It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Długie, zimowe wieczory to idealny czas na granie. Dlatego właśnie łączymy siły z CORSAIR i organizujemy konkurs, w którym możecie wygrać rewelacyjne nagrody, które sprawią, że wasze zimowe wieczory staną się niezapomniane.

Zasady konkursu są proste: Wyobraź sobie, że długie, zimowe wieczory chcesz spędzić grając w swoją ulubioną grę. Jaką grę z katalogu GOG.COM wybierzesz?

Uzasadnij swój wybór w komentarzu pod tym postem lub na Twitterze dodając hashtag #MyWinterGame.

Swoje zimowe wieczory możecie opisywać do 2 stycznia 2020, do godziny 16:00. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni następnego dnia. Nie zwlekaj, spróbuj swoich sił i zyskaj szansę na wygranie jednej z nagród:

Pierwsze miejsce: mysz Corsair NIGHTSWORD + podkładka pod mysz Corsair MM300 Extended + bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Corsair VOID RGB ELITE + cyfrowa kopia opisanej przez ciebie gry dostępnej na GOG.COM

Drugie oraz trzecie miejsce: mysz Corsair NIGHTSWORD + podkładka pod mysz Corsair MM300 Extended + cyfrowa kopia opisanej przez ciebie gry dostępnej na GOG.COM

10 wyróżnień z nagrodą w formie losowej gry dostępnej na GOG.COM

Do wzięcia udziału w konkursie, konieczna jest akceptacja warunków regulaminu. Regulamin dostępny jest TUTAJ.
Post edited December 27, 2019 by ponczo_
Długie zimowe wieczory....tak, można by się rzucić w wir wspomnień i otchłań tych momentów gdy biegałem po dachach Florencji lub przemierzałem bezkresne tereny Nom Heraklejon - jednak najbardziej zimowe wieczory spędziłem stojąc na południowym klifie Kaer Mvire wdychając chłodna bryzę. Gdy przywołam w mej pamięci te wspomnienia, kości aż skrzypią, plecy łamią a serce wyrywa się z piersi krzycząc "CHCĘ DO BEAUCLAIR". Tam moje stare ciało spocznie u boku mej ukochanej, a zimowy wieczory zawsze będą gorące..... Wybieram Wiedźmina 3 z DLC Krewi i wino...

Proszę pozwólcie mej skołatane duszy przekonać się tym pięknym uczuciu....
#MyWinterGame
Na pewno będzie to gra Diablo z dodatkiem Hellfire. Zostańcie na chwilę i posłuchajcie dlaczego tak uważam. W oczekiwaniu na ciepłą wiosnę dobrze będzie uratować po raz kolejny osadę Tristram z opresji ogrzewając się w piekielnym ogniu walcząc z samym Diablo. Nie zapomnijmy także o rozgrzewce i odpowiedniej formie ćwiczeń fizycznych wymachując toporem lub mieczem podczas przebijania się przez kolejne hordy potworów. Tylko Diablo zapewni nam sentymentalny powrót do początków serii i rozgrzeje w zimowe mroźne wieczory.
Byłaby to The Settlers: Heritage of Kings. O ironio jest to jedna z najbardziej nielubianych odsłon serii, ale dla mnie ma ona znaczenie wyjątkowe - była to pierwsza tak "nowoczesna" gra, której nie mogłam wtedy odpalić na swoim szczenięcym pececie, musiałam grać w nią na laptopie mamy. Przeskok z Wolfensteina 3D, Jazz Jackrabbita 2 czy nawet Wormsów na taką grafikę, oraz z poprzedniej części the Settlers na tak rozbudowaną był niesamowity. Dostałam Heritage of Kings w wersji pudełkowej w roku premiery pod choinkę będąc jeszcze dzieciakiem, do tej pory pamiętam zapach świeżo odpakowanego z folii pudełka z grą. Muzyka w produkcji, ta niesamowita jak na serię, pierwszy raz prawdziwie trójwymiarowa grafika, efekty pogodowe i prześwietny nastrój - to wszystko sprawiło, że z ogromną nostalgią wspominam tą część i jest ona chyba, zaraz po pierwszej, ulubioną częścią serii.
Wszyscy wspominają Wiedźmina 3 i tak, jest to wspaniała gra, właśnie gram po raz pierwszy, ale to jednak nie Gothic 1. Z Wiedźminem spędzę setki godzin (uwielbiam gry, książki i serial), ale to do Gothica będę wracał do końca życia z łezką w oku! ;)
Wiedzmin 3

Poprostu zapierajace dech w piersiach arcydzielo.

Pozdrawiam GOG i czekam na kwiecien :)
avatar
Sarafan: Też zwróciłem na to uwagę. Można ewentualnie opisać grę, której się nie posiada, ale lepiej byłoby tak, jak napisałeś, czyli że otrzymuje się losową grę lub najlepiej dowolną wybraną z katalogu.
avatar
ponczo_: ...
Może więc @ponczo_ nam tu coś wyjaśni? Czy np. można opisać grę w którą by się chciało zagrać zamiast tej ulubionej?
Spędzać wieczory z ulubioną grą? No to Gothic, no i Pan Paweł, wróć Pan Bezimienny :D A jeśli mamy pozostać przy zimowych klimatach to chodźmy zapolować na lodowego smoka, który zbezcześcił Nowy Obóz i pokazać mu gdzie rrrrakiiii ziiiiiimują, okeeeeej? Tylko trzymajmy się z dala od tych świrów z sekty i ich Bóstwa (if you now what I mean ( ͡° ͜ʖ ͡°)) A na koniec możemy przemierzać niesamowite ziemie Nordmaru i odwiedzić funfli z Klanu Młota, Wilka i Ognia no i nie można zapomnieć aby po drodzę wpaść w odwiedziny do klasztoru wypić małą ryżówkę z Miltenem przy okazji.

No to jak będzie. robimy interes?
Może teraz nie gram zbyt często, mam małe dzieci , ale nie zapomnę tych zimowych wieczorów z grą/ grami Icewind Dale. Lubię gry w takiej konwencji, widok z góry, lokacje pełne detali, możliwość wyboru towarzyszy i ich kreowanie. Dla wielu ta seria nie jest tak dobra jak BG. Dla mnie jest świetna, wymagająca. Zabiera w zimową podróż do Zapomnianych Krain. Inkantacje czarów w „starożytnym” języku. Zdobywanie ich. Zimowe bezdroża, Chahopek, Cmentarzysko Bohaterów, Mnisi, „Diabelskie” rodzeństwo. Grałem każdą klasą w różnych możliwych kombinacjach. Prowadziłem notatki, zbierałem, kolekcjonowałem, czarowałem. Nie słuchałem porad typu: weź 3 Wojowników, Kapłana do leczenia itp. Grałem (i nadal tak gram - jak znajdę czas) tak jak lubię, może niezbyt skutecznie, ale dla mnie liczy się artyzm, klimat, różnorodność, nonkonformizm. Piękne chwile.
Ps. Dodałbym jeszcze Neverwinter Nights.
Post edited December 28, 2019 by Adalur
#MyWinterGame Zagrałbym w Talos Principle.W grze jest dużo ciekawych zagadek,gracz musi być kreatywny żeby je rozwiązać.Potrzeba sporo czasu żeby przejść gre na 100%,zależy kto gra ale na pewno łatwo nie jest.W grze możemy się poruszać po poziomach przedstawiających wszystkie pory roku.Ogólnie gra jest spokojna i relaksująca nie ma tam walki.Fabuła jest przedstawiona na wiele sposobów.W szczegóły nie wchodzę bo zepsułbym zabawe czytającym.Gra ma moim zdaniem bardzo dobrą muzykę,dopasowaną do wyglądu poziomu w grze.Dzwięki też są ok.Mi pasują,ale to kwestia gustu.Ogólnie sama rozgrywka jest dopracowana i raczej nic nie powinno w grze drażnić.
Grafika to kwestia gustu.Fajną opcją jest możliwość ustwienia różnych filtrów kolorów.
Jeśli ktoś grał np w portal i go nie znudził to polecam.
Post edited December 30, 2019 by AveJA852
#MyWinterGame

Gdy za oknem panują ciemności a prognozy zapowiadają nadejście zimy, jedynym rozsądnym wyborem wydaje się "Diablo". Przemawia za tym wiele rzeczowych argumentów:
* w razie intensywnych opadów śniegu schodzenie na coraz niższe poziomy lochów będzie możliwe bez względu na przejezdność dróg i zaskoczenie drogowców
* ciepło wspomnień i nostalgii oraz temperatura starć z demonami powinna częściowo kompensować zimowe chłody
* dodatkowo należy się spodziewać, że będzie nam coraz cieplej wraz ze zbliżaniem się do dna piekieł
* przygoda jest dość długa, więc jeśli uprzemy się ukończyć ją przed powrotem do pracy, może to pozytywnie wpłynąć na długość zimowego urlopu/ferii
* a gdyby się okazało, że w międzyczasie zima zaatakowała na całego, broń i artefakty zebrane w podziemiach oraz dobrze opanowany fireball mogą znacząco ułatwić wydostanie się spod śniegu i lodu
Mam problem z konkursami tego typu, bo jak już raz się wkręcę, to potem nie mogę zatrzymać procesu w głowie, który ciągle wraca do walki z podjętym wyzwaniem ;))

#MyWinterGame

Święta! Kochane moje! Wyście są jak zdrowie!
Ile was trzeba cenić, niebawem się dowiem,
Bo już koniec. Dziś piękność tę z jejże cudami
Widzę i opisuję, bo tęsknię za wami!

Tymczasem, GOG-u, nieś mą duszę utęsknioną
W przyszłość oddaną replikantom i neonom,
Do tych zaułków mrocznych, do ulic zatłoczonych
Gęsto w plan Los Angeles zaplecionych.

Do tych taksówek lotnych, do mgieł mega-polis,
jej barw świetlistych i deszczowych ulic,
Gdzie androidy śnią o elektrycznych owcach
a replikantów szukam ja - Blade Runner - łowca.
Na Długie zimowe wieczory .
Heroes® of Might & Magic® III
Nie ma nic lepszego, co cię wciągnie i pochłonie .
Tak samo jak niedźwiedź zapada w sen zimowy .
A z edytorem map grę można w nieskończoność przedłużać .
Zimowe wieczory mijają a gra dalej się rozwija .
Jak GOG niezniszczalny .
pozdrawiam .
- Do diabła z tą zimą! Trzeci dzień siedzimy w tej karczmie! Odludzie jakich mało! Niech mnie bogowie Zapomnianych Krain, przecież Wrota Baldura są tuż przed nami! Gdzie on się podział!? Za chwilę musimy ruszać, a drużyna nie jest zebrana!

Czas mijał, wieczory długie ciągnęły się niemiłosiernie, a młody bohater powoli rósł w siłę, zdobywając po drodze nowych przyjaciół, pokonując wspólnie przeciwności losu. Nasi towarzysze parli do przodu nieustannie kierując się do wypełnienia swego losu - w końcu to dziecię Bhaala przewodził tej drużynie.

- I jak? Będzie dobrze? - zapytał.
- Pewnie. Nie ma to jak przeżyć na nowo tę przygodę. A potem jeszcze raz i jeszcze raz i kolejny raz. Wrota Baldura. - odpowiedział.
- Niech tak będzie.
Kolejne święta bez śniegu za nami. W moim regionie zima od lat jest łagodna, więc z utęskieniem wracam wspomnieniami do czasów dzieciństwa, gdy bawiłem się z kolegami w śnieżnym puchu. Lepienie bawłwana, jazda na sankach, budowanie iglo - dzisiejsze dzieci nie wiedzą jaka to była frajda, bo śnieg widzą jedynie przez kilka dni w roku lub wcale.
Za oknem szaro-buro, nastrój ponury, nie chce się nigdzie wychodzić. W długie, ciemne wieczory, jak ten, najlepiej dla mnie jest zanurzyć się w rozgrywce mroźnego świata "Frostpunk'a". W tej grze jest śnieg, którego teraz mi brakuje, a ciężki klimat i trudne moralnie decyzje świetnie wpisują się w moje przygnębione samopoczucie, do którego doprowadza mnie ta pogoda.
#MyWinterGame
Post edited December 29, 2019 by Dratharn_Rewter
#MyWinterGame.

Wieczory długie, zimy nie ma, więc najlepiej posiedzieć przy komputerze. Przy grze zacnej - bo Baldur's Gate. Dobry, klasyczny rpg, którego polecam dawkować w dużych ilościach tylko i wyłącznie w polskiej wersji z pamiętnymi słowami Piotra Fronczewskiego "przed wyruszeniem w drogę, należy zebrać drużynę", co przypomina mi jak brat gdy gdzieś wychodził musiał mnie zabierać ze sobą :)