It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Witam czego nie ma języka Polskiego ? i jak widzę że większoć starszych gier nie ma spolszczenia choć występowały w pełnym spolszczeniu .
avatar
furek45: Witam czego nie ma języka Polskiego ? i jak widzę że większoć starszych gier nie ma spolszczenia choć występowały w pełnym spolszczeniu .
Sądząc po twoim poście język polski znasz słabo, więc równie dobrze możesz grać po angielsku. Jednak odpowiem na twoje pytanie, bo może ktoś jeszcze się nad tym zastanawia.

Dlaczego nie ma języka polskiego? Pewnie dlatego, że za dużo było z tym zachodu, GOG załatwiał sprawy z wydawcą gry, a za spolszczenie odpowiedzialny był CD Projekt właśnie i możliwe, że wygasła im licencja. W sklepach do niedawna można było kupić płytki z Disciples 2, ale tylko w wersji angielskiej (polskim dystrybutorem był o dziwo Techland). Jak dobrze poszperasz to w necie na pewno znajdziesz wersję polską, sam taką miałem z któregoś wydania Komputer Świata, ale dosłownie miesiąc temu wyrzuciłem na śmietnik, bo mam na GOG-u oryginał. Jednak nie jest to gra, która wymagałaby znajomości języka angielskiego na poziomie wyższym niż podstawowy więc nie wiem w czym problem.
Jakby ktoś nie wiedział, to aktualnie jest już pełna polska wersja
avatar
Yeavion: Jakby ktoś nie wiedział, to aktualnie jest już pełna polska wersja
A wiesz jak wybrać wersję Polską? Podczas instalacji nie ma możliwości wyboru, jest tylko informacja, że zarządzenie językiem wyłącznie w grze, lecz z poziomu gry nie znalazłem opcji zmiany języka na polski.
GOG or GOG Galaxy?
It is separate installers for GOG (offline) version. You can download it from Library on GOG account web page by normal browser or from Galaxy client game page in own games Library.

For GOG Galaxy just switch language (and after downloading do verification of game).

Gog and Galaxy are differ versions, but usually Galaxy superior. This is exception - offline Gog superior (but for Eng version only doe to mistake (miss 'stock heroes'), POL looks identical to each other).
Na Steamie jest poradnik, jak spolszczyć jedynkę.
avatar
Yeavion: Jakby ktoś nie wiedział, to aktualnie jest już pełna polska wersja
avatar
Johnny_G93: A wiesz jak wybrać wersję Polską? Podczas instalacji nie ma możliwości wyboru, jest tylko informacja, że zarządzenie językiem wyłącznie w grze, lecz z poziomu gry nie znalazłem opcji zmiany języka na polski.
Mam dokładnie ten sam problem. Czy na serio musze pobierać lewe spolszczenie?
I czemu strona gog wprowadza w błąd twierdząc, że jest język polski, skoro nie da się go ustawić?
GOG did update ROTE last year. And screw it again. Now it is 50/50 which one build superior. Galaxy have more content, but loss something else (DXCFG GOG DX wrapper) have issues (lost empty folders including SaveGame folder).

And currently ROTE Galaxy build lost Polish version. Also it lost previous builds to rollback (they erased entirely even from private publisher brunch).

Since GOG stop using language pack installers long ago, Galaxy is a bit easier way to get MULTI builds. But for ROTE Polska wersija available only as GOG offline build from backup installer.

I don't know what is about 3rd party sources mentioned here (and in somewhere else threads here). Polska version available on GOG since 2019.
Post edited September 19, 2023 by QWEEDDYZ
Jest na to fix, wystarczy wpisać sobie w google Disciples sacred lands PL iso, pobrać obraz gry który ma pliki przeznaczone na rynek Polski. Instalujecie Sacred landsa z chomika(gry nie odpalicie i tak za darmo bo wymaga płyty - jest to wersja bez cracka - chodzi głównie o to żeby buchnąć spolszczone pliki z gry). Instalujecie jednocześnie zakupioną wersję Sacred lands GOG i po zainstalowaniu obydwu wersji przerzucacie wszystkie pliki z folderu z grą z chomika do folderu z grą GOGA ale nie podmieniacie pliku Disciple.exe którym uruchamiacie gre. Pozwala to uruchomić grę bez płyty z GOGA jednocześnie z polskim dubbingiem i językiem, sprawdzałem i działa.
As i remember there is img disc of polish version on Internet Archive. There is multanguage repack by Verok (who made DisciplesGL)(manual missing). No direct links here. There is ripped files in Steam Game Hub or somewhere.