It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Ponieważ rok 2019 wkrótce się skończy, pomyśleliśmy, że fajnie byłoby spojrzeć wstecz i uczcić jeden z najlepszych okresów w historii GOG.COM!

Przede wszystkim nie byłoby to możliwe bez Waszego nieustannego wsparcia, za które chcielibyśmy Wam serdecznie podziękować! Wasze wiadomości, komentarze na forum oraz zgłoszenia i wsparcie trzymają nas w ryzach, motywują do rozwoju i inspirują do znajdowania nowych rozwiązań dla Waszych codziennych rozterek związanych z grami. Użytkownicy GOG - jesteście NAJLEPSI!

Obecny rok był pełen ekscytujących wydarzeń na GOG.COM od ogłoszenia i premiery otwartej bety aplikacji GOG GALAXY 2.0, która łączy wszystkie Wasze gry i znajomych w jednym miejscu, przez uruchomienie przedsprzedaży Cyberpunk 2077, do wypuszczania wspaniałych klasyków, jak i nowych gier.

Przyjrzyjmy się bliżej niektórym, z naszych ulubionych momentów tego roku!

Good Old Games

Możemy bez żadnych wątpliwości stwierdzić, że 2019 był rokiem starych, dobrych gier, które powróciły na GOG.COM bez DRM. Spełniliśmy własne marzenia, doprowadzając do pojawienia się takich gier jak Diablo wraz z rozszerzeniem Hellfire, Warcraft I & II czy Blade Runner. Ponowne wydanie tych tytułów kosztowało dosłownie lata pracy, ale pomogło nam przypomnieć sobie, że nic nie jest niemożliwe, jeśli bardzo chce się osiągnąć cel i ciężko na niego pracuje. Podnieśliśmy poprzeczkę w utrzymywaniu przy życiu klasyków i chcemy utrzymać ten poziom (a nawet sięgnąć po więcej) w 2020 roku.

Wypuściliśmy też kilka trochę mniej znanych i dawno zapomnianych tytułów takich jak futurystyczne strategie MissionForce: CyberStorm i Submarine Titans, oryginalną trylogię Warlords, Warhammera 40,000: Fire Warrior, komiksową strzelankę XIII, wypełnionego akcją Strangleholda od Johna Woo, niedawny zestaw gier wydanych przez Piko Interactive i wiele innych.

Wydając wszystkie te tytuły, ponad 2 miliony głosów z listy życzeń społeczności zostało wysłuchanych, co świętowaliśmy w sierpniu podczas Gamescomu. Byliśmy tam, aby porozmawiać z naszymi partnerami biznesowymi, mediami oraz spotkać się z graczami odwiedzającymi naszą strefę retro. Mamy też materiał wideo z targów, który możecie zobaczyć poniżej.

Premiery nowych gier

Bezustannie rozszerzamy liczbę gier dostępnych na GOG.COM nie tylko o klasyki, ale również o nowości AAA i o tytuły indie wprowadzające świeże pomysły, wciągającą rozgrywkę oraz urzekającą grafikę.

Waszymi zamówieniami na Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 w przedsprzedaży pokazaliście Wasze oddanie tej grze i teraz wszyscy czekamy z niecierpliwością na jej debiut.

Pośród dużych tytułów, które wydaliśmy w roku 2019, gry takie jak Age of Wonders: Planetfall, Darksiders Genesis, The Bard's Tale IV: Director's Cut, czy Ashen również spotkały się z Waszym ciepłym przyjęciem. Jedną z największych premier na GOG.COM w tym roku była dająca do myślenia gra indie RPG, która ma na swoim koncie wiele nagród – Disco Elysium. Oprócz tego mieliśmy bardzo popularne tytuły indie takie jak Foundation, Bloodstained: Ritual of the Night, Vampire: The Masquerade - Coteries of New York oraz całą masę strzelanek w stylu retro, a wśród nich między innymi Blood: Fresh Supply, AMID EVIL, czy Ion Fury.

Dalej również uaktualnialiśmy nasz katalog o gry takie jak BioShock: Infinite, Spec Ops: The Line, Mutant Year Zero: Road to Eden, DUSK, Outward, Venetica i wiele innych. Chcielibyśmy przy tej okazji również wspomnieć i wysłać szczególne podziękowania dla Focus Home Interactive, które zdecydowało się zrobić krok w nieznane i przejść na model bez DRM. Studio wypuściło kilka dobrze przyjętych gier, w tym starsze tytuły jak Bound by Flame i Mars: War Logs czy nowsze hity: Vampyr, The Surge, A Plague Tale: Innocence, a całkiem niedawno GreedFall. Spodziewajcie się więcej ich gier w kolejnym roku!

Słuchając Waszych opinii, wciąż obserwujemy i ponownie przyglądamy się grom, które przeszły przez nasz system weryfikacji, ale ich wydanie na GOG.COM zostało wstępnie odrzucone. Dzięki Waszemu wkładowi, byliśmy w stanie odkryć na nowo i dodać takie wyjątkowe gry jak Heaven's Vault, wymagające Grimoire: Heralds of the Winged Exemplar, magiczne Din's Legacy i nie tylko.

Przedsprzedaż Cyberpunk 2077

W czerwcu świętowaliśmy największą letnią wyprzedaż w historii GOG.COM. W tym samym czasie nasi przyjaciele z CD PROJEKT RED uruchomili przedsprzedaż swojej mocno wyczekiwanej, nowej gry – Cyberpunk 2077. Jest to dla nas wyjątkowy produkt – ogromny tytuł bez DRM wydany wraz zestawem cyfrowych dodatków dedykowanych dla użytkowników GOG.

Zamawiając tę grę w przedsprzedaży na GOG.COM, możecie być również pewni, że 100% Waszych pieniędzy trafi do grupy CD PROJEKT. W skład grupy wchodzi zarówno studio CD Projekt RED, jak i my. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy zaufali nam, składając u nas zamówienia w przedsprzedaży i jednocześnie czyniąc naszą platformę jednym z najpopularniejszych miejsc, w których można zdobyć ten tytuł!

GOG GALAXY 2.0

Po ponad 2 latach trzymania w tajemnicy i programowania za zamkniętymi drzwiami, wreszcie podzieliliśmy się z Wami i całym światem kolejną wersją naszego własnego klienta. Pracując nad GOG GALAXY 2.0, chcieliśmy stworzyć aplikację, która jest większa niż znany i używany (ale tylko jeśli tego chcecie!) przez Was klient do zarządzania, aktualizowania i uruchamiania Waszych gier z GOG.COM.

To, że nasze gry oraz znajomi są porozrzucani pomiędzy wieloma klientami i aplikacjami, staje się coraz bardziej uciążliwe. Wierzymy, że gracze zasługują na więcej. W GOG GALAXY 2.0 chcieliśmy zebrać wszystkie Wasze gry w dogodnym widoku jednej biblioteki i sprawić, by utrzymywanie kontaktów z Waszymi znajomymi na PC oraz konsolach było prostsze. Jesteśmy wdzięczni i zaszczyceni Waszym odbiorem naszego klienta - dziękujemy za wszystkie Wasze komentarze, zgłoszenia oraz pomysły dające nam moc do działania i pomagające uczynić aplikację jeszcze lepszą.

Oczywiście nie zapomnieliśmy o GOG.COM - GOG GALAXY 2.0 pozostaje opcjonalnym klientem z takimi funkcjami, jak automatyczne aktualizacje, zapisy w chmurze, rozgrywka międzyplatformowa, powrót do starszych wersji i nie tylko. Ponadto cała aplikacja została przebudowana od podstaw, aby działać lepiej i szybciej. Wszystkie funkcje dostępne dla innych platform działają także z GOG.COM – nowa biblioteka gier pozwala Wam filtrować, sortować i dodawać tagi, aby spersonalizować widoki i zapisać je dla łatwiejszego dostępu. Dzięki nowej sekcji znajomych, możecie też śledzić postępy Waszych znajomy w każdej z gier z GOG.COM, jak również zobaczyć, w co aktualnie grają.

Jeśli jesteście zainteresowani, możecie dołączyć do otwartej bety już teraz i przetestować osobiście wszystkie funkcjonalności.

Co dalej?

Póki co, zachowajmy w pamięci i uczcijmy ten niesamowity rok. Wciąż jest trochę czasu, aby skorzystać z tysięcy ofert podczas naszej zimowej wyprzedaży. Możecie być pewni, że gdy wyprzedaż dobiegnie końca 2 stycznia, będziemy już ciężko pracować, by dostarczyć Wam jeszcze więcej świetnych gier i zaskoczyć Was zupełnie nowymi pomysłami.
Dziękujemy to, że jesteście z nami! Postaramy się, żebyście byli z nas dumni w 2020! :)

Dajcie nam znać w komentarzach, która z wydanych w tym roku gier jest Waszym faworytem. Czy wypróbowaliście otwartą betę aplikacji GOG GALAXY 2.0? Jakie są Wasze plany, marzenia oraz postanowienia na nowy rok?
Post edited December 30, 2019 by ponczo_
Dzięki za wszystko. Jedynie czego mi brakuje to polskie wersje językowe niektórych gier. Nie chce się głowić nad sensem zdania w innym języku, bo wtedy przyjemności mi to nie przynosi. To chyba jedyne kryterium na ktore zwracam uwagę przy giereczkach :) Kiedyś była też taka giera do gazetki czy cuś, była mocno zbugowana, ale klimat był świetny, a zwała się Dispel :P to takie ciche marzenie :D
Post edited January 06, 2020 by HeavyBrutal
Ja się jak najbardziej zgadzam z przedmówcami - przywróćcie spolszczenia gier, które takowe spolszczenia posiadały w dystrybucji fizycznej, jak choćby Divine Divinity, Aquanox, Arcanum, trylogia Atlantis, The Bard's Tale, Ceville, Fallout 1 + 2 + T, Świątynia Pierwotnego Zła czy Kleopatra etc. etc. etc. (można by długo wymieniać).

Priorytetowo powinniście potraktować spolszczenia do gier RPG i przygodówek, bo brak spolszczenia do takiego Duke Nukem 3D jest mniejszym problemem. :P
avatar
Hadar1991: ...
Dobrze gada, polać mu!
Parę klasycznych crpg miało bardzo solidne spolszczenia, fajnie byłoby uzyskać do nich prawa i je tu udostępnić.
Myslalem ze Nowy Rok walna z przytupem a tu troche kiepsko.Tylko jedna nowa gra i jakis DLC.A ja tu czekam na Inqusitor Martyr:)
avatar
Gotrekus: ...
Przytup był potrzebny przed końcem roku, żeby wksięgować ładne cyferki dla akcjonariuszy. Teraz będzie martwy okres aż do Spring albo i Summer Sale :)
avatar
Gotrekus: ...
avatar
ciemnogrodzianin: Przytup był potrzebny przed końcem roku, żeby wksięgować ładne cyferki dla akcjonariuszy. Teraz będzie martwy okres aż do Spring albo i Summer Sale :)
Oby nie:(