It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Często otrzymujemy wiadomości z pytaniami, jak radzimy sobie jako zespół, firma, sklep i platforma. Dlatego postanowiliśmy przedstawić nieco więcej informacji na temat naszej działalności i zeszłorocznych osiągnięć.

Miniony rok był dla nas wszystkich dużym wyzwaniem ze względu na trwającą globalną pandemię. Od marca 2020 roku nasz zespół pracuje w trybie zdalnym, co nie zawsze jest łatwe. Biorąc tę przeszkodę pod uwagę, jesteśmy jeszcze bardziej dumni i szczęśliwi, mogąc podzielić się z wami naszymi osiągnięciami.[Grafika w pełnej rozdzielczości]

Przedstawiona infografika jest nową formą dzielenia się z wami takimi informacjami, dlatego prosimy was o wrażenia, komentarze i sugestie.
Post edited April 27, 2021 by Frambooos
Gratulacje :D Byle tak dalej!
Gratulacje! Bardzo fajnie pokazane. A jaka jest laczna liczba zarejestroeanych uzytkownikow? :)
No i niech teraz ktoś zarzuci, że GOG się nie rozwija, tylko stoi w miejscu. :) Jak widać, suche dane pokazują, że jest coraz lepiej. Ja osobiście jestem zadowolony i ze sklepu, i z Galaxy. Mając do wyboru grę, która jest dostępna tutaj i na innych platformach, wybieram praktycznie zawsze GOG-a. Jeszcze, żeby trochę lepiej serwery działały w godzinach szczytu, to już by było całkiem super. Kupuję też większe tytuły i pobranie tych 50-60 GB jest problematyczne, jeśli serwery są zapchane. Ogólnie uważam, że przyzwoity transfer to co najmniej 200 Mbit/s, a niestety w godzinach szczytu spada on czasami znacząco poniżej tej wartości. Może dobrym pomysłem byłoby podzielenie serwerów tak, żeby download mniejszych tytułów odbywał się wolniej, zwiększając w ten sposób przepustowość dla większych tytułów?

W każdym razie, gratuluję bardzo dobrych wyników. :) Chętnie dowiedziałbym się, ile łącznie danych ściągnęli użytkownicy GOG-a w przeciągu roku i ile przestrzeni serwerowej zajmuje cały katalog. Jestem jednak świadomy, że nie wszystkie dane mogą być ujawnione... :) Ciekawostką jest fakt, że przesiaduje tu aż tylu fanów RPG.
Post edited April 27, 2021 by Sarafan
Oby było tylko lepiej co przyciągnie wielkich branży gier, żeby wydawali gry bez DRMu na gogu :)
Dobrze jest, nie ma co narzekać, oby tak dalej!
Bardzo się cieszę, że mój ulubiony sklep (i właściwie jedyny sklep, bo te wszystkie Steamy, Uplay'e, Originy i inne Epiki to de facto wypożyczalnie) z grami radzi sobie z roku na rok coraz lepiej. I jako gracz nieznoszący DRM, życzę sobie, aby GOG.com w tym oraz w każdym następnym roku podtrzymał tę passę również dzięki oferowaniu gier dotychczas nieobecnych tutaj wydawców (SEGO, patrzę na ciebie...).
Gratulacje, GOG ;)

Teraz tylko nauczyć GOG-Chan śpiewać :D
Ja najbardziej się cieszę, jeśli chodzi o wprowadzone zmiany z gog Galaxy oraz specjalnych zniżek dla subskrybentów newslettera. Poza tym cieszę się, że coraz więcej dużych gier, jak Deus Ex Human Revolution i Mandkind, Spec Ops, seria Bioshock, seria Life is Strange pojawia się w waszej ofercie.
Jest git :)
Powodzenia w utrzymaniu aktualnych standardów:)
Super! I to rozumiem, tak trzymać :)
Przekonuje mnie do Was progres z Galaxy i coraz szersza oferta również nowych gier jak Fury Unleashed, Hellish Quart, czy ostatnio Dorfromantik. Nie chodzi o ilość, a jakość :)

Jedyne do czego można się przyczepić to wykres wyników finansowych. Bardzo dziwnie odstaje te +114% od pozostałych 2 lat. Widać że proporcje nie są zachowane
A ja ciągle czekam, aż większa ilość starszych gier będzie miała polską wersję. Dużą część gier w ogóle nie kupiłem ze względu na brak wersji polskiej na gogu.
Takie gry, jak Prince of Persia, Zeus Pan Olimpu (i cała seria) czy Świątynia Pierwotnego Zła. Chciałbym sobie pośmigać w te stare tytuły jak i inne, i tak naprawdę liczę na to, że prędzej niż później pojawią się ich polskie wersje.
I elegancko. Ostatnio bardzo dużo fajnych gier wpada na GOGa, a moja biblioteka rośnie. Ostatnio zakupiłem tu Serious Sama 4 i Metro, a na dniach kupię Control. Na Whishliście wisi jeszcze Biomutant, którego na 100% tu kupię. Szkoda, że Horizon Zero Dawn trafił z opóźnieniem, bo kupiłem go na Steamie, a wolałbym mieć go na Gogu.

Rozwój platformy na plus, klient świetny, a liczby pokazują, że nie tylko ja jestem zadowolony.

Tylko małe ale. Overlay dalej się wywala na Metro Exodus, a na CP2077 mam pustą planszę. No i na pewno gryzie się z MSI Afterburner.


avatar
lioheart: A ja ciągle czekam, aż większa ilość starszych gier będzie miała polską wersję. Dużą część gier w ogóle nie kupiłem ze względu na brak wersji polskiej na gogu.
Takie gry, jak Prince of Persia, Zeus Pan Olimpu (i cała seria) czy Świątynia Pierwotnego Zła. Chciałbym sobie pośmigać w te stare tytuły jak i inne, i tak naprawdę liczę na to, że prędzej niż później pojawią się ich polskie wersje.
Już kiedyś tłumaczono, że wiele polskich lokalizacji stoi za ścianą nieosiągalnych licencji. Mamy u siebie z tym niezły burdel. Robienie tłumaczenia na nowo to niestety koszta.
Post edited April 30, 2021 by Norghul
Witam. GOG jest super. Na prezentowane gry wydałem niemało grosza i ogólnie jestem bardzo zadowolony. Ale żeby nie było tak super - dwie łyżki dziegciu.

1. Ciągnące się niemiłosiernie ściąganie gier. Przy zakupie Cyberpunka bite ponad 7 godzin, prędkość ściągania niestety około 2-2,5 MB/s.

2. Więcej polskich lokalizacji językowych. Wiele gier odpuściłem sobie ze względu na brak języka polskiego. Ok, znam jako tako angielski, ale są jeszcze dzieciaki czy osoby, które nie znają języków i wbrew pozorom nie jest ich tak mało. Wiem, że to kosztuje, ale sami pokazujecie niezłe zyski za rok 2020, więc można zainwestować :).