It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
W naszym pierwszym artykule o aktualizacji GOG 2022, wśród wielu rzeczy, które planujemy w tym roku, wspomnieliśmy, że będziemy pracować nad uczynieniem aplikacji GOG GALAXY bardziej dynamiczną i interesującą dla użytkowników. Dziś chcielibyśmy zaprosić Was do pomocy w testowaniu pierwszej z wielu aktualizacji, która, mamy nadzieję, pomoże nam osiągnąć ten cel.

Dzięki aktualizacji Proteus możesz poczuć się jak w domu dzięki wprowadzeniu nowej, eksperymentalnej funkcji: dostosowywania widoku „Ostatnie” do swoich potrzeb. Teraz możesz dodawać lub usuwać widżety i przenosić je według własnych upodobań, tworząc całkowicie spersonalizowane środowisko, dopasowane do ciebie.

Aby uzyskać dostęp do tej aktualizacji, najpierw musisz przejść do ustawień, przejść do sekcji „Ogólne” i zaznaczyć pole „Funkcje eksperymentalne i aktualizacje”.

To pierwsza partia zaplanowanych przez nas opcji dostosowywania aplikacji, więc daj nam znać, jak ci się podoba!

Aby ułatwić ci dzielenie się opinią, a nam wysłuchać i zebrać twoje komentarze na temat testowanych funkcji, wprowadzamy specjalną ankietę. Automatycznie pojawi się ona wywołana przez twoje działania.

Gdy przetestujemy działanie nowej funkcji, zbierzemy wasze opinie, zastosujemy potrzebne poprawki i udostępnimy aktualizację Proteus wszystkim użytkownikom GOG GALAXY.
:D
avatar
GOG.com: ...
Czy ta aktualizacja w końcu pozwoli mi całkowicie wyłączyć klienta Galaxy klikając na "X" zamiast tylko go minimalizować?
Post edited March 29, 2022 by Lexor
Życzę, aby pojawiły się wyczekiwane funkcjonalności :)
Jednak radośnie-buńczuczne zapowiedzi ekipy przyjmowałbym z pewną rezerwą.
avatar
GOG.com: ...
avatar
Lexor: Czy ta aktualizacja w końcu pozwoli mi całkowicie wyłączyć klienta Galaxy klikając na "X" zamiast tylko go minimalizować?
Dobre pytanie!

Ja od siebie dodam, że nadal czekam na synchronizację statusu gry "ukryta" między stroną a klientem goga. Bo teraz w kliencie jest tag ukryta, a na stronie jest oddzielny status ukryta i trzeba w obu miejscach po kolei ukrywać.
A ja wciąż czekam na odpowiedź na maila wysłanego do pomocy GOG dwa tygodnie temu z pytaniami odnośnie wywalającego się GOG galaxy 2.0.
avatar
Lexor: Czy ta aktualizacja w końcu pozwoli mi całkowicie wyłączyć klienta Galaxy klikając na "X" zamiast tylko go minimalizować?
avatar
piterk2006: Dobre pytanie!

Ja od siebie dodam, że nadal czekam na synchronizację statusu gry "ukryta" między stroną a klientem goga. Bo teraz w kliencie jest tag ukryta, a na stronie jest oddzielny status ukryta i trzeba w obu miejscach po kolei ukrywać.
avatar
robert0073: A ja wciąż czekam na odpowiedź na maila wysłanego do pomocy GOG dwa tygodnie temu z pytaniami odnośnie wywalającego się GOG galaxy 2.0.
Eh, GOG ma swoje kłopoty, ale uważam, że klienci GOGa, którzy sami nie wykazują choć odrobiny własnego zaangażowania w sprawę też "mają sporo za uszami".

"Niebieska" napisała do Ciebie na forum trzy dni temu z prośbą o PM, a ja teraz widząc, że wciąż masz swoje PM zablokowane wnioskuję, że nawet nie raczyłeś jej do tej pory odpisać, tylko wciąż narzekasz na sam sklep.
Co do nowych usprawnień GOG-a Chętnie by zobaczył coś na przykładzie Warsztatu z Steamp-a
mnie osobiście brakuje takich funkcji:
- w momencie, gdy pojawia się aktualizacja do jakiejś gry, żeby oprócz przycisku "pobierz" był też jakiś przycisk opisu takiej aktualizacji (bo ja nie wiem, czy chcę pobierać teraz daną aktualizację czy nie skoro nie wiadomo, co ona zawiera i czy np. nie zepsuje mi zapisów gry albo jakichś funkcjonalności). poza tym nigdzie nie ma informacji, co to jest za aktualizacja,jest wyłącznie sam napis "aktualizacja" (a przecież każda ma konkretną nazwę, więc nawet jak ją pobiorę, to nie mam możliwości sprawdzić, co to jest). i tak wiem, że w widoku gry w opcjach jest coś takiego jak "zobacz opis aktualizacji", gdzie wyświetla się lista aktualizacji (która nomen omen wcale nie zawsze jest aktualna), jednak na tej liście nie ma daty publikacji, nie ma nazwy i nr konkretnego patcha, nie ma też informacji, które aktualizacje mam już zainstalowane. w związku z tym nie ma żadnej możliwości, żeby się zorientować, co nowa aktualizacja zawiera i jak się w ogóle nazywa i jakiegokolwiek sposobu żeby zidentyfikować, co to jest. poza tym wiem też, że w zakładce "bonusy" (PS przy okacji dlaczego lista plików gry nazywa się bonusy???) jest spis konkretnych aktualizacji podanych w formie np. patch 1.0.7. tak więc podsumowując - są w galaxy 3 miejsca gdzie jest info o aktualizacjach - w jednym jest tylko opcja pobierz, a w dwóch pozostałych brak jakiejkolwiek wzajemnej synchronizacji oraz stosowanie w obydwu miejscach rozbieżnych nazw i brak dat uniemożliwia identyfikację.

- brakuje funkcji (nie ma tego ani w galaxy ani na stronie sklepu) wyszukiwania dlc do posiadanych gier (wraz z możliwością ukrywania posiadanych dlc)

- gdy w aplikacji otwieram "sklep", to tam nie ma funkcji wyszukiwania (żeby móc coś znaleźć, to trzeba wchodzić na sklep przez przeglądarkę)

- dlaczego w widoku gier nie ma możliwości sortowania ręcznego albo po posortowaniu przenoszenia ręcznie poszczególnych kafelków gier (wg moich upodobań)

to taka moja lista na dobry początek
pozdrawiam
Post edited April 03, 2022 by gownazeria
Bez urazy, ale klient GOG, który kupił mnóstwo gier na tej platformie ma chyba prawo do odpowiedzi od firmy, która przytula jego pieniążki. Do tej pory, a minęło kilka tygodni nie otrzymałem jakiejkolwiek odpowiedzi na pocztę poza tą, która przesyła mi link do strony z pomocą. Więc uważam, że jest to słabe. Wchodząc na forum i opisując swój problem wykazałem odrobinę zaangażowania. Tak, otrzymałem odpowiedź, chcąc podziękować, kilkanaście razy czekałem na opublikowanie postu (czekanie z pół godziny, ponowny wpis, znowu to samo), dopiero dzisiaj wieczorem udało mi się ją zamieścić. Niestety, nie jestem biegły informatycznie, więc nie bardzo wiem jak "zrealizować" pomoc. Tak, trochę ponarzekałem, ale też widziałem jakie wrażenie wywołał fakt, że ktoś z GOGa odpisał.
avatar
robert0073: A ja wciąż czekam na odpowiedź na maila wysłanego do pomocy GOG dwa tygodnie temu z pytaniami odnośnie wywalającego się GOG galaxy 2.0.
avatar
Lexor: Eh, GOG ma swoje kłopoty, ale uważam, że klienci GOGa, którzy sami nie wykazują choć odrobiny własnego zaangażowania w sprawę też "mają sporo za uszami".

"Niebieska" napisała do Ciebie na forum trzy dni temu z prośbą o PM, a ja teraz widząc, że wciąż masz swoje PM zablokowane wnioskuję, że nawet nie raczyłeś jej do tej pory odpisać, tylko wciąż narzekasz na sam sklep.
avatar
robert0073: Niestety, nie jestem biegły informatycznie, więc nie bardzo wiem jak "zrealizować" pomoc.
Wystarczy zapytać:
- wchodzisz w nazwę swojego konta w belce na górze forum, czyli "robert0073",
- potem: "Zamówienia i ustawienia" > "Prywatność" > "Dopuść rozmowy z" ustawiasz "wszystkimi".

Wtedy możesz już zacząć rozmowę z "niebieską":
- najeżdzasz kursorem myszki na jej awatar aby pojawiło się menu,
- klikasz "rozpocznij rozmowę".
Dzięki.