It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Ponieważ rok 2019 wkrótce się skończy, pomyśleliśmy, że fajnie byłoby spojrzeć wstecz i uczcić jeden z najlepszych okresów w historii GOG.COM!

Przede wszystkim nie byłoby to możliwe bez Waszego nieustannego wsparcia, za które chcielibyśmy Wam serdecznie podziękować! Wasze wiadomości, komentarze na forum oraz zgłoszenia i wsparcie trzymają nas w ryzach, motywują do rozwoju i inspirują do znajdowania nowych rozwiązań dla Waszych codziennych rozterek związanych z grami. Użytkownicy GOG - jesteście NAJLEPSI!

Obecny rok był pełen ekscytujących wydarzeń na GOG.COM od ogłoszenia i premiery otwartej bety aplikacji GOG GALAXY 2.0, która łączy wszystkie Wasze gry i znajomych w jednym miejscu, przez uruchomienie przedsprzedaży Cyberpunk 2077, do wypuszczania wspaniałych klasyków, jak i nowych gier.

Przyjrzyjmy się bliżej niektórym, z naszych ulubionych momentów tego roku!

Good Old Games

Możemy bez żadnych wątpliwości stwierdzić, że 2019 był rokiem starych, dobrych gier, które powróciły na GOG.COM bez DRM. Spełniliśmy własne marzenia, doprowadzając do pojawienia się takich gier jak Diablo wraz z rozszerzeniem Hellfire, Warcraft I & II czy Blade Runner. Ponowne wydanie tych tytułów kosztowało dosłownie lata pracy, ale pomogło nam przypomnieć sobie, że nic nie jest niemożliwe, jeśli bardzo chce się osiągnąć cel i ciężko na niego pracuje. Podnieśliśmy poprzeczkę w utrzymywaniu przy życiu klasyków i chcemy utrzymać ten poziom (a nawet sięgnąć po więcej) w 2020 roku.

Wypuściliśmy też kilka trochę mniej znanych i dawno zapomnianych tytułów takich jak futurystyczne strategie MissionForce: CyberStorm i Submarine Titans, oryginalną trylogię Warlords, Warhammera 40,000: Fire Warrior, komiksową strzelankę XIII, wypełnionego akcją Strangleholda od Johna Woo, niedawny zestaw gier wydanych przez Piko Interactive i wiele innych.

Wydając wszystkie te tytuły, ponad 2 miliony głosów z listy życzeń społeczności zostało wysłuchanych, co świętowaliśmy w sierpniu podczas Gamescomu. Byliśmy tam, aby porozmawiać z naszymi partnerami biznesowymi, mediami oraz spotkać się z graczami odwiedzającymi naszą strefę retro. Mamy też materiał wideo z targów, który możecie zobaczyć poniżej.

Premiery nowych gier

Bezustannie rozszerzamy liczbę gier dostępnych na GOG.COM nie tylko o klasyki, ale również o nowości AAA i o tytuły indie wprowadzające świeże pomysły, wciągającą rozgrywkę oraz urzekającą grafikę.

Waszymi zamówieniami na Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 w przedsprzedaży pokazaliście Wasze oddanie tej grze i teraz wszyscy czekamy z niecierpliwością na jej debiut.

Pośród dużych tytułów, które wydaliśmy w roku 2019, gry takie jak Age of Wonders: Planetfall, Darksiders Genesis, The Bard's Tale IV: Director's Cut, czy Ashen również spotkały się z Waszym ciepłym przyjęciem. Jedną z największych premier na GOG.COM w tym roku była dająca do myślenia gra indie RPG, która ma na swoim koncie wiele nagród – Disco Elysium. Oprócz tego mieliśmy bardzo popularne tytuły indie takie jak Foundation, Bloodstained: Ritual of the Night, Vampire: The Masquerade - Coteries of New York oraz całą masę strzelanek w stylu retro, a wśród nich między innymi Blood: Fresh Supply, AMID EVIL, czy Ion Fury.

Dalej również uaktualnialiśmy nasz katalog o gry takie jak BioShock: Infinite, Spec Ops: The Line, Mutant Year Zero: Road to Eden, DUSK, Outward, Venetica i wiele innych. Chcielibyśmy przy tej okazji również wspomnieć i wysłać szczególne podziękowania dla Focus Home Interactive, które zdecydowało się zrobić krok w nieznane i przejść na model bez DRM. Studio wypuściło kilka dobrze przyjętych gier, w tym starsze tytuły jak Bound by Flame i Mars: War Logs czy nowsze hity: Vampyr, The Surge, A Plague Tale: Innocence, a całkiem niedawno GreedFall. Spodziewajcie się więcej ich gier w kolejnym roku!

Słuchając Waszych opinii, wciąż obserwujemy i ponownie przyglądamy się grom, które przeszły przez nasz system weryfikacji, ale ich wydanie na GOG.COM zostało wstępnie odrzucone. Dzięki Waszemu wkładowi, byliśmy w stanie odkryć na nowo i dodać takie wyjątkowe gry jak Heaven's Vault, wymagające Grimoire: Heralds of the Winged Exemplar, magiczne Din's Legacy i nie tylko.

Przedsprzedaż Cyberpunk 2077

W czerwcu świętowaliśmy największą letnią wyprzedaż w historii GOG.COM. W tym samym czasie nasi przyjaciele z CD PROJEKT RED uruchomili przedsprzedaż swojej mocno wyczekiwanej, nowej gry – Cyberpunk 2077. Jest to dla nas wyjątkowy produkt – ogromny tytuł bez DRM wydany wraz zestawem cyfrowych dodatków dedykowanych dla użytkowników GOG.

Zamawiając tę grę w przedsprzedaży na GOG.COM, możecie być również pewni, że 100% Waszych pieniędzy trafi do grupy CD PROJEKT. W skład grupy wchodzi zarówno studio CD Projekt RED, jak i my. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy zaufali nam, składając u nas zamówienia w przedsprzedaży i jednocześnie czyniąc naszą platformę jednym z najpopularniejszych miejsc, w których można zdobyć ten tytuł!

GOG GALAXY 2.0

Po ponad 2 latach trzymania w tajemnicy i programowania za zamkniętymi drzwiami, wreszcie podzieliliśmy się z Wami i całym światem kolejną wersją naszego własnego klienta. Pracując nad GOG GALAXY 2.0, chcieliśmy stworzyć aplikację, która jest większa niż znany i używany (ale tylko jeśli tego chcecie!) przez Was klient do zarządzania, aktualizowania i uruchamiania Waszych gier z GOG.COM.

To, że nasze gry oraz znajomi są porozrzucani pomiędzy wieloma klientami i aplikacjami, staje się coraz bardziej uciążliwe. Wierzymy, że gracze zasługują na więcej. W GOG GALAXY 2.0 chcieliśmy zebrać wszystkie Wasze gry w dogodnym widoku jednej biblioteki i sprawić, by utrzymywanie kontaktów z Waszymi znajomymi na PC oraz konsolach było prostsze. Jesteśmy wdzięczni i zaszczyceni Waszym odbiorem naszego klienta - dziękujemy za wszystkie Wasze komentarze, zgłoszenia oraz pomysły dające nam moc do działania i pomagające uczynić aplikację jeszcze lepszą.

Oczywiście nie zapomnieliśmy o GOG.COM - GOG GALAXY 2.0 pozostaje opcjonalnym klientem z takimi funkcjami, jak automatyczne aktualizacje, zapisy w chmurze, rozgrywka międzyplatformowa, powrót do starszych wersji i nie tylko. Ponadto cała aplikacja została przebudowana od podstaw, aby działać lepiej i szybciej. Wszystkie funkcje dostępne dla innych platform działają także z GOG.COM – nowa biblioteka gier pozwala Wam filtrować, sortować i dodawać tagi, aby spersonalizować widoki i zapisać je dla łatwiejszego dostępu. Dzięki nowej sekcji znajomych, możecie też śledzić postępy Waszych znajomy w każdej z gier z GOG.COM, jak również zobaczyć, w co aktualnie grają.

Jeśli jesteście zainteresowani, możecie dołączyć do otwartej bety już teraz i przetestować osobiście wszystkie funkcjonalności.

Co dalej?

Póki co, zachowajmy w pamięci i uczcijmy ten niesamowity rok. Wciąż jest trochę czasu, aby skorzystać z tysięcy ofert podczas naszej zimowej wyprzedaży. Możecie być pewni, że gdy wyprzedaż dobiegnie końca 2 stycznia, będziemy już ciężko pracować, by dostarczyć Wam jeszcze więcej świetnych gier i zaskoczyć Was zupełnie nowymi pomysłami.
Dziękujemy to, że jesteście z nami! Postaramy się, żebyście byli z nas dumni w 2020! :)

Dajcie nam znać w komentarzach, która z wydanych w tym roku gier jest Waszym faworytem. Czy wypróbowaliście otwartą betę aplikacji GOG GALAXY 2.0? Jakie są Wasze plany, marzenia oraz postanowienia na nowy rok?
Post edited December 30, 2019 by ponczo_
Z rzeczy niemożliwych poproszę o Black & White w nowym roku. :) Skoro udało się z Blade Runnerem i dodatkiem do Diablo, to może uda się i tutaj.
Rok 2019 na GOG.com uważam za udany, bo pojawiło się w nim niemało tytułów, na które czekałem. Doszło też parę miłych niespodzianek, w tym obecność Blizzarda na GOG.com.

Moim cichym marzeniem na rok 2020 związanym z GOG.com jest, aby w końcu SEGA - która pod swoimi skrzydłami ma Relic Entertainment (serie Warhammer 40.000: Dawn of War i Company of Heroes) oraz Creative Assembly (seria Total War) - zechciała sprzedawać na GOG.com gry bez DRM.
W 2020 roku będę też wypatrywać na mojej ulubionej platformie takich gier, jak Kane & Lynch: Dead Men, Prey (2006), powrotu The Chronicles of Riddick (również w wersji z 2004), gier z serii Drakensang oraz Batman: Arkham, a także mniej znanych tytułów jak np. The Thing, Freedom Fighters, Chameleon, Paraworld, Scarface i wielu, wielu innych... :)

A GOG.com na rok 2020 życzę dużej sprzedaży gier i ciągłego rozwoju platformy.
Największym zaskoczeniem było pojawienie się na gogu Diablo i Warcraftów. Blizzard, który równie dobrze mógł wydać te gry na battlenecie postanowił skorzystać z Waszych usług. Dodatkowo dodając dodatek Hellfire do Diablo.

Dodatkowo wyróżnienie dla zapomnianej gry Clash, którą próbowałem już jakiś czas zdobyć.

Dodaliście też sporo spolszczeń do gier np. Settlers III, Gorky 17 czy Larry 7, za to też należą Wam się brawa.

W nadchodzącym roku życzę sobie i Wam jeszcze więcej starych gier w katalogu. Jeszcze więcej spolszczeń.

Najbardziej ucieszyłbym się z gier z serii Dune, Gruntz, Dark Colony czy Beasts and Bumpkins.

Czekam też na gry, które były dostępne w naszym kraju w wersjach pudełkowych na przełomie wieków w pełni spolszczone jak: gry z serii Różowa Pantera, Ace Ventura, Książe i Tchórz, Max Payne I, II

Fajnie, żeby pomimo wydania niektórych gier w odświeżonych wersja na goga trafiały w premierowych wersjach jak: Age of Empires I, II czy Age of Mythology
Witam
Portfolio na GOG-u rośnie. Mam nadzieję, że pojawi się i gra Windchaser. Mam do niej sentyment :)
avatar
Makatcoo: Rok 2019 na GOG.com uważam za udany, bo pojawiło się w nim niemało tytułów, na które czekałem. Doszło też parę miłych niespodzianek, w tym obecność Blizzarda na GOG.com.

Moim cichym marzeniem na rok 2020 związanym z GOG.com jest, aby w końcu SEGA - która pod swoimi skrzydłami ma Relic Entertainment (serie Warhammer 40.000: Dawn of War i Company of Heroes) oraz Creative Assembly (seria Total War) - zechciała sprzedawać na GOG.com gry bez DRM.
W 2020 roku będę też wypatrywać na mojej ulubionej platformie takich gier, jak Kane & Lynch: Dead Men, Prey (2006), powrotu The Chronicles of Riddick (również w wersji z 2004), gier z serii Drakensang oraz Batman: Arkham, a także mniej znanych tytułów jak np. The Thing, Freedom Fighters, Chameleon, Paraworld, Scarface i wielu, wielu innych... :)

A GOG.com na rok 2020 życzę dużej sprzedaży gier i ciągłego rozwoju platformy.
Pod Sege to sie podpinam i serie Total War:) Byloby wrecz epicko.
Niektóre tegoroczne premiery sprawiają, że przestaję wierzyć, że jakiekolwiek tytuły są niemożliwe do sprowadzenia tutaj :D Diablo i Blade Runner sprawiły, że znów wierzę w Dune i Discworlda ;) Chętnie bym też zagrał u Was w coś z Total War.

Życzę Wam mnóstwo zapału i przychylności wydawców. Robicie świetną robotę.

Mnie osobiście najbardziej cieszy, że nie zapominacie o lokalnym rynku i np. dodajecie polskie wersje. Długo było z tym słabo a wiele z naszych lokalizacji ma status nie mniej legendarny niż same gry. Na pewno nie jest to działalność, która przekłada się na duże zyski (jeśli jakiekolwiek), więc tym bardziej szanuję i dziękuję.

Skoro już mamy zróżnicowanie na regiony cenowe, miło by było, gdyby więcej gier dostawało lepszą polską cenę, bardziej dostosowaną do polskich warunków. Te tytuły, na których się to udało, bardzo przyjemnie się wyróżniają :) To nie jest duży rynek, nie powinno to mocno ciążyć na Waszym ani wydawców wyniku a być może nawet pozwoliłoby nieco więcej tu zarobić, bo moglibyście powalczyć lokalnie z innymi, globalnymi platformami.
avatar
ciemnogrodzianin: Niektóre tegoroczne premiery sprawiają, że przestaję wierzyć, że jakiekolwiek tytuły są niemożliwe do sprowadzenia tutaj :D Diablo i Blade Runner sprawiły, że znów wierzę w Dune i Discworlda ;) Chętnie bym też zagrał u Was w coś z Total War.

Życzę Wam mnóstwo zapału i przychylności wydawców. Robicie świetną robotę.

Mnie osobiście najbardziej cieszy, że nie zapominacie o lokalnym rynku i np. dodajecie polskie wersje. Długo było z tym słabo a wiele z naszych lokalizacji ma status nie mniej legendarny niż same gry. Na pewno nie jest to działalność, która przekłada się na duże zyski (jeśli jakiekolwiek), więc tym bardziej szanuję i dziękuję.

Skoro już mamy zróżnicowanie na regiony cenowe, miło by było, gdyby więcej gier dostawało lepszą polską cenę, bardziej dostosowaną do polskich warunków. Te tytuły, na których się to udało, bardzo przyjemnie się wyróżniają :) To nie jest duży rynek, nie powinno to mocno ciążyć na Waszym ani wydawców wyniku a być może nawet pozwoliłoby nieco więcej tu zarobić, bo moglibyście powalczyć lokalnie z innymi, globalnymi platformami.
Ja proponuję, żeby jeszcze dopłacili tym, którzy chcą grać - to będzie konkurencyjność!
avatar
blutok: Ja proponuję, żeby jeszcze dopłacili tym, którzy chcą grać - to będzie konkurencyjność!
Wcale bym się nie zdziwił, gdyby takie coś pojawiło się w Epic Games Store, biorąc pod uwagę politykę tej platformy. :)
avatar
blutok: Ja proponuję, żeby jeszcze dopłacili tym, którzy chcą grać - to będzie konkurencyjność!
avatar
Sarafan: Wcale bym się nie zdziwił, gdyby takie coś pojawiło się w Epic Games Store, biorąc pod uwagę politykę tej platformy. :)
Fortnite zdechnie to i epick padnie. Na tym jeszcze zarabiaja. No i ne UE 4.
Po pierwsze można Was tylko pochwalić za starania.
Po drugie żebyście nie odlecieli, proszę o więcej spolszczeń. Nie każdy miał angielski w szkole :).
Po trzecie - tak trzymać!!
Mnie się tam marzy dodać do biblioteki Crock i Crock 2, trudno dostępna platformówka z pociesznymi gobosami...ech. A tak to gratulacje za to jak działaliście w 2019 i powodzenia w 2020 dla was i platformy GOG 2.0.
avatar
B4dPenguin: Mnie się tam marzy dodać do biblioteki Crock i Crock 2, trudno dostępna platformówka z pociesznymi gobosami...ech. A tak to gratulacje za to jak działaliście w 2019 i powodzenia w 2020 dla was i platformy GOG 2.0.
Chętnie bym zagrał w serię Croc z goga, ja bym prosił o No One Lives Forever, obie odsłony.
Przede wszystkim podziękowania i gratulacje dla GOGa za to, co już zrobił i robi: trzymajcie dalej kurs na nowe gry i niskie ceny! ;)

Wydarzenia minionego roku:

1) Blade Runner

czyli gra, którą kiedyś lubiliśmy, a nie dało się w nią potem na niczym zagrać -- znów powraca w wielkim stylu;
tu też wszelkie powroty niedoścignionej klasyki Warlords, Diablo i Warcraft. Kto nie lubi, kiedy wracają stare, dobre gry?
Mogą być "odnowione", "wyretuszowane" (Gabriel Knight: Sins of the Fathers – 20th Anniversary Edition), ale pod warunkiem, że cały czas będą dostępne na platformie oryginały.

2) Atom RPG

tak, to nie ten rok, ale pretekstem niech będzie dodatek Supporter Pack ;), czyli nietuzinkowe i grywalne indyki, takie jak Deep Sky Derelicts (też dodatki), Underrail (też nowy dodatek) czy Disco Elysium, Six Ages: Ride Like the Wind, Thea 2... Oryginalność, pomysłowość i zapał włożone w projekt zawsze w cenie.

3) nowe polskie wersje gier - Gorky 17

dołączam się do licznych głosów, że to ważna sprawa polski tekst w grze, zwłaszcza rozbudowanym RPGu czy detektywistycznej przygodówce. (Thea 2 - język polski?).

Życzenia (marzenia) na Nowy Rok

Oczywiście mają to być pobożne życzenia ;) Więc gry Cryo Interactive z serii historyczno-edukacyjnej: Wersal (1 i 2), Egipt (1 i 2), Pompeje, Aztec, Chiny: Zakazane miasto; Odyseja, Riverworld, Faust, Wehikuł czasu, Nautilus, Legenda Nibelungów, a przede wszystkim Rycerze króla Artura (1 i 2)!!!

I coś nierealnego zupełnie (bo to nawet nie gra): "Galeria malarstwa polskiego. Muzeum Narodowe w Warszawie" wydane przez WSiP. Jest w programie wersja angielska chyba tego 3D przewodnika po muzeum...

Szczęśliwego N. Roku!
avatar
KillingMoon: I coś nierealnego zupełnie (bo to nawet nie gra): "Galeria malarstwa polskiego. Muzeum Narodowe w Warszawie" wydane przez WSiP. Jest w programie wersja angielska chyba tego 3D przewodnika po muzeum...
O, dobre! Były też takie encyklopedie tematyczne Dorling Kindersley wydawane przez Optimus Pascal (czy jakoś tak) swego czasu. Miały niezły klimat, polowałem ostatnio na coś podobnego dla dzieciaków i okazuje się, że nic lepszego chyba nie powstało. Kultowa sprawa, trudno dziś dostępna. Szkoda, że ten staroć leży raczej poza profilem wydawniczym GOG :)