It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Na dzisiejsze premiery czekaliśmy przez wiele lat. Kajko i Kokosz, Polanie oraz Zagadki Lwa Leona to tytuły, które nie tylko spędzały niektórym z nas sen z powiek w dzieciństwie, ale też nieśmiertelne klasyki i legendy, które do dziś mogą zawstydzić solidnym wykonaniem i porcją dobrego humoru niejedną współczesną produkcję. Po latach zapomnienia wracają na GOG.COM bez DRM.

Legendarny Kajko i Kokosz, oparty na komiksie Janusza Christy, to przede wszystkim absolutnie fenomenalna porcja dobrego humoru w pięknej, ręcznie rysowanej oprawie graficznej i niewyczerpana studnia bon motów najlepszego sortu. Poznajcie kasztelana Mirmiła, jego małżonkę Lubawę, dobrą czarownicę Jagę, niezgułowatego Ofermę, Hegemona i jego zbójcerzy, a także wiele innych postaci, znanych z komiksów o przygodach Kajka i Kokosza. Gra jest dostępna wyłącznie w polskiej wersji językowej.

Czas pognać znów na pastwisko z zapracować na rzekę mleka, za którą uzbroimy naszą armię, by stawić czoło najbardziej zajadłym słowiańskim przeciwnikom. Polanie II (KnightShift) debiutują dziś na GOG.COM, a do 29 czerwca do godziny 15:00 kupując Polan II otrzymacie również pierwszą część Polan w polskiej wersji językowej za darmo. Pliki instalacyjne znajdziecie na swojej półce jako darmowa zawartość do KnightShift. Gra jest dostępna 50% taniej do 10 kwietnia, do godziny 15:00.

Zagadki Lwa Leona to nawet po ponad 20 latach świetny rozgrzewacz zwojów, w którym zmierzycie się z łamigłówkami na 45 różnych poziomach osadzonych w świecie dżungli, pod wodą oraz na biegunie północnym. Polska produkcja to świetna okazja do rodzinnej zabawy, a z pomocą przyjdą nam także mieszkańcy poszczególnych światów egzotyczne ptaki, ryba-piła, ryba młot i oczywiście foki!
Polanie:) W jedynke ostro cisnolem za mlodu:)Dzieki GOG.
Zagadki Lwa Leona, dwie części Polan, Kajko i Kokosz... nie wiedziałem, że 11 listopada wypada w tym roku w kwietniu ;)
Polan I i II miałem na liście życzeń, mimo, że II jest dostępna na konkurencyjnej platformie to czekałem na Was. Szkoda, że I nie da się włączyć przez GOG Galaxy, tylko trzeba ściągać, rozpakować ręcznie i odpalać przez plik .bat. I pytanko co się stanie z Polanami I po 29.06 ?
Pozostałe gry też na pewno kupię w przyszłości, ale poczekam na wyprzedaż.
Zajebiście, ciesze się, że w końcu te gry trafiły na gog.com. Jesteście wspaniali.
To super wiadomość! Jesteście najlepsi!

Skoro Kajko i Kokosz tylko po polsku jest na GOG.com, to istnieje duża szansa, że świetna gra Książe i Tchórz (też tylko po polsku) i inne gry również będą na GOG później czy prędzej.
Post edited April 03, 2020 by SirXan
Fajna niespodzianka! :)

Przyłączam się do pytania co z Polanami po podanym terminie.
avatar
SirXan: To super wiadomość! Jesteście najlepsi!

Skoro Kajko i Kokosz tylko po polsku jest na GOG.com, to istnieje duża szansa, że świetna gra Książe i Tchórz (też tylko po polsku) i inne gry również będą na GOG później czy prędzej.
Oby tak właśnie było! GOGu nie bój się wydawać gier, które nie posiadają angielskiej wersji językowej! Jesteście czymś więcej niż tylko sklepem! Swoją drogą trochę to nieuczciwe, że oglądająć stronę w innym jężyku niż polski nie ma informacji o Kajku i Kokoszu, których kupię gdy tylko nadaży się okazje (wyprzedaż wink, wink :))

Polan II chyba kupię tylko po to by dostać pierwszą część. Po co ryzykować, że w czerwcu albo zniknie albo będzie trzeba płacić ;)
Grało się kiedyś w Polan, oj grało. :) To prawdziwa legenda polskiego gamedevu z czasów, gdy o produkcji pokroju Wiedźmina nikt nie ośmielał się nawet marzyć (także na świecie). Wydaje się, jakby od tego czasu minęła cała epoka. Ech... Dzisiaj zastanawiamy się, jak duży sukces na świecie odniesie CP2077, a wtedy trwała walka o zaistnienie na skromniutkim polskim ryneczku. Co ja mówię? Wtedy tego rynku praktycznie nie było... Pierwsza część Polan raczej nie obroni się dzisiaj gameplayem, ale wstyd jej nie znać. :)
Post edited April 03, 2020 by Sarafan
Jesli mozemy, to powinnismy kupowac te stare, dobre gry od razu, zeby pokazac, ze oplaca sie wydawac stare, dobre gry!

By the way, ksiaze i tchorz zostal rowniez wydany w innych jezykach (n.p. jako „Galador“) a do tego Metropolis zostal kupiony przec CDP.. wiec pewnie sa jakies techniczne problemy z wydaniem gry?!
avatar
Eminin: By the way, ksiaze i tchorz zostal rowniez wydany w innych jezykach (n.p. jako „Galador“) a do tego Metropolis zostal kupiony przec CDP.. wiec pewnie sa jakies techniczne problemy z wydaniem gry?!
Jeśli MobyGames i ScummVM się nie mylą to Książe nie miał anielskiej wersji, a jedynie polską, niemiecką i rosyjską a więc podejrzewam, że to główny problem, bo gra już hula pod ScummVM.
Kajko i Kokosz to jest to. Niedługo kupię do kolekcji. Podbijam też powyższy temat bo sam czekam na 2 gry: Książę i Tchórz i Hopkins FBI (najlepiej w wersji bez cenzury). I na koniec, dzięki GOG za świetne gry bez DRM i promocje. Tak trzymać, jesteście najlepsi. Jak za dobrych lat '90 z BigBox'ami. To co kupuje jest moje bez żadnych aktywacji. Pozdrawiam :)
Mam nadzieję, że Kajko i Kokosz bez buga z rękawicą :)
Dokładnie jak za lat 90 tych to co kupuję i za co płacę jest moje, Gif jest super. Na Steak juž dawno nie płacę za wypożyczenie gier pieniędzy oni są śmieszni. Teraz np na Steam taki RE3 remake 260 zł około za wypożyczenie. A wyznawcy Steama się modlą i tak do niego. Co za czasy. Ja z Netflixa i Steam nie korzystam.
W tamtym roku czytałem fajny artykuł o Panu Mirosławie Dymku i historii powstania gry Polanie. Kurcze, nie pamiętam czy to było w Cd Action czy Pixelu. Czasy studenckie, klimaty akademik te sprawy. Wspomnienia wracają, stare gry...eh, moje 386SX....sobotnio-niedzielne wypady po gry na giełdę.
Post edited April 05, 2020 by comendante77