreams, jak również inne, cyfrowe dodatki. Pieniądze z każdego zakupu trafią w 100% do grupy CD PROJEKT.

Jeśli chcesz jak najszybciej zagrać w Cyberpunka 2077, rzuć okiem na naszą mapę prezentującą godziny premiery.


Zalecane konfiguracje sprzętowe dla Cyberpunk 2077 znajdziesz tu.
Post edited December 05, 2020 by emter_pl
Bardzo fajne podsumowanie. :) Na grę czekam. Specjalnie na tę okazję zrobiłem upgrade sprzętu. Może i to nie najlepszy na to czas, ale po prostu musiałem być gotowy na premierę. Innego scenariusza sobie nie wyobrażałem. :)
Opis gry jak dla mnie spoko (nareszcie konkrety), ale na pewno z kupnem się wstrzymuję. Wciąż podchodzę do tego tytułu dość sceptycznie.
Nie moj klimat. Ale gre pewnie kupie w nowym roku:) Czekam na Wiedzmina 4
CDPR ostatnio mi podpadł, a że każdą firmę oceniam po całości jej dokonań więc każdemu będę odradzał zakup.
avatar
Lexor: CDPR ostatnio mi podpadł, a że każdą firmę oceniam po całości jej dokonań więc każdemu będę odradzał zakup.
A czymże Ci podpadł? Podzielisz się tym z nami?
avatar
Lexor: CDPR ostatnio mi podpadł, a że każdą firmę oceniam po całości jej dokonań więc każdemu będę odradzał zakup.
avatar
Sarafan: A czymże Ci podpadł? Podzielisz się tym z nami?
Tym jak traktuje graczy w innym swoim produkcie, Gwincie. Wiem że to produkt "niszowy" w porównaniu do CP, ale firma jest ta sama, kierownictwo to samo, więc... żenada.
avatar
Sarafan: A czymże Ci podpadł? Podzielisz się tym z nami?
avatar
Lexor: Tym jak traktuje graczy w innym swoim produkcie, Gwincie. Wiem że to produkt "niszowy" w porównaniu do CP, ale firma jest ta sama, kierownictwo to samo, więc... żenada.
A co robia?
avatar
Lexor: Tym jak traktuje graczy w innym swoim produkcie, Gwincie. Wiem że to produkt "niszowy" w porównaniu do CP, ale firma jest ta sama, kierownictwo to samo, więc... żenada.
avatar
Gotrekus: A co robia?
Dali świetną grę, z bardzo uczciwym modelem f2p gdzie nie wydając ani złotówki możesz w ciągu tygodnia grać topową talią.

Faktycznie należy się fala hejtu...

oczywiście pije tu do Lexora, który ma żal nie wiadomo o co
@Gotrekus: Ten temat to nie miejsce na wchodzenie w szczegóły - zapraszam do poczytania forum Gwinta.
@prosiak: Obawiam sie, że Twoja opinia nie bazuje na aktualnych informacjach.
Mam pytanie co do przyszłości Cybera na jakiś rok po premierzy ma wystartować Multi do Cybera ja mam PC lecz kumpel chce sobie kupić PS 5 zastanawiam się czy Cyber będzie crosplatforowy
avatar
Lexor: CDPR ostatnio mi podpadł, a że każdą firmę oceniam po całości jej dokonań więc każdemu będę odradzał zakup.
Po całości dokonań... a jednocześnie twierdzisz że wszystko przez Gwinta xD Zrobili trzy świetne gry singlowe z super podejściem do graczy i tego podejścia nie zmienili przy Cyberpunku, więc nie wiem o co ten ból pupy.
Post edited October 20, 2020 by ClumsyFlipper4
avatar
ClumsyFlipper4: Po całości dokonań... a jednocześnie twierdzisz że wszystko przez Gwinta xD Zrobili trzy świetne gry singlowe z super podejściem do graczy i tego podejścia nie zmienili przy Cyberpunku, więc nie wiem o co ten ból pupy.
Zgodzę się - zrobili świetne gry i mieli super podejście, kiedyś. Gwint jest ich aktualnym projektem.
Z dnia 20.10.2020 godzina 21:54 Czy w odliczaniu do premiery Cyberpunku nie powinno być 29 dni i te 3 godziny? Jak policzycie 30 dni to wyjdzie premiera 20 listopada a nie 19 listopada.

W załączeniu grafika potwierdzająca timer na stan 20.10.2020.
Attachments:
1.jpg (149 Kb)
Post edited October 20, 2020 by piecha
avatar
piecha: Z dnia 20.10.2020 godzina 21:54 Czy w odliczaniu do premiery Cyberpunku nie powinno być 29 dni i te 3 godziny? Jak policzycie 30 dni to wyjdzie premiera 20 listopada a nie 19 listopada.
Oj tam, szczegół - kiedyś robili takie świetne gry i tak prostej rzeczy by teraz nie dopatrzyli? ;)
PS. U mnie w tej chwili, ponad trzy godziny po Twoim poście, licznik pokazuje 30 dni i 6 godzin. xD
... premiera ucieka. :(
Post edited October 21, 2020 by Lexor