It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
avatar
Sarafan: Jedynka i dwójka chyba nigdy nie były wydane w polskiej wersji językowej.
avatar
SzmaragdowaEnklawa: Były bo mam po polsku z wydania Saga HoMM I-III
Przy założeniu, że to te same wersje co Ubisoft Exclusive Heroes I - IV Complete, to potencjalny problem jest taki że są to wersje pod Windows, a GOG sprzedaje edycje dosowskie.
avatar
SzmaragdowaEnklawa: Były bo mam po polsku z wydania Saga HoMM I-III
avatar
Paradoks: Przy założeniu, że to te same wersje co Ubisoft Exclusive Heroes I - IV Complete, to potencjalny problem jest taki że są to wersje pod Windows, a GOG sprzedaje edycje dosowskie.
Nie wiem jak to rozróżnic czy na dos czy windows, ale te wersje co ja mam po polsku z wydania Saga Heroes of Might and Magic I-III Nowa eXtra Klasyka gram.pl wymagają do działania DirectX i mają biblioteki dll to widocznie na windows.

HoMM I w wersji 1.1
HoMM II w wersji Gold

W każdym razie obie częsci mają zapis że wyłącznym dystrybutorem jest CD Projekt.

Aha Heroes Chronicles I-IV też są po polsku, ale od Cenegi.
Post edited November 11, 2018 by SzmaragdowaEnklawa
avatar
SzmaragdowaEnklawa: Były bo mam po polsku z wydania Saga HoMM I-III
Faktycznie. Nie wiedziałem, że były oficjalne spolszczenia do tych gier.
avatar
SzmaragdowaEnklawa: Były bo mam po polsku z wydania Saga HoMM I-III
avatar
Paradoks: Przy założeniu, że to te same wersje co Ubisoft Exclusive Heroes I - IV Complete, to potencjalny problem jest taki że są to wersje pod Windows, a GOG sprzedaje edycje dosowskie.
HoMM 1 jest do pobrania tylko dosowska, ale dwójka jest do ściągnięcia także w wersji Windowsowej, co prawda jakiejś uszkodzonej (zawiesza się i wyłącza często) i wykrywanej czasami jako heurestyka przez antywir (podkreślę, że wszystkie wersje CD, które mam, tego problemu nie wykazują, a wydań było conajmniej cztery). Wersje spolszczone były pod Win95. Bądź co bądź w taki sposób o wydaniu na GOG nie pomyślałem :)
Post edited November 12, 2018 by wsn
avatar
wsn: HoMM 1 jest do pobrania tylko dosowska, ale dwójka jest do ściągnięcia także w wersji Windowsowej, co prawda jakiejś uszkodzonej (zawiesza się i wyłącza często) i wykrywanej czasami jako heurestyka przez antywir (podkreślę, że wszystkie wersje CD, które mam, tego problemu nie wykazują, a wydań było conajmniej cztery). Wersje spolszczone były pod Win95. Bądź co bądź w taki sposób o wydaniu na GOG nie pomyślałem :)
Dwójka jest do pobrania, ale tylko jako dodatek. Tzn. jest tam sobie dla zainteresowanych, ale nie ma jakiegokolwiek wsparcia. Żebyśmy mieli polską wersję na GOGu ktoś musiałby oficjalnie spolszczyć wersje dosowskie, a znając zarówno GOG jak i Ubisoft - nikt tego nie zrobi.
avatar
Paradoks: Dwójka jest do pobrania, ale tylko jako dodatek. Tzn. jest tam sobie dla zainteresowanych, ale nie ma jakiegokolwiek wsparcia. Żebyśmy mieli polską wersję na GOGu ktoś musiałby oficjalnie spolszczyć wersje dosowskie, a znając zarówno GOG jak i Ubisoft - nikt tego nie zrobi.
A czemu ne mogą dodać polskiej wersji na windows a angielskiej zostawić tak jak jest na dos? Z tege co mówił mi znajomy co ma HoMM 3 na gogu to ta nowa wersja PL jest tą samą co od CD Projekt na płytach. Ponoc te same pliki ma nawet readme i instrukcja jest od CDP. No to z 1 i 2 mogliby tak samo zrobić.
Post edited November 12, 2018 by SzmaragdowaEnklawa
avatar
Drakon1590: Ja nie mam jak sprawdzić tego, o czym napisałeś, więc mogę jedynie zadać pytanie. Czy to znaczy że sprawdziłeś obecną polską lokalizację tej gry i okazało się że nadal nie doczekała się wspomnianej wersji 4.0, czy że dopiero teraz się doczekała?

Tak, czy inaczej, ważne jest to że ta gra, to kolejna gra w wersji GOG'owej, która doczekała się polskiej lokalizacji.
Zawiodę Cię. Niestety polska wersja z GOG-a jest tą samą, która była dostępna w wersji pudełkowej. Numerki przy instalatorach wprowadzają w błąd. To nie jest wersja 4.0. Zawiera wszystkie te same błędy, które miało polskie wydanie 3.2. Mowa tutaj przede wszystkim o braku komunikatów przy przejmowaniu kopalni, koszcie aniołów i archaniołów oraz statystykach niektórych jednostek. Wszelkie inne bugi z wersji Complete zapewne też są obecne. Jestem zawiedziony. Myślałem, że włożono w to wydanie nieco więcej wysiłku. Zostaję przy wersji angielskiej, która nie ma żadnych braków i problemów. Poniżej na screenach małe porównanie niektórych elementów wersji z GOG-a.
Attachments:
Post edited November 12, 2018 by Sarafan
avatar
Sarafan: Jestem zawiedziony. Myślałem, że włożono w to wydanie nieco więcej wysiłku. Zostaję przy wersji angielskiej, która nie ma żadnych braków i problemów. Poniżej na screenach małe porównanie niektórych elementów wersji z GOG-a.
Wiesz, może właśnie dlatego GOG nie chce wydawać wersji PL bo mają bugi w porównaniu do tych angielskich i nie mogą ich sami naprawić . Z jakichś przyczyn licencyjnych czy innych nie wiem.
Ale myślę że dla zainteresowanych kupnem wersji PL na gog to i tak wielka różnica że w końcu jest po polsku.
Ale dobrze, że o tym piszesz, o tych błędach nienaprawionych.

A masz może jakieś linki do listy zmian wersji 4.0 w stosunku do 3.2 ? Co tam się dokładnie jeszcze pozmieniało w grze ?
Post edited November 12, 2018 by SzmaragdowaEnklawa
avatar
SzmaragdowaEnklawa: Ale myślę że dla zainteresowanych kupnem wersji PL na gog to i tak wielka różnica że w końcu jest po polsku.
Ale dobrze, że o tym piszesz, o tych błędach nienaprawionych.

A masz może jakieś linki do listy zmian wersji 4.0 w stosunku do 3.2 ? Co tam się dokładnie jeszcze pozmieniało w grze ?
Myślę, że dla przeciętnego użytkownika, który chce sobie pograć w Heroes 3 po polsku, nie będzie to miało większego znaczenia. Tym bardziej, że większość tych błędów można naprawić albo samodzielnie przy odrobinie wprawy, albo używając nieoficjalnego patcha 3.3. Sam kupiłem swojego czasu angielską wersję tutaj, bo potrzebowałem solidnej, pozbawionej błędów podstawy do modowania w tym języku. Nie mam wątpliwości, że angielska wersja 4.0, która jest tutaj dostępna, to najlepsza wersja trójki, jaką można znaleźć.

Co do zmian, to niestety nie wiem, jakie jeszcze w tej wersji wprowadzono, poza brakiem wymienionych przeze mnie bugów.
avatar
Sarafan: Zawiodę Cię. Niestety polska wersja z GOG-a jest tą samą, która była dostępna w wersji pudełkowej. Numerki przy instalatorach wprowadzają w błąd. To nie jest wersja 4.0. Zawiera wszystkie te same błędy, które miało polskie wydanie 3.2. Mowa tutaj przede wszystkim o braku komunikatów przy przejmowaniu kopalni, koszcie aniołów i archaniołów oraz statystykach niektórych jednostek. Wszelkie inne bugi z wersji Complete zapewne też są obecne. Jestem zawiedziony. Myślałem, że włożono w to wydanie nieco więcej wysiłku. Zostaję przy wersji angielskiej, która nie ma żadnych braków i problemów. Poniżej na screenach małe porównanie niektórych elementów wersji z GOG-a.
I bez oglądania zrzutów ekranu wiem że tak być nie może i ja na twoim miejscu też wolałbym grać na wersji angielskiej. Całe szczęście, że już dawno przejadła mi się ta gra i przestała mnie interesować, dzięki czemu teraz się nie przejmuję takimi rzeczami jak sprawa polskiej lokalizacji i błędów z nią związanych. Mogę jedynie współczuć tobie i innym graczom, którzy nadal pogrywają w tę grę.
Post edited November 12, 2018 by Drakon1590
W sumie nigdy w przeszłości nie zwróciłem szczególnej uwagi na w/w bugi typu cena archaniołów(chociaż zawsze mnie intrygowało jak tak mocna jednostka może być tak tania), dla kogoś, kto zawsze grał w wersję PL, to ta zbugowana jest teoretycznie właściwa. Fakt, że kiedyś człowiek mniej ostrym okiem patrzył na błędy w grach, chyba, że były krytyczne np. niemożność przejścia gry.

Apropo całego zajścia z błędami w grach, Panowie tłumaczą proces wydawania gier na GOG w niedawno wypuszczonym na arhn.eu filmie, do którego link zapodaję : https://www.youtube.com/watch?v=sDjTkA0WgEE . Bardzo ciekawy artykuł, nawet czasem zaskakujący.

P.S. The Incredible Machine jedynka jest chyba stricte ściągnięta z któregoś portalu typu dosgry.pl czy staregry.pl (nieistniejące już niestety), bo tak samo jak w tamtym po zainstalowaniu jest odblokowanych z automatu 40-kilka poziomów ;)
avatar
wsn: W sumie nigdy w przeszłości nie zwróciłem szczególnej uwagi na w/w bugi typu cena archaniołów(chociaż zawsze mnie intrygowało jak tak mocna jednostka może być tak tania), dla kogoś, kto zawsze grał w wersję PL, to ta zbugowana jest teoretycznie właściwa. Fakt, że kiedyś człowiek mniej ostrym okiem patrzył na błędy w grach, chyba, że były krytyczne np. niemożność przejścia gry.
Cena aniołów i archaniołów zmieniła się wraz z wyjściem dodatku Shadow of Death. Nie mam zielonego pojęcia, dlaczego nie zostało to zaimplementowane. Podobnie jak zmiany w statystykach niektórych stworzeń, co lepiej balansowało grę (m.in. jaszczuroludzi i reptilionów).
Brigador: Up-Armored Edition
Patch 1.45 (14 December 2018)

- Adds Polish localization
19.12.2018 - Finding Paradise - napisy pl
Post edited December 19, 2018 by JudasIscariot
Uzupełniłem listę w pierwszym poście o:
Beholder 2
Changelog for Patch 1.1.13306 (added 18 December 2018):

Ministry of Innovations:
* Added German, Korean and Polish localizations.
60 Parsecs!
Changelog for Update 1.0.17.12 (added 29 December 2018):
(...)
* Polish language version!
* Korean language version!