It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Podsumowanie roku 2017 na GOG.com

Zrobiliśmy to! Wy to zrobiliście! Rok 2017 już prawie za nami i jedno jest pewne: to był wspaniały rok dla całej społeczności GOG.com. Dziękujemy za to, że jesteście jej częścią!

Wspólnie przypomnijmy sobie, co działo się w mijającym roku...






Ponad 2000 gier bez DRMu
W 2017 roku nasz katalog gier przekroczył dwa tysiące tytułów. Jeśli znacie nas dobrze, wiecie, że liczby nie są dla nas najważniejsze ale trzeba to wyraźnie zaznaczyć - jest to ponad dwa tysiące wirtualnych przygód, które naszym zdaniem warto przeżyć!

Czy ktoś mówił stare, dobre gry? W tym roku dodaliśmy wiele klasyków, które kochamy i za którymi bardzo tęskniliśmy. Udało się tego dokonać dzięki naszemu utalentowanemu zespołowi oraz przyjaciołom z sieci. Jazz Jackrabbit – growy debiut Cliffy’ego B; SWAT 4 – który znajdowała się na liście gier, których nie kupisz cyfrowo, stworzonej przez “PC Gamer”; seria The Suffering – ze strasznymi potworami stworzonymi przez Stan Winston Studio; przepyszna seria Pizza Tycoon; dawno zapomniane klasyki studia takie jak: Emperor: Rise of the Middle Kingdom, Rise of the Dragon, Heart of China; [url=https://www.gog.com/game/titanic_adventure_out_of_time]Titanic: Adventure out of Time… oraz wiele innych!




Ale stare, dobre gry to nie wszystko! 2017 rok był wspaniały dla wszystkich graczy, ponieważ dodaliśmy do naszego katalogu gier na GOG.com wiele przełomowych produkcji bez DRMu. Jeśli “indycza” rewolucja jest za nami, to teraz wkraczamy w złoty wiek gier indie.



W 2017 roku dodaliśmy Divinity: Original Sin 2 – grę roku według magazynu “PC Gamer” oraz najbardziej popularną grę ze wszystkich na GOG.com! Następnie Hellblade: Senua's Sacrifice nagrodzony w plebiscycie “The Game Awards” w kategoriach: Best Audio Design, Impact oraz Best Performance; , niszowy ale lubiany tytuł RPG od Piranha Bytes; [url=https://www.gog.com/game/cuphead]Cuphead – nagrodzony w plebiscycie “The Game Awards” w kategoriach: Best Art Direction oraz Best Independent Game; oraz wiele innych!


Podsumowując, w 2017 roku dodaliśmy prawie jedną czwartą całego naszego katalogu gier. Zaszczytem jest dla nas możliwość bliskiej współpracy z tak wieloma utalentowanymi twórcami gier oraz wspaniałymi wydawcami.





GOG Galaxy wyszedł z bety
W 2017 roku klient GOG Galaxy wyszedł z bety, przynosząc szereg nowych możliwości i usprawnień. Jedną z nich są “Uniwersalne zapisy w chmurze” - technologia, która pozwala nam wprowadzić wsparcie dla zapisów w chmurze do większości tytułów z naszego katalogu (jest ich obecnie trzysta i cały czas dodajemy nowe). Ponadto, dodaliśmy funkcję overlay w grze, wbudowany licznik FPS, narzędzie do tworzenia screenshotów oraz możliwość konfiguracji wielu innych ustawień tak, abyś mógł dopasować klienta GOG Galaxy do swoich potrzeb. Dzięki temu osiągnęliśmy poczucie dumy i spełnienia.





Cały czas rośniemy
Najlepsze zostawiliśmy na koniec – to oczywiście Wy! Dziesiątki tysięcy nowych użytkowników dołączyło do nas w mediach społecznościowych oraz do naszego własnego kanału na Twitchu (twitch.tv/GOGcom). Nasz [url=https://www.twitter.com/gogcom"profil na Twitterze obserwuje już ponad 240 tysięcy osób, a na
Gratuluję rozwoju!
Hellblade: Senua's Sacrifice odcisnęła na mnie trwałe piętno - to moja osobista gra roku 2017, po skończeniu której wgapiałem się w monitor przez dobrych kilka minut i nie mogłem dojść do siebie. No ale ja mam fioła na punkcie nordyckich klimatów juz od dawna...
Świetnie, że promujecie stare gry. Dzięki Wam sa nadal żywe.
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Życzę dalszych sukcesów i pozdrawiam serdecznie!
Post edited December 31, 2017 by Wotan1984
Dzięki, GOG. Róbcie nadal swoje z korzyścią dla siebie i dla nas. Cieszy mnie, że promując w głównym nurcie nowości i Galaxy, nie zapominacie o dużym gronie amatorów klasyki i graczy z niszowych platform, jak Linux.

Jesteśmy z Wami. Do się go roku, GOG! :)
Wszystkiego najlepszego. Żebyście rośli w siłę, użytkowników i nowe tytuły.
Najlepszego w Nowym Roku!

I dodajcie Conana i Dungeon Master'y :)
Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę z tego fenomenu, ale wielokreotnie więcej płacę Wam za gry bez DRMu, które bez problemu mógłbym znaleźć za darmo w siechach P2P, niż na wszystkich innych płatnych platformach razem wziętych, "bardzo mocno zabezpieczonych" XD Pozdrawiam i trzymam za Was kciuki, przede wszystkim za poszerzanie oferty i rozszerzanie funkcjonalności GOG Galaxy - Obym nie musiał więcej korzysać gogrepo.py! :P
Szczęśliwego Nowego Roku dla całej załogi GOG, CD Projekt Red oraz wszystkim użytkownikom takim jak ja. Od pamiętnego czasu rozpoczęcia przygody z GOG, kiedy to dodałem wówczas bezpłatną wersję swojego wiedźmina 1 i 2 do biblioteki, tak powoli zaczynałem się przekonywać do zakupu gier w wersji cyfrowej, tak jak wcześniej rozczarował mnie Steam, Origin, uPlay... swoją usługą DOSTĘPU do gier na czas nieokreślony bez jakichkolwiek praw posiadania ich.

Zaczynałem wierzyć w powstanie klienta GOG, polskiej wersji językowej strony oraz pojawieniu się wielu popularnych w Polsce tytułów. Początkowo wolałem kupić grę w wersji anglojęzycznej na GOG, by później zaopatrzyć się w nieoficjalne spolszczenia z wiarą, że kiedyś otrzymają na platformie oficjalne wsparcie polskiego języka. Nie pomyliłem się, biblioteka się rozrasta, GOG nie zmienia negatywnie polityki w stosunku do użytkowników oraz powstał GOG Connect, który bardziej ma za zadanie zachęcić graczy do korzystania z platformy niż ich przymuszać.

GOG stał się dowodem że Piractwo to wymysł korporacji chcących zarabiać na swoich produktach ograniczając wolność użytkownika. Dzięki GOG mogę bez obaw zainstalować Dying Light na moim PC i laptopie by wspólnie spędzić czas z przyjaciółmi i znajomymi w domu.
Chciałbym kiedyś ujrzeć podobną tego typu platformę do muzyki lub być może GOG Music ;) Jakoś iTunes mnie nie przekonał, a płacenie za dostęp w Spotify mnie też specjalnie nie zainteresował.

W tak prosty sposób przekonujecie użytkowników do korzystania z waszej platformy. Gracie Fair.

Wszystkiego Najlepszego dla wszystkich graczy z okazji Nowego Roku

P.S. Mam nadzieje i pewnie wielu innych użytkowników również, że GOG doczeka się aktualizacji w postaci platformy dla modyfikacji, funkcji społecznościowych... oczywiście opcjonalnie :)
Do muzyki polecam bandcamp. Najwięcej jest co prawda artystów mniej znanych, ale zdarzają się i ci popularniejsi :)

A co do GOGa, to życzę Wam (i sobie :D ) więcej gier w wersji Linuxowej. Ave!