It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Podczas tegorocznej letniej wyprzedaży zabraliśmy cię na wyprawę do galaktyki gier. Zerknijmy, na to, co możesz zrobić z tymi wszystkimi grami w GOG GALAXY 2.0 – oto lista ekstra funkcji, które są dostępne w aplikacji, ale wielu użytkowników je przegapiło.

GOG GALAXY 2.0, oprócz tego, że jest najlepszym sposobem na uruchamianie i aktualizowanie twojej biblioteki gier GOG.COM wolnych do DRM, pozwala ci się też łączyć z innymi platformami, aby zgromadzić wszystkie gry i znajomych w jednym miejscu. Zerknijmy na ekstra rzeczy, które możesz zrobić w GOG GALAXY 2.0.

1. Twórz własne listy gier i kolekcje, używając zakładek

Niezależnie od tego, czy twoja biblioteka gier jest duża, wielka czy ogromna, możliwość tworzenia własnych list gier, które są szybko dostępne z paska bocznego, jest koniecznością w takiej aplikacji jak GOG GALAXY 2.0. Pamiętając o tym, wprowadziliśmy zakładki – prosty sposób na zapisanie dowolnego widoku pojedynczym kliknięciem.

Po nałożeniu filtrów, dodaniu tagów i posortowaniu gier, na górnym pasku nawigacyjnym pojawi się mała ikonka zakładki. Po prostu w nią kliknij, a widok zostanie przypięty do paska bocznego. Możesz z łatwością zmienić nazwę każdej kolekcji i zmienić ich porządek, przesuwając je w górę i w dół na pasku bocznym. Co jeszcze lepsze, jeśli w twojej bibliotece pojawi się nowa gra, pasująca do filtrów wybranych do jednej z twoich zakładek, dodana zostanie automatycznie.2. Sprawdź, co robią twoi znajomi

Chcesz zobaczyć, w co twoi gamingowi kumple obecnie grają, i na jakiej platformie? GOG GALAXY 2.0 zawiera międzyplatformową listę znajomych, która pokazuje stan online twoich znajomych, na połączonych platformach PC i konsolowych. Nie tylko pokazuje, jacy twoi znajomi są obecnie online, ale też w co grają. Możesz w czasie rzeczywistym obserwować aktywności swoich znajomych, bez przełączania pomiędzy wieloma aplikacjami i launcherami.

Międzyplatformowa lista znajomych znajduje się po prawej stronie aplikacji. Upewnij się tylko, że okno aplikacji jest szersze niż 1500 pikseli.3. Zobacz wszystkie subskrypcje gamingowe w jednym miejscu

Obecnie dostępnych jest mnóstwo gamingowych subskrypcji, a w nich jeszcze więcej gier – to wszystko szybko może nas nieco przytłoczyć. To dlatego zdecydowaliśmy się zgromadzić wszystkie twoje subskrypcje gamingowe w jednym miejscu.

Gdy połączysz platformę z jej własną usługą subskrypcyjną, taką jak XBOX Game Pass, Uplay Plus czy Origin Access, zyskasz do niej dostęp poprzez nową sekcję w swojej bibliotece. Wszystkie dostępne gry są automatycznie grupowane według subskrypcji, ale oczywiście możesz też ułożyć je po swojemu. Możesz też dodawać tagi do gier i dodać dowolny widok do zakładek, aby dostęp do nich był jak najprostszy.

4. Znajdź dowolną grę i dodaj ją ręcznie do swojej biblioteki

Wiemy, że zapewne posiadasz mnóstwo gier, które nie wchodzą w skład bibliotek cyfrowych. Kolekcjonerzy, którzy posiadają stosy dyskietek, płyt CD i edycji w dużych pudełkach, mogą dodać swoje gry do biblioteki w GOG GALAXY 2.0.

Wystarczy wywołać w aplikacji Globalne wyszukiwanie (Ctrl+F/Cmd+F) lub kliknąć w ikonę wyszukiwania w lewym górnym rogu ekranu. Teraz zacznij pisać, a wyniki pojawią się natychmiast – zobaczysz swoje gry i znajomych. Co najważniejsze, pojawią się także gry, których nie posiadasz – w bazie danych znajdują się praktycznie wszystkie gry, jakie kiedykolwiek istniały! Gdy już znajdziesz grę, którą chcesz dodać, po prostu w nią kliknij i oznacz jako posiadaną – stanie się ona częścią twojej biblioteki GOG GALAXY 2.0. Możesz teraz dodać plik wykonywalny, aby uruchamiać ją poprzez aplikację. Od tego momentu aplikacja będzie też śledziła czas, który spędzasz w tej grze.5. Ukryj gry, gdy tylko zechcesz

No dobrze, a więc możesz dodać dowolną grę do swojej biblioteki, ale co z grami, które ci się nie spodobały? Nie martw się, w takiej sytuacji też mamy dla ciebie rozwiązanie. Jeśli klikniesz PPM w dowolną grę ze swojej biblioteki, pojawi się opcja ukrycia jej – oznacza to, że nie będzie ona widoczna na liście posiadanych gier i nie będzie się pojawiała w wynikach wyszukiwania. Oczywiście, zawsze możesz cofnąć ukrycie, jeśli zatęsknisz za tym tytułem.

6. Wyszukaj integracje społeczności

GOG GALAXY 2.0 pokazuje swój pełny potencjał po połączeniu z nim platform zewnętrznych. Zdecydowaliśmy, że w czasie gdy my będziemy ciężko pracować nad dodawaniem kolejnych oficjalnych integracji, damy społeczności możliwość pracowania nad własnymi integracjami w ramach modelu open source. Reakcja społeczności była bardzo pozytywna i pojawił się szereg integracji z najpopularniejszymi platformami gamingowymi, a także grami-usługami, dostępnymi tylko na poszczególnych platformach.

Aby łatwiej pozwolić wam się łączyć z grami i znajomymi, dodaliśmy proste wyszukiwanie po zaufanych repozytoriach online z dostępnymi integracjami. Wystarczy wpisać nazwę platformy lub gry i sprawdzić, czy integracja jest już dostępna.

Dajcie znać z komentarzach, o których funkcjach nie wiedzieliście, które ze wspomnianych powyżej podobają wam się najbardziej i co pominęliśmy na naszej liście!
Ciągle brak funkcji "One Click to Download Full Collection", szczęśliwie są rozwiązania OpenSource... Wasza apka jest bezużyteczna, przynajmniej dla mnie, gdzie nie rajcują mnie ekshibicjonistyczne zapędy społecznościowe, a gromadzenie dla siebie off-line.. "na zaś"... na czasy apokaliptyczne, kiedy Was, waszego Galaxy i netu nie będzie, kiedy niczego nie będzie... ;)
Post edited June 10, 2020 by PioM
Ciągle brak opcji "zamknij Galaxy klikając na X" - obecnie "X" jedynie minimalizuje klienta. :/
avatar
PioM: Ciągle brak funkcji "One Click to Download Full Collection", szczęśliwie są rozwiązania OpenSource... Wasza apka jest bezużyteczna, przynajmniej dla mnie, gdzie nie rajcują mnie ekshibicjonistyczne zapędy społecznościowe, a gromadzenie dla siebie off-line.. "na zaś"... na czasy apokaliptyczne, kiedy Was, waszego Galaxy i netu nie będzie, kiedy niczego nie będzie... ;)
Popieram
Ja rozumiem że to jest BETA ale to chyba nie jest wielki problem przetłumaczyć Osiągnięcia na PL mam nadzieje że w ostatecznej wersji aplikacji Osiągnięcia zostaną przetłumaczone
Pro forma napiszę, żeby potem nie było, że nikt nie zgłaszał – brakuje wersji dla Linuxa ;)